Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza  e-wczasy.pl  Noclegi Ustronie Morskie  holidon.pl  

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Grzegorz Pytloch

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Ogłoszenia drobne / Odp: Nekrologi i kondolencje
« dnia: Grudzień 19, 2018, 16:18:13 pm »
W dniu dzisiejszym odeszła ś.p. Krystyna Obara.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w kościele parafialnym w Ustroniu Morskim w dniu 22.12.2018 roku o godzinie 12.00.

2
Życie codzienne / Odp: Matury
« dnia: Maj 15, 2018, 15:44:51 pm »
Może i zgrana płyta, ale ciagle aktualna co do wykształcenia wójta i jego wątpliwej prawdomówności szczególnie w tej sprawie.

Co do moderacji to wystarczy ustalić w formie umowy moderatora poza właścicielem domeny, który weźmie odpowiedzialność za słowa. Tylko czemu mam wrażenie, ze chętnych nie będzie? Tu zgadzam się z Panem w całej rozciągłości - jeśli chcemy się „bawić” w politykę lokalną to z wszystkimi konsekwencjami.

Kołakowski swego czasu mnie pozwał i przegrał, a Sad stwierdził, że podstawowym prawem obywatela jest krytyka władzy, władzy która musi się z krytyką nawet ostrą liczyć. Moja rada dla wszystkich - piszmy o faktach, oceniajmy je i komentujmy, ale unikajmy oszczerstw. Mieszkańcy będą mogli wyrabiać sobie opinie, politycy będą mogli politykować a admin nie będzie musiał się obawiać o konsekwencje istnienia forum i nakładane teoretycznie grzywny i nawiązki.

A tematów Kołakowski i jego kompania daje niezmiennie dużo.

3
Życie codzienne / Odp: Matury
« dnia: Maj 15, 2018, 06:55:43 am »
Panowie, czemu to służy? takie anonimowe kąsanie. Kto to czyta? kilku z Was, kilku z UG i kilku mieszkańców? i nie chodzi o zasadność stawianych zarzutów, a ich formę. Napiszcie tezy z uzasadnieniem podpisując się nazwiskami i to na platformie, która ma szanse być słyszana przez mieszkańców..

Pamiętacie, co napisałem niemal dwa lata temu o schyłku for internetowych? Proszę spojrzeć..

http://www.ustronie-forum.pl/komunikaty-od-administratora/goscie-otwarta-mozliwosc-wysylania-postow/msg16609/#msg16609

I jeszcze dla jasności.. na niczyją stronę nie przeszedłem, poglądów nie zmieniłem ani nikt na mnie nacisków nie wywiera.


A jaka platforma jest "słyszalna" w Ustroniu Morskim? Jaki jest poziom cyfryzacji ustroniaków? Jakie jest ich zainteresowanie lub zaangażowanie w sprawy ogółu, ba - jakie jest zaangażowanie we własne sprawy? Jaki jest poziom odwagi cywilnej, żeby stanąć face to face przeciw władzom gminy i radnym te władze wspierającym? Ile osób ma ochotę na sparingi z ludźmi mogącymi w sposób złośliwy rewanżować się z poziomu posiadanych uprawnień za walkę o lepszą gminę?
Każda droga, w tym i to forum, jest dobra. Ma ono grono swoich czytelników - być może mniejsze niż jakiś czas temu, ale ma. Nie stać chyba pojedynczych obywateli na drukowanie wzorem wójta na koszt gminy gazetek promujących "sukcesy" władzy, wójta korzystającego z gminnych środków dla autopromocji w portalach internetowych.
Opozycja używa takich narzędzi jakie ma - czy jest to forum, czy portal społecznościowy, system komentarzy portalu internetowego. Każde miejsce jest dobre, żeby uwypuklić i nagłośnić to co jest złe dla gminy i jej mieszkańców.

4
Życie codzienne / Odp: Matury
« dnia: Maj 15, 2018, 06:44:23 am »
Czy aby na pewno prawdziwe? ja takiej pewności nie mam. Słyszałem z kilku źródeł, że Andrzej Basarab skończył technikum wieczorowe, a swego czasu Jerzy Kołakowski informował o skończeniu zaocznie High School w Stanach (odpowiednik naszego liceum).

Pójdzie pan/pani za mnie do sądu, jeśli sugerowanie, że nie mają matur okaże się zniesławianiem? Według najnowszych wykładni za treści publikowane na stronach internetowych odpowiadają także ich administratorzy, a nie tylko autorzy wpisów. Już nawet na portalu TVN24 wszystkie posty przechodzą przez sito moderacji, nie wspominając o portalu Miastokolobrzeg.pl

Tutaj jest wielu bohaterów schowanych za nickami, w razie czego gotowych twierdzić, że to nie oni pisali, tylko ktoś z ich IP. A właściciel strony takiej możliwości ucieczki od odpowiedzialności niestety nie ma. Pomyślał ktoś z was o tym? Jak bohaterowie - jesteście gotowi ponieść za mnie odpowiedzialność? Przyznacie się, w razie pozwu, że to wy pisaliście? Podyskutujmy o tym, śmiało, nie krępujcie się.

Bardzo proszę administratorze - moim zdaniem Jerzy Kołakowski, wójt Gminy Ustronie Morskie świadomie wprowadza wyborców i organy państwa w błąd, umieszczając w dokumentach urzędowych informacje o posiadanym wykształceniu wyższym, którego faktycznie nie posiadał. Zrobił to już kilkukrotnie przystępując do wyborów sam lub za pomocą swego pełnomocnika wyborczego za którego odpowiada i mimo kierowania w trybie wyborczym zawiadomień do Państwowej Komisji Wyborczej ten organ stwierdził, że nie ma możliwości sprawdzenia tych informacji i zmuszenia kandydata do okazania dokumentów poświadczających posiadane wykształcenie.
Pisałem już o tym w wielu miejscach wielokrotnie i jestem przekonany, że gdyby miał wykształcenie wyższe w rozumieniu polskiego prawa dawno by mnie pozwał.

5
Życie codzienne / Odp: Sprawy Rady Gminy
« dnia: Kwiecień 23, 2018, 07:16:18 am »
akurat ci radni nie mają już nic do powiedzenia w gminie są w mniejszości

teraz może zadziałać tylko presja ze strony mieszkańców, jak przyjdą na sesję i wspomogą to pan przewodniczący ze swoimi
radnymi mogą zmienić decyzję, wójt może zmienić zdanie, tylko kto jest wstanie na 8 rano przyjść na sesję w czwartek?

Idę o zakład, że jeśli ktokolwiek przyjdzie to będą ci, którzy wszem i wobec popierają z całych sił wójta i spółkę. Nawet jeśli ktokolwiek z innym zdaniem zawita na sesję, to będzie jedynie milczącym świadkiem, żeby nie narazić się na negatywne reperkusje swojego sprzeciwu.
Poza tym, Przewodniczący Rady zadba o "prawidłowy" przebieg dyskusji, a niektórzy radni Samych Swoich odpowiednio głośno i dosadnie będą komentować jakąkolwiek wypowiedź przeciwną. Przypominam - mieszkańcom nie przysługuje głos w dyskusji nad poszczególnymi projektami, a jedynie w punkcie głos mieszkańców. To rozwiązanie marginalizuje nas jako osoby nie wchodzące w skład organu. Zresztą gdybym w ramach konsultacji Statutu się o to formalnie nie upominał, to i głosu mieszkańców tez by nie było.
Tak więc karawana jedzie dalej, w zadowoleniu własnym i wszystkich którym służy...

6
Życie codzienne / Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« dnia: Styczeń 13, 2018, 20:36:45 pm »
Najlepsze to fakt, że odpady biodegradowalne czyli gnijące mają odbierać raz w tygodniu. Tylko pogratulować pomysłu.
No właśnie, z wrażenia błąd w komentarzu... Raz w miesiącu. Poczekamy na dodatnie temperatury i będzie można ułożyć nowy slogan reklamowy gminy.

7
Życie codzienne / Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« dnia: Styczeń 13, 2018, 08:56:09 am »
Gdzie te kontenery???
W worku to niech odpady trzyma sobie wójt i radni go popierający.

Nowe zasady obowiązują od 01.01.2018. Niestety nie są możliwe do realizacji bo nie ma odpadów jak prawidłowo sortować, gromadzić i przechowywać. Najlepsze to fakt, że odpady biodegradowalne czyli gnijące mają odbierać raz w tygodniu. Tylko pogratulować pomysłu.

8
Życie codzienne / Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« dnia: Grudzień 22, 2017, 23:10:00 pm »
Pan Sekretarz złamał tajemnicę skarbową otwierając korespondencję adresowaną do Rady Gminy zabezpieczoną dwoma kopertami i opatrzoną pieczęciami.

Ciekawe czy miał do tego prawo?
A co w tym piśmie było takiego tajemnego może ktoś wyjaśni?

Tajemnica została nadana - nadał ją organ sporządzający. Sekretarz nie miał prawa otworzyć koperty wewnętrznej bo nie był adresatem. Niestety i w tym przypadku uważał, że ma patent...

9
Życie codzienne / Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« dnia: Wrzesień 23, 2017, 07:23:48 am »
To pod osłona nocy śmieci będą wyrzucane do rowów, lasów iw inne miejsca - niestety przykre to jest , ale do tego władza doprowadzi.

Do tego doprowadzi Kołakowski, nie anonimowa "władza". Oby radni nie dali się podejść.

10
Życie codzienne / Odp: Sprawy Rady Gminy
« dnia: Marzec 31, 2017, 14:20:42 pm »
Niesamowite jest to, że brak wielu odwagi wystąpić przed Publiką z imienia i nazwiska jak to robi szanowny pan Grzegorz P., jednak i on niestety utracił w moich oczach wiarygodność. Snując najpierw obelgi na wójta Zielińskiego i przenosząc je następnie na wójta Kołakowskiego. Jak ufać takiej osobie. Czy cos nie poszło po jego mysśli, zmieniając nagle stronę frontu (?). Pytanie raczej retoryczne, proszę je zignorować.

No tak. To skoro mamy tak merytorycznie dyskutować to konkretnie.

Skoro innym zarzuca Pan bezzasadne anonimizowanie się, to czemu działa Pan identycznie? Wiadomo - lepiej udawać live przyjaciela, klepać i żartować, a tu kontrować. Tak to działa?

6 lat to chyba dość czasu, żeby zweryfikować działanie obecnego Wójta i nie musi Pan podpierać się moim sympatiami czy działaniami. Wiele zostało napisane i powiedziane i nie tylko przeze mnie, tak więc proszę nie przypisywać mi wyłącznie ogromnej masy negatywnych emocji wobec obecnej władzy-proszę oceniać rzeczy realnie. Jak widzę upatruje Pan we mnie przeciwnika co do zasady i tu racji Pan nie ma. Proszę przeczytać dokładnie o ile znajdzie Pan te treści, o czym pisaliśmy 6 lat temu i ja sam wcześniej, a dalej w ciągu kolejnych 6 lat. Proszę tylko wczytać się w to bez osobistych, jak wynika z Pańskiego postu, uprzedzeń do mnie akurat. Wychodzi tak, jakby większość radnych nie miała własnej oceny sytuacji albo dowodów na to, że jest jak jest. Chyba ewidentnie widać jak wygląda nasza gmina - począwszy od działań Wójta z budżetem, przez to co się działo z karnetami na basenie a kończąc na sprawie ostróg - to tylko ostatnie 3-4 miesiące. Można wymieniać i wymieniać...aż dojdziemy do farmy, której kolejne lata nie przyniosą sukcesu o czym wie każdy średnio posługujący się kalkulatorem. Ale rozumiem, że Pańskie zdanie jest inne i Pańskie do tego prawo.

Nie musi mi Pan ufać. Nie jest kwestią czy mi na tym zależy, tylko czy płytkie i powierzchowne oceny mają jakikolwiek sens? Ja Panu też nie ufam, bo kryje się Pan za jakimś nickiem - to też powód. Moim zdaniem lepszy niż Pański.

Proponuję realnie i wnikliwie śledzić BIP, interpelacje i odpowiedzi na nie, zarządzenia i uchwały, generalną działalność urzędu i jego kierownictwa. Ja śledzę, nieprzerwanie od kliku lat. Nie ma znaczenia czy to ten czy inny wójt, znaczenie mają skutki jego działań dla nas jako poszczególnych osób, poszczególnych wsi czy te, które ponosimy pośrednio poprzez budżet na który się składamy lub z którego czerpiemy.

Jeśli jest Pan zadowolony to niech Pan z tego ma radość, ale niech nie zakłada Pan że mający inne zdanie nie mają racji w tym co czynią. Taki mamy ustrój, czego nadal w szczególności nie rozumie Jerzy Kołakowski.

11
Życie codzienne / Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« dnia: Marzec 10, 2017, 20:59:22 pm »
Jeżeli jest tak jak piszesz, to myślę, że może niezbyt dobrze to świadczyć o tym Radnym. Do adwersarza należy mieć szacunek, choćby ze względu na różnicę wieku, i to nawet wtedy, gdyby z drugiej strony tego szacunku brakowało.

Mojeustronie... Wiek,różnica wieku? Jakie to ma znaczenie? Jakiego rodzaju oznaki szacunku do adwersarza słychać w wypowiedziach Kołakowskiego wobec kogokolwiek, kto ma czelność mieć inne zdanie,że nie wspomnę o wykazaniu jego niekompetencji?
Niestety, swoimi nieetycznym postępowaniem, łamaniem zasad, nieprzestrzeganiem prawa, traktowaniem gminy jak własnego księstwa a mieszkańców mających odmienne zdanie niż on jak śmieci pokazał sam Kołakowski, że trzeba go punktować, aż do skutku. Jak się chciało mieć stanowisko prezesa w spółce z.o.o. to trzeba pamiętać, że jak zarząd jest wieloosobowy to się trzeba pilnować. Tylko skąd Kołakowski ma to wiedzieć?

Słyszałem live wypowiedź skierowaną do radnego Tomali - kpiący/drwiący/szydzący/mentorski ton i treść z ust Kołakowskiego - to ten szacunek do adwersarza powiadasz... Podziwiam Tomalę za opanowanie, ciekawe jak długo jeszcze.

12
c.d.

13
W załącznikach stanowisko zarządu UKS Sokół do pisma Wójta Gminy.
Bardzo delikatne jak na całą zaistniałą sytuację. Chyba widać już dokładnie intencje tej całej sprawy.
Co teraz ma do powiedzenia "komisja" konkursowa? Wiedziała o tym o czym pisze Prezes? Zresztą, to chyba dla rozstrzygnięcia podjętego faktycznie poza Komisją, zapewne nie miało znaczenia.

Co do wiadomości od NKS ASTRA - niespecjalnie rozumiem, co do rzeczy ma wniosek do budżetu do tej całej sprawy. Klub stanął do konkursu na zasadach opisanych w jednym z poprzednich postów. W konkursie było do wydania 280000 i basta-tyle klub dostał.
W przyszłości dla lepszego efektu może nich stowarzyszenie zawnioskuje o 1000000 z budżetu. W konkursie będzie 500000 i tyle Wójt przyzna - zawsze będzie można napisać, że "dostaliśmy TYLKO 50% wnioskowanej kwoty".

14
Ogłoszenia drobne / Odp: Nekrolog
« dnia: Luty 06, 2017, 11:06:58 am »
W imieniu córki Zmarłego- Agnieszki Żak z żalem zawiadamiam, że w dniu 02 lutego 2017 roku po długiej chorobie, w wieku 75 lat zmarł Krystian Żak.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w Ustroniu Morskim, jednak na chwilę obecną nie są znane szczegóły.

Uzupełniając - uroczystość pogrzebowa odbędzie się w dniu 09.02.2017 roku. Urna z prochami śp. Krystiana Żak będzie wystawiona w Kościele Parafialnym o godzinie 9.30, od godzinie 10.30 odbędzie się Msza w intencji zmarłego, a następnie odbędzie się pochówek na cmentarzu.

15
Nadesłane mailem:

Nadmorski Klub Sportowy ASTRA Ustronie Morskie informuje, że do budżetu Gminy na 2017 r. został złożony  we wrześniu 2016 r. preliminarz na kwotę 350.000,00 na dofinansowanie - wsparcie finansowe zadań z zakresu rozwoju sportu w Gminie Ustronie Morskie w dziedzinie piłki nożnej

Jednocześnie informujemy, iż zgodnie z prowadzonymi rozmowami z niektórymi radnymi naszej Gminy ustalono, że kwota 30.000 zł na organizację obozu dla dzieci i młodzieży naszego klubu została ujęta w ramach dotacji z urzędu, a nie jak dotychczas z pieniędzy pochodzących z profilaktyki przeciwdziałania alkoholizmowi.

Informujemy również, ze dotacja na 2017 r. pozostała w kwocie 250.000 zł jak miało to miejsce w 2016 r.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie ze statutem klubu co roku organizowane jest walne zebranie klubu podczas którego przedstawiane są szczegółowe zestawienia finansowe za rok ubiegły przez przewodniczącego komisji rewizyjnej. Spotkanie ma charakter otwarty i każdy zainteresowany może przybyć i uczestniczyć w zebraniu klubu.

Zarząd NKS ASTRA


Nie rozumiem - albo ktoś z zarządu NKS Astra nie wie o co wnioskował, albo nie wie ile klub dostał. Inne wyjście - Wójt kłamie.

Zgodnie z zarządzeniem Wójta nr 10/2017 przyznana NKS Astra kwota to 280000. Po co próbujecie Państwo wprowadzać ludzi w błąd? Nikt nie żałuje środków na Astrę, ale nie widzimy powodów do traktowania gorzej dzieci trenujących w UKS Sokół.

Astra złożyła ofertę w konkursie ogłoszonym 02.01.2017 (a nie we wrześniu 2016) z kwotą 280000 a nie jakąś podawaną przez Państwa 350000.  Oferta NKS Astra opiewała na 280000. NKS Astra otrzymała tyle ile chciała i ile zaoferował Wójt - otrzymała 280000.

Sokół aplikował w konkursie w którym było 90000, aplikował o 90000, otrzymał 70000. Chyba różnica jest widoczna.

Szkoda czasu na dyskusję, bo idąc tropem myślenia zarządu Astry Sokół dostał.... no ile? No Sokół dostał 40000

Strony: [1] 2 3 ... 5