Dyskusje o Ustroniu Morskim > Historia Ustronia Morskiego i okolic

wspomnienie skwerku i fok przy kinie syrena

(1/3) > >>

eweszka:
 Witam wszystkich :)
Kochani,
 Zwracam się z prośbą o pomoc j.w. ; do projektu na studiach ale przede wszystkim dla własnej ciekawości poszukuję jakichkolwiek fotografii oraz informacji dotyczących kompleksu przy dawnym kinie Syrena - chodzi mi o trzy betonowe wysokie kioski, tarasiki i rzeźby dwóch betonowych fok. Nie udało mi się do tej pory nigdzie znaleźć żadnej wzmianki o tym obiekcie. Pamięcią sięgam dosyć niedaleko, bo do czasów kiedy kioski były ruinami a cały teren pokryty był śmieciami i szkłem, jednak jest w tym obiekcie coś, co mnie niezwykle intryguje, nie wiem czy przez to, że nie pamiętam, żeby to miejsce funkcjonowało  czy poprzez intrygującą konstrukcję czy też poprzez przesłaniającą to miejsce tajemnicą i lukami w zasobach internetowych i pamięci.
Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje, wspomnienia cokolwiek dotyczące tej przestrzenie.
 Łączę pozdrowienia
sezonowa mieszkanka Ustronia od 23 lat

supergmina:
Witam.Myślę że p.Zbyszek będzie miał fotografię owego miejsca i fok,może wstawi.
Ja gdzieś też chyba mam jak znajdę to wkleję. A samo miejsce nie miało nic tajemniczego foki miały swój urok lecz postęp i tzw.betonowanie Ustronia zrobił swoje. Wspomniane pawilony były z przeznaczeniem na handel,słodycze napoje itp.pierdoły które sprzedają się w lato ot i cała magia.Teraz takie molochy i maszynki do zarabiania pieniędzy jak Lambert wykupiły ten teren i jest tam co jest. Pozdrawiam

andysol:
Gdzieś miałem foki... Tylko jak znaleźć zdjęcia sprzed tak wielu lat? Teraz znalazłem jedynie taki widok (zrzut z jakiegoś filmiku, z roku ok 2008 lub wcześniej...)

eweszka:
 Bardzo dziękuję za odpowiedź, fotogarfia tych budek z morza też jest bardzo cenna dla mnie. Obejrzałam film "koniec sezonu na lody", świetna produkcja i bardzo klimatyczna! polecam każdemu. Nie ma tam jednak nic co by mnie naprowadziło w tym temacie :)
 Liczę na to, że uda wam się gdzieś odnaleźć docelowo fotografie tego miejsca
pozdrowienia!

cherokee:
Zdjęcie pochodzi z 1999 roku z amatorskiej gazetki "Echo Ustronia". Foki zostały wtedy częściowo zabetonowane

https://ifotos.pl/zobacz/IMG201903_qwqqpps.jpg

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej