Dyskusje o Ustroniu Morskim > Historia Ustronia Morskiego i okolic

Henkenhagen i nie tylko.

<< < (2/160) > >>

mojeustronie:
Zachęcam wszystkich Państwa do przesyłania swoich archiwalnych zdjęć Ustronia i innych miejscowości. Będę je sukcesywnie publikował na forum. Szczególnie mile widziany jest okres organizacji życia w powojennym Ustroniu, także zdjęcia dokumentujące ważne wydarzenia i budowy z terenu naszej gminy. Zdjęcia proszę przesyłać na mój adres e-mailowy widoczny na dole każdego mojego postu :)

mojeustronie:
Przedstawiam Państwu zdjęcie mniej więcej sprzed 100 lat. Jest na nim widok z dachu nieistniejącego już budynku w kierunku rozwidlenia ulic Wojska Polskiego i Chrobrego. Proszę zwrócić uwagę, że po prawej stronie brak jest jakichkolwiek zabudowań ( w tym ośrodka zdrowia ), także brak zabudowań na ulicy Osiedlowej. Po lewej oczywiście również brak zabudowań, a przecież przyzwyczajeni jesteśmy do widoku Kabaczka. Oczywiście brak nowego kościoła i parkingu. Widać natomiast, że 100 lat temu były już telefony!! ( charakterystyczne słupy ) i widać także posadzone wzdłuż drogi młodziutkie lipy. Stąd też dawna nazwa ulicy Wojska Polskiego - Lindenstarsse, czyli ulica lipowa :)

mojeustronie:
Zastanawiałem się, do jakiego tematu dołączyć poniższe zdjęcia. Doszedłem do wniosku, że pasują do historii Ustronia. Co prawda to nie tak odległa historia, ale jednak już wydarzenie historyczne. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów pana Rejbo a przedstawiają budowę molo przy przystani rybackiej.

Zachęcam do publikacji ( lub przesyłania na mój adres ) innych ciekawych zdjęć dokumentujących rozwój i zmiany naszej miejscowości na przestrzeni lat :)

mojeustronie:
Otrzymałem od anonimowego internauty kilka zdjęć Ustronia sprzed 20-tu lat. Rozpoznaję na nich domy p. Ireny Pietrzak, p. Korzon, p. Urbaniak. Dziękujemy za zdjęcia i prosimy o kolejne :)

mojeustronie:
Co do drugiego zdjęcia, to jednak nie jestem pewien, czy to dom p. Korzon. Proszę mnie poprawić, bo zwątpiłem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej