Dyskusje o Ustroniu Morskim > Historia Ustronia Morskiego i okolic

Henkenhagen i nie tylko.

<< < (160/160)

loraks:
Ławka ze zdiecia w parku kojarzy mi się z parczkiem przy ul. Chrobrego pomiedzy Praktyczną Panią a stolarnią.
tam stały takiego typu ławki tylko czy ona aż tak stare były ...

Dziewczynka z Nadbrzeżnej:

--- Cytat: mojeustronie w Styczeń 24, 2017, 20:33:54 pm ---To oczywiście ulica Nadbrzeżna (ujęcie w kierunku morza) i ten budynek. Brawo! Swoją drogą, piękna fotografia i piękna zima na niej uwieczniona. A dziewczynka z tego zdjęcia właśnie na ulicy Nadbrzeżnej mieszkała.

Przypomnijmy, że skup butelek prowadził przez wiele lat nieżyjący już pan Karmelita. W czasie wojny natomiast, jak wskazują niektóre źródła, mieli być w nim kwaterowani przymusowi robotnicy z okupowanej Europy. Pan Pogonowicz wspomina również, iż otrzymał onegdaj informację, że w tym budynku byli przetrzymywani jeńcy francuscy. Poniżej zamieszczam publikowane już kiedyś na Forum zdjęcie tego nieistniejącego już budynku (wyglądającego jak magazyn) wykonane tuż po wojnie. Na jego miejscu znajduje się obecnie siedziba Gminnego Ośrodka Kultury.--- Koniec cytatu ---A na zdjęciu śp.pani Feczko ( po lewej)

Dziewczynka z Nadbrzeżnej:

--- Cytat: mojeustronie w Styczeń 24, 2017, 15:27:11 pm ---Jedna z Czytelniczek Forum przysłała nam wczoraj swoje zdjęcie z dzieciństwa. Zagadka - gdzie ta fotografia została wykonana i co to za budynek w tle? Odpowiedź powinni znać już raczej tylko nieco starsi mieszkańcy Ustronia :)--- Koniec cytatu ---


Udłało się wreszcie zalogować na forum.
Witm serdecznie.
Dziewczynka z Nadbrzeżnej

zok:
Zejście na plaże przy ul.Nadbrzeżnej i magazyn zboża a pozniej skup butelek i makulatury.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej