Dyskusje o Ustroniu Morskim > Historia Ustronia Morskiego i okolic

Ocalić od zapomnienia.

(1/178) > >>

mojeustronie:
Chciałbym, abyśmy w tym wątku przywołali twarze pierwszych mieszkańców tych terenów. Myślę, że byłoby dobrze, gdybyśmy ocalili ich od zapomnienia. Zapraszam do publikacji fotografii, nadsyłania do mnie mailem a także osobistego dostarczania w celu zeskanowania. Piszmy, czy rozpoznajemy osoby ze starych zdjęć? gdzie mieszkali? czym się zajmowali? skąd przybyli?

Wszystkim życzę miłej zabawy :)

PS. Gdyby członkowie rodzin nie życzyli sobie publikowania zdjęć ich bliskich, to proszę mnie o tym powiadomić. Usunę wówczas takie fotografie.

mojeustronie:
Na odwrocie poniższej fotografii napisano: Kolega Górczyński Czesław. Rodzina kombatancka przy pracy żniwnej rok 1946.Na kolejnej napisano: Kolega Górczyński Czesław na maszynie żniwnej przy sprzęcie zboża rok 1947. W tle najprawdopodobniej ulica Kolejowa.Czy ktoś tego Pana znał? :)

mojeustronie:
A dwa poniższe zdjęcia przedstawiają jednych z pierwszych osadników, prywatnie moich dziadków :) Przyjechali tutaj z dwójką malutkich dzieci w wagonie towarowym. Podróżowali ok. 2 tygodnie razem z krowami i prosiakami. Jak w filmie Sami Swoi ;) W wagonie była koza opalana drewnem. Podróż trwała tak długo, gdyż wiele torowisk i mostów było zniszczonych a pierwszeństwo miały powracające transporty kolejowe wojsk sowieckich. Z Berlina wracały na platformach czołgi i działa.

Czy ktoś ich rozpoznaje? Bardzo ich ciepło wspominam.Zbigniew Rejbo:
Witam  mojeustronie - stało się, teraz inni ciekawi internauci rozszyfrowali tajemniczą zaszyfrowaną postać ,dodam od siebie życzliwą ,inteligentną , dogłębnie zatroskaną o naszą gminę. Tak  trzymaj.

                                                                                     Pozdrawiam.

Zbigniew Rejbo:
Zastanawiam się nad nazwiskiem Pan Górczyński czy Pan Gorczyński, która jest poprawna. Znałem  zbierającego tacę w kościele o tym nazwisku ,czy to jego rodzina ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej