Dyskusje o Ustroniu Morskim > Historia Ustronia Morskiego i okolic

Historia Rusowa i okolic.

(1/17) > >>

Maciej Grala:
  Bardzo mnie intryguje wieża ciśnień znajdująca sie w Rusowie. Czy ktoś z Państwa zna jej historię i wie jaka jest jej planowana przyszłość? Obiekt właściwie jest niezabezpieczony, dzięki otwartym drzwiom można tam wejść i go pozwiedzać. Chciałbym wybrać się tam i zrobić kilka fotek wnętrza. Może ktoś da jakieś wskazówki?
Oto jej fotka z 2009 roku

Ja:
Tak to bez wątpienia bardzo ciekawy i ładny obiekt.
Inną ciekawostka rusowa są "ruiny zamku krzyżackiego".
Moim zdaniem to ostatnia chwila, żeby ocalić nasze zabytki.
Nie zapominajmy o cmentarzu w Bagiczu czy ciekawostkach
wojskowych w okolicy Wieniotowa.
Nawiasem, może ktoś by wreszcie zmienił tę durną nazwę na
swojsko brzmiące WIENIATOWO.

mojeustronie:
Jeden z internautów przysłał nam takie o to zdjęcie z Rusowa z zapytaniem, co przedstawia. Może ktoś z czytelników przybliżył by temat?


wielbiciel histori Rusowa:
To pozostałość po replice wieży widokowej w Parku w Rusowie.Zwalają wszyscy że zniszczonej przez Rosjan ale tak naprawdę rozebranej w większości przez miejscowych.Cegły z tej wieży tkwią w nie jednej ścianie rusowskiego domu. Moim zdaniem to wstyd i najlepsza wizytówka naszej polskiej mentalności że stare poniemieckie budowle to najlepiej zniszczyć a postawić w tym miejscu namioty z piwem tak jak na miejscu Almiry.

mojeustronie:
Zastanawiam się, dlaczego nie docierają do mnie materiały archiwalne z Rusowa? Czyżby adres tego forum był w Rusowie nieznany?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej