Dyskusje o Ustroniu Morskim > Historia Ustronia Morskiego i okolic

Lotnisko Bagicz

<< < (15/15)

mojeustronie:

--- Cytat: Festung Kolberg w Luty 24, 2015, 22:36:07 pm ---(...) ale w jednym ciągu (linii) przeważnie stawiało się je pomiędzy BRL a progiem pasa - tak aby wskazywały swoim błyskiem prawidłowe podejście na pas.

--- Koniec cytatu ---

Już nie mam wątpliwości, lampy błyskowe były jednak wyłącznie od Sianożęt. W Ustroniu ich nie było, chyba że jakieś pojedyncze (np. na kominie OW Ewa) ale tego szczegółu nie kojarzę.

PS. Dla przypomnienia jeszcze raz słupy naprowadzające na pas, tak charakterystyczne elementy krajobrazu Ustronia Morskiego i Sianożęt z lat 70 i 80-tych. Obecnie widoczny w oddali fragment Sianożęt jest gęsto zabudowany.

Festung Kolberg:
Witam Wszystkich.

To będzie krótki (tak sądzę) wątek.
Mianowicie poszukuję budynku lub miejsca gdzie stał takowy budyneczek po wojnie - okolice wsi Gwizd, Grąbnica, Wieniotowo....

Ktoś się zapyta po co tego szukam - powoli kończę aktualizację historii stacji radarowej Kondor pod Ustroniem Morskim, a to jest jeden z ostatnich elementów których brakuje w "układance" :)

Budyneczek może być podobny do tych co wstawiłem na zdjęciach - mniej więcej budowla była taka sama, choć mogły być lekkie odstępstwa. Były budowane dwa wzory - obydwa przedstawiłem (jako kwadratowy lub z dobudówkami).
Po wojnie oczywiście mogły zmienić przeznaczenie, ale jeśli były, to kształtu nie zmieniano.

Czekam na wszelkie informacje - zarówno dokładne jak i przypuszczalne (ktoś pamięta itd.... )

Grzegorz:
Domniemane magazyny amunicji nie zostały wysadzone w marcu 1945 roku .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej