Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza

Autor Wątek: Zmiana zasady korzystania z Forum  (Przeczytany 27260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mojeustronie

 • Administrator
 • Naprawdę lubię Ustronie
 • *****
 • Wiadomości: 4283
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
  • Ustronie Morskie noclegi blisko morza
Zmiana zasady korzystania z Forum
« dnia: Styczeń 11, 2011, 17:29:56 pm »
Szanowni Państwo,

Z dużą dozą niepewności zezwoliłem niezarejestrowanym gościom na wysyłanie postów. W mojej ocenie niechęć do rejestracji nie ma żadnego uzasadnienia, gdyż obojętne jest czy jesteśmy tylko gośćmi, czy zarejestrowanym  użytkownikami, to i tak administrator zna tylko jedne dane o nas - numer IP. Ze znajomości numeru IP nie wynika absolutnie nic, poza nazwą naszego providera (dostawcy usługi internetowej).

Przypominam, że rejestracja jest zupełnie anonimowa i służy jedynie temu, aby wszyscy uczestnicy dyskusji mieli pewność, że rozmawiają z tą samą wirtualną osobą.

Proszę pamiętać także, że zezwolenie pisania dla niezarejestrowanych gości nie oznacza przyzwolenia na agresję, bezpodstawne pomówienia i osobiste wycieczki. Na tym forum nie będzie to nigdy tolerowane!

Pozdrawiam serdecznie wszystkich mieszkańców i zapraszam do konstruktywnej dyskusji o problemach naszej miejscowości i gminy :)

mojeustronie

 • Administrator
 • Naprawdę lubię Ustronie
 • *****
 • Wiadomości: 4283
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
  • Ustronie Morskie noclegi blisko morza
Zmiana zasady korzystania z Forum
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2014, 23:35:00 pm »
Zmiana zasady korzystania z Forum


Fot: Internet

Z dniem dzisiejszym Pozytywne Forum Gminy Ustronie Morskie powraca do możliwości dyskusji zarezerwowanej wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Już pierwsze dni kampanii wyborczej pokazują, że możemy spodziewać się coraz więcej postów agresywnych, hejtujących i coraz więcej trollowania. Praktyka internetowa wykazuje, że najwięcej tego typu komentarzy wysyłana jest z tzw. tymczasowych nicków. Zdarza się i na tym Forum, że te same osoby piszą z zarejestrowanego konta (kulturalnie) i z kont tymczasowych (już mniej kulturalnie). Nierzadko dochodzi również do żonglowania nickami, tak, aby sprawiać wrażenie, że wiele osób jest czymś oburzonych, lub np. kogoś popiera. Takie praktyki znacznie ogranicza uniemożliwienie wysyłania postów z nicków tymczasowych.

Wszystkim Czytelnikom Forum przypominam, że rejestracja konta jest prosta, anonimowa (jeśli ktoś nie chce się ujawniać) i zajmuje jedynie małą chwilę. Przypominam także, że Pozytywne Forum Gminy Ustronie Morskie przystąpiło do ogólnokrajowej akcji internetowej "Komentuj. Nie obrażaj", której trzy podstawowe zasady brzmią:

Komentuj - Bądź aktywny na forach dyskusyjnych. Staraj się wspierać swoje zdanie argumentami, zrozumiałymi dla innych użytkowników forum.
Reaguj - Jeśli widzisz komentarze mające na celu wyłącznie obrażenie lub pomawianie zgłoś je administratorowi forum.
Bądź sobą - Nie bój się wypowiadać w kontrowersyjnych tematach. Dopóki robisz to kulturalnie masz prawo mieć swoją odmienną opinię.


Osoby, które nie mogą/nie potrafią/nie chcą zarejestrować konta, a chciałyby w ważnej sprawie skorzystać z przestrzeni Forum, proszę o nadsyłanie informacji na adres administrator@ustronie-forum.pl lub mojeustronie@wp.pl Osoby, które w ceku trollowania będą próbowały rejestrować wiele profili (np. z jednorazowych adresów email) informuję, że zastrzegam sobie prawo blokowania takich kont. Informuję również, że zastrzegam sobie prawo moderacji postów zgodnie z punktem trzecim regulaminu. Przypominam, że nie cenzuruję poglądów, a jedynie formę wypowiedzi.

Życzę wszystkim uczciwym Internautom, bez względu na poglądy i sympatie wyborcze, miłego korzystania z przestrzeni Pozytywnego Forum! Jestem przekonany, że wbrew pozorom ograniczenie to nie przyczyni się do spadku popularności witryny wśród mieszkańców i sympatyków gminy Ustronie Morskie. Niezadowolonych ze zmiany odsyłam na witrynę www.ustronie-morskie.org Tam nie obowiązują żadne ograniczenia.

Z ciepłymi pozdrowieniami,

Piotr Skopowski
Administrator Forum

Grzegorz Pytloch

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 65
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
Zmiana zasady korzystania z Forum
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2016, 13:36:55 pm »
Szanowny Panie Administratorze,
dokonał Pan kolejny raz zmian w sposobie zarządzania forum - Pańskie prawo, Pańskie forum. Rozumiem.

Jeśli przeraża Pana brutalność, treść, intensywność dyskusji dotyczących lokalnej gospodarki, inwestycji czy polityki to przecież zamiast udawać, że te sprawy mogą być przedmiotem dyskusji i dociekań, czy też wreszcie krytyki na udostępnianej przez Pana platformie, lepiej byłoby zamknąć działy i wątki tym sprawom poświęcone. Ustalić raz na zawsze, że to miejsce poświęcone wszystkiemu innemu, a na te tematy znajdzie się inne miejsce w świecie www.

Moderowanie czyli nazywając rzeczy po imieniu-CENZURA, w sytuacji kiedy krytyka dotyczy aktualnej władzy niestety? Nie wiem, czy tędy droga. Wiemy już, że umie Pan odpuścić, może to kolejny raz gdy trzeba to zrobić i postawić sprawę jednoznacznie?

mojeustronie

 • Administrator
 • Naprawdę lubię Ustronie
 • *****
 • Wiadomości: 4283
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
  • Ustronie Morskie noclegi blisko morza
Odp: Zmiana zasady korzystania z Forum
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2016, 16:13:02 pm »
Jeśli przeraża Pana brutalność, treść, intensywność dyskusji dotyczących lokalnej gospodarki, inwestycji czy polityki to przecież zamiast udawać, że te sprawy mogą być przedmiotem dyskusji i dociekań, czy też wreszcie krytyki na udostępnianej przez Pana platformie, lepiej byłoby zamknąć działy i wątki tym sprawom poświęcone.
Witam.

Panie Grzegorzu, muszę się z Panem zgodzić. Utraciłem kontakt zarówno z władzami gminy, jak i z opozycją, dlatego sam się w tematach samorządowych nie wypowiadam, a i coraz trudniej mi akceptować fakt wykorzystywania tej strony do bywa, że bezpardonowego boksowania się z lokalną władzą. Nigdy nie ukrywałem, że przeraża mnie forma szeroko rozumianej dyskusji politycznej. Dodatkowo ostatnio mniej więcej 90% postów poświęconych jest lokalnej polityce, co skutecznie wymiotło wielu interesujących forumowiczów. Posty te pisze grupa co najwyżej kilku, kilkunastu osób, nierzadko pod różnymi nickami. Pod tymi rozpoznawalnymi wypowiadają się kulturalnie, pod tymi anonimowymi już mniej. Myślę, że akurat ten problem powinien być Panu dosyć dobrze znany, chociażby z doświadczenia z poprzedniego forum. W najbliższym czasie będę bywał na stronie rzadko, dlatego jako jej właściciel nie mogę sobie pozwolić na wolną amerykankę wynikającą choćby z opisanych powyżej zachowań.

Cytuj
Ustalić raz na zawsze, że to miejsce poświęcone wszystkiemu innemu, a na te tematy znajdzie się inne miejsce w świecie www.
W tej kwestii trafił Pan idealnie w sedno sprawy. Panie Grzegorzu, fora dyskusyjne miały swój szczyt popularności w minionej dekadzie. Obecnie zamierają, co widać i na naszym forum. Skutecznie zabijają je media społecznościowe. Trzymają się jeszcze jako tako fora tematyczne. Fora lokalne wypadają bardzo słabo, tutaj prym wiodą portale. Myślę, że osoby zaangażowane w sprawy samorządowe (w tym opozycja) powinny założyć własny, niezależny portal informacyjny, jakie mają choćby gmina Siemyśl, czy Dygowo. Proszę zobaczyć:

www.siemysl.info
www.gminadygowo.pl

Portal oparty na sprawdzonym skrypcie (istnieją darmowe), najlepiej responsywny, aby docierać również do osób korzystających z urządzeń mobilnych, opcjonalnie z możliwością komentowania artykułów. Tylko w ten sposób można dotrzeć do szerokiego kręgu mieszkańców. Formuła forum, to już przeżytek. Myślę także, że wypowiadanie się lokalnych polityków na forum dyskusyjnym może być przez część mieszkańców odbierane jako niepoważne. Szczególnie, gdy jest to robione pod anonimowym nickiem. Rozumiem jednak, że dotychczas opozycja korzystała z tej formy z braku innej możliwości. Zabrzmi to może brutalnie, ale w mojej ocenie tylko wypowiedź na portalu ma szanse być słyszalną. Fora są już niestety nieatrakcyjne dla internautów.

I tutaj jest pole do popisu dla pasjonatów. To wcale nie jest aż tak trudne, ani tak kosztowne. Ja aktualnie nie jestem już tym zainteresowany, podobnie jak przesytem lokalnej polityki na tej witrynie. Pozdrawiam wszystkich i powodzenia w tworzeniu portalu informacyjnego!PS. Z forum zniknęło trochę wątków tak nieaktualnych i tak starych, że brodą już zamiatały klawiaturę :)

Grzegorz Pytloch

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 65
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
Odp: Zmiana zasady korzystania z Forum
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2016, 16:35:29 pm »
Czyli jakiś punkt wspólny jest.
O ile mnie pamięć nie myli, miał Pan aspiracje do prowadzenia właśnie portalu informacyjnego. Dyskutowalismy przecież o rejestrowaniu sesji itp, odkryciu dla mieszkańców meandrow samorządu. Czemu nie chce Pan tego właśnie teraz zrobić? Znajdzie się grupa osób chętnych do współprowadzenia informacyjnego portalu z prawdziwego zdarzenia jak te wskazane przez Pana. Namawiam Pana do przemyślenia tematu. Punkt wyjścia jest doskonały. To co robiły wobec Pana osoby związane z gminą starając się uciszyć forum, to praktyka mająca w gminie miejsce w wielu sprawach i aspektach. Można się cofnąć i tak rozumiem treść postu, ale nie poddać.

Mizerykordia

 • Trochę się znamy
 • **
 • Wiadomości: 27
  • Zobacz profil
Odp: Zmiana zasady korzystania z Forum
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2016, 16:36:31 pm »
Chciałem coś jeszcze napisać, ale w obecnej sytuacji jest to bez sensu. Goodbye Panie adminie  :-[

tomasz

 • Gość
Odp: Zmiana zasady korzystania z Forum
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2016, 18:54:29 pm »
Myślę że na forum w dalekiej przeszłości pisano same pozytywne rzeczy dotyczące bieżących spraw oraz historii. Powinno tak być ponownie. To jest forum pozytywne a nie negatywne. Być może forum powinno mieć formę tego np. z Dygowa. Jeśli chodzi o politykę wystarczyłyby tylko nagrania sesji gdzie każdy mieszkaniec mógłby wyrobić sobie własne zdanie a jeśli komuś mało to niech stawi się na sesji rady gminy i tam napiętnuje władzę jako realna osoba a nie ukryta po rożnymi nickami.

new mayor

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 85
  • Zobacz profil
Odp: Zmiana zasady korzystania z Forum
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2016, 09:46:40 am »
 Przeglądając historyczne wątki zawarte na forum natknąłem się wypowiedź w temacie „ Rezygnacja Tadeusza Krawczyka z funkcji prezesa Stow. "Sami Swoi", która pokazuje jak krótką mamy pamięć i jak łatwo poddaliśmy się.

Trzeba być wielce nieostrożnym, aby wchodzić na ten tonący statek. Ci, którzy na nim wciąż są, wykazują wręcz (w moje ocenie) instynkt samobójczy. Chyba, że nie dostrzega się bądź nie rozumie otaczającej rzeczywistości.
Śmiem przypuszczać, że niejeden baczny obserwator naszego życia publicznego już dawno doszedł do wniosku, że ten układ jest dyspozycyjny, moralnie przegrany a nawet skompromitowany.


Ku wierze w normalne wartości: Vaclav Havel wyraził wspaniałą myśl, …trzeba trwać na gruncie naszych wartości. Nie można odpuszczać, nie można dawać się konformizmawać. Trzeba dawać świadectwo prawdzie. Pokazywać, że jesteśmy, że się nie zgadzamy. To już jest duża siła.

doXXX

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 134
  • Zobacz profil
Odp: Zmiana zasady korzystania z Forum
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2016, 20:51:27 pm »
...i umarło... adminie nie gniewaj się, ale zrobiłeś komus prezent, mimo całej przedstawionej argumentacji.

po dłuzszej domowej dyskusji doszliśmy chyba również do wniosku, że trzeba chyba jedynie zadbać o swoje własne, prywatne sprawy i za nie napie... tłustą kompanię. widać, zresztą od dawna, że myślący i rozumiejący jaki proceder jest w gminie uprawiany nie angażują się pilnując jedynie swojego wycinka spraw. walczący to jacyś idioci, szaleńcy, marnujący wręcz czas i siły nie wiadomo dla kogo i po co, bo większość nie rozumie i ma to wszystko gdzieś. może są zdrowsi nie wiedząc jak w gminie łamie się prawo, robi interesy, sprzyja jednym a gnoi się innych.
grupka nierobów trzymających władzę zaciera umazane łajnem łapki jeśli znajdzie oczywiście trochę czasu na pojawienie się na rolnej, bo mało zainteresowanymi ludźmi łatwo sie steruje - takich jest w naszej gminie niestety większość. za 18 miesięcy znowu się temu i owemu coś obieca, kogoś się czymś przestraszy, z tym i owym obali się winiaka za sklepem i kolejne cztery lata jak złoto. jakieś tabelki i lipne nagrody nie nabiorą ludzi myślących.

taktyka wojny totalnej się nie sprawdziła, zwyczajnie żołnierzy za mało, w większości bojących sie pokazać tożsamość. nikogo nie przekonują przepisy i brak ich poszanowania. skoro tak, no to zmieniamy taktykę. zajmiemy się swoimi sprawami, a przy okazji będziemy pilnować i notować i w sposób przystepny informować mieszkańców o tym co się dzieje. zrobimy to w przeciwienstwie do SS nie anonimowo ale pod nazwiskami i rzetelnie. szczegóły wkrótce :-)

ps - drogi politruku tomaszu -  planuj na przyszły rok więcej kasy na dziwne umowy na promocję, bo będą potrzebne nie tysiące, ale dziesiątki tysięcy ;-) zeby zamazać prawdziwy obraz sytuacji w gminie