Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza  e-wczasy.pl  Noclegi Ustronie Morskie  holidon.pl  

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Maciej Grala

Strony: [1]
1
Ogłoszenia drobne / do oddania używana zmywarka do naczyń
« dnia: Wrzesień 09, 2011, 23:11:58 pm »
  gdyby ktoś potrzebował używaną zmywarkę, wersja do zabudowy, proszę o kontakt, bo sąsiedzi mają do oddania i prosili o umieszczenie info na forum.

2
Życie codzienne / Obchody 30-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego PRZYMORZE
« dnia: Sierpień 21, 2011, 16:50:24 pm »
  Wczoraj działkowicze zrzeszeni w ROD Przymorze w Ustroniu Morskim, obchodzili uroczystość 30-lecia działalności. Od ok. godziny 17 trwała część oficjalna, podczas której wręczano nagrody dla laureatów m.in. konkursów strzeleckich w różnych kategoriach wiekowych. Odznakami i nagrodami rzeczowymi uhonorowano zwycięzców konkursu na najładniejszy ogródek. Nie zawiódł zespół muzyczny Morka, który zagrał kilka swoich znanych kawałków. Po rozdaniu nagród, uczestnicy obchodów zostali zaproszeni na poczęstunek i wspólne ognisko. Impreza odbyła się w miłej atmosferze, zarówno dorosłym jak i dzieciom nie zabrakło dobrego humoru i na pewno wszyscy świetnie się bawili. Duży plus dla organizatora - zarządu ROD Przymorze za poważne podejście do tematu i profesjonalne przygotowanie imprezy.3
Życie codzienne / Lampiony (nie)szczęścia
« dnia: Sierpień 01, 2011, 23:03:35 pm »
  Od około roku zapanowała u nas dziwna "nowa świecka tradycja" puszczania latających lampionów. Może w Azji się to sprawdza, ale np. w kilku europejskich krajach wprowadzone zostały specjalne obostrzenia dotyczące stosowania tych zabawek. W tym sezonie letnim nastała dosłownie plaga tych efektownych, ale w nieodpowiednich rękach niebezpiecznych gadżetów. O ile przy braku wiatru lampiony płonąc unoszą się niemal pionowo w górę i gasną gdzieś wysoko w powietrzu, to przy wiejącym wietrze mogą wylądować w nieoczekiwanym miejscu, na zabudowaniach lub suchej trawie czy zaczepić o przeszkodę nawet w fazie unoszenia się. Lampion jest bardzo lekki i ma dużą powierzchnię boczną co sprawia, że niewiele potrzeba, by przy płonącej świeczce porwał go wiatr i osadził na drzewie czy na ścianie lub otwartym oknie budynku. Przed chwilą na ulicy kolejowej miała miejsce akurat taka sytuacja, że płonący lampion zahaczył o drzewko na wysokości numeru 23. Na szczęście "odpowiedzialnym" wczasowiczom udało się go zrzucić zanim doszło do pożaru.

4
  Szanowni Państwo. Drugiego sierpnia odbędzie się występ znanego skrzypka romskiego i jego muzycznego zespołu. Miklosz Deki Czureja, bo o nim mowa, pochodzi z rodziny, która od wielu pokoleń cechuje się niezwykłym talentem muzycznym. Ten wirtuoz skrzypiec urodził się w Polsce, od lat 60. występował w zespole Roma z Poznania. Angażuje się też w pracę fundacji Szczęśliwi Cyganie, wspierającej cyganów i pracującej nad poprawą ich wizerunku. Obecnie Pan Czureja daje koncerty m.in. z własnym, rodzinnym zespołem Tatra Roma. Jego ulubionym gatunkiem muzycznym są czardasze. Na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Romów w Monachium, został on okrzyknięty królem czardasza.
  Do zobaczenia na koncercie mistrza romskiej muzyki, 02.08.2011 w muszli koncertowej w Ustroniu Morskim  :)

  Przykładowy występ pana Miklosza:

5
Sezon wakacyjny / Bezpieczeństwo usługodawców
« dnia: Maj 03, 2011, 23:25:45 pm »
   Wczoraj doszło do przykrego incydentu, o którym można przeczytać tu: http://www.miastokolobrzeg.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2309:bojka-w-smaalni-bo-ryba-bya-za-sona&catid=66:gm-ustronie-morskie&Itemid=127#comments . Pisząc w skrócie, jeden z naszych sąsiadów, właściciel lokalu gastronomicznego, został pobity przez klientów. W komentarzach pod artykułem zobaczycie Państwo wpisy odnośnie dalszego ciągu tej akcji, przerwanej przez przybycie policji. Nie pisałem odnośnie tego co działo się wczoraj wieczorem w Kołobrzegu z udziałem tych samych osób, ponieważ otrzymane dziś informacje miałem nie potwierdzone. Jednak na pewno dalej będziemy się zajmować tą sprawą.

6
Życie codzienne / Ochotnicza Straż Pożarna Ustronie Morskie
« dnia: Maj 02, 2011, 01:23:14 am »
  Tak tak drodzy czytelnicy. Minęło już 65 lat od momentu, gdy w naszej gminie uformowana została jednostka ochotniczej straży pożarnej. Trzeba przyznać, że uroczystość była zorganizowana na naprawdę wysokim poziomie. Szkoda tylko, że pogoda była nieprzychylna uroczystości odbywającej sie na wolnym powietrzu  >:( Nasi strażacy otrzymali m.in. piękny sztandar od komitetu mieszkańców Ustronia oraz wspaniałe hełmy mosiężne - od swoich przyjaciół z OSP w mieście Ustroń. Poniżej kilka z setek zdjęć, które wykonałem na tej imprezie :) Chętnie wymienię się zdjęciami z osobami, które również dokumentowały dzisiejszą (oj, już wczorajszą) uroczystość. Jeśli ktoś w niej uczestniczył i chciałby uzyskać zdjęcie, na którym jest widoczny, proszę się ze mną skontaktować. Moja relacja ukaże się na portalu www.miastokolobrzeg.pl7
Kawiarnia / OSP Ustronie Morskie i śmigus-dyngus
« dnia: Kwiecień 27, 2011, 21:45:49 pm »
  Zapraszam do głosowania. Jestem ciekawy, jak postrzegana jest w naszej lokalnej społeczności tradycja polewania przechodniów wodą, którą kultywują strażacy w drugi dzień świąt.  :)

8
Kawiarnia / Kącik motoryzacyjny
« dnia: Styczeń 26, 2011, 23:57:14 pm »
  Mam nadzieję, że wątek o sprawach związanych z motoryzacją przypadnie Państwu do gustu. Można tu zamieszczać informacje dotyczące rynku samochodowego czy spraw technicznych i eksploatacyjnych.

Link do ciekawej analizy cen samochodów nowych w róznych krajach UE:

http://ec.europa.eu/competition/sectors/motor_vehicles/prices/2010_07_full.pdf


9
Komunikaty od administratora i ocena Forum / Moderator nr 1
« dnia: Styczeń 26, 2011, 23:51:11 pm »
  Szanowni Państwo. Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym Administrator nieniejszego forum, nadał mi uprawnienia moderatora. Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze współpracowało. Dziękuję Administratorowi za okazane mi zaufanie.  :)

10
Inwestycje na terenie gminy / Chodnik przy ulicy kolejowej
« dnia: Styczeń 26, 2011, 22:40:19 pm »
  Jako mieszkaniec ulicy kolejowej, zwróciłem uwagę na kilka problemów dotyczących chodnika przy tejże ulicy. Ze względu na pojawienie sie w ostatnich 2 latach nowych domów po stronie zachodniej, ich mieszkańcy oraz wczasowicze zmuszeni są do przechodzenia przez ulicę w sposób niebezpieczny. Muszą oni chodzić albo poboczem aż do wysokości najbliższego przejazdu lub skrzyżowania po stronie wschodniej, albo przeskakiwać przez rowy melioracyjne. Jest to szczególnie niebezpieczne ze względu na pojazdy jeżdżące naszą ulica naprawdę szybko. Uważam, że naprawdę brakuje chodnika po stronie zachodniej.

Krótko mówiąc, widzę dwa problemy:
Problem 1. Brak chodnika po zachodniej stronie ulicy.
Problem 2. Zniszczenia istniejącego chodnika uwidocznione po ostatnich roztopach.

Fotki dodam w innym czasie.

11
Sport i rekreacja / Ścieżki rowerowe (nadbałtycka i pozostałe)
« dnia: Styczeń 22, 2011, 00:20:14 am »
  Miała powstać ku uciesze cyklistów i spacerowiczów. Miała umożliwić szybsze niż DK11 dotarcie do Kołobrzegu w sezonie. Dziś miałem okazję przejść się nią, mimo że jeszcze w budowie. Niestety, częściowo jest zalana a częściowo się zwyczajnie zapada w tym bagienku, na którym powstała. Zwłaszcza na odcinku wykonanym w styczniu i grudniu. Lipa drodzy Państwo.

12
Uchwycone w obiektywie / Zdjęcia flamingów
« dnia: Styczeń 16, 2011, 01:31:18 am »
  Nasza miejscowość stała się niedawno sławna dzięki wizycie pary flamingów. Zachęcam do wstawiania ich zdjęć. Oto kilka fotek wykonanych przeze mnie  8)


13
Historia Ustronia Morskiego i okolic / Historia Rusowa i okolic.
« dnia: Styczeń 16, 2011, 01:12:36 am »
  Bardzo mnie intryguje wieża ciśnień znajdująca sie w Rusowie. Czy ktoś z Państwa zna jej historię i wie jaka jest jej planowana przyszłość? Obiekt właściwie jest niezabezpieczony, dzięki otwartym drzwiom można tam wejść i go pozwiedzać. Chciałbym wybrać się tam i zrobić kilka fotek wnętrza. Może ktoś da jakieś wskazówki?
Oto jej fotka z 2009 roku

Strony: [1]