Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - mojeustronie

Strony: [1] 2 3 ... 9
1
Inwestycje na terenie gminy / SKY-PARK w Kukince
« dnia: Kwiecień 22, 2016, 14:02:20 pm »
Szykuje się duża atrakcja skierowana przede wszystkim do turystów wypoczywających w gminie Ustronie Morskie i okolicach. Mowa o parku rozrywki SKY-PARK zlokalizowanym w Malechowie (Kukince). W ramach parku rozrywki kino samochodowe, stale stacjonujący cyrk, wieża widokowa, park dinozaurów, park owadów, park linowy, loty sterowcem, koncerty (w tym roku BAJM), gastronomia >> (zobacz)Start już w najbliższą majówkę. Co Państwo sądzą o tej inwestycji? Czy spotka się z dużym zainteresowaniem?

2
Ogłoszenia drobne / Czyszczenie wykładzin i dywanów
« dnia: Listopad 13, 2015, 17:51:09 pm »
Nadesłane:

Solidne czyszczenie wykładzin i dywanów, również u klienta. Usuwanie brudu, sierści i roztoczy. Używamy profesjonalnych środków i maszyn, w tym amerykańską maszynę wysokociśnieniową. Oferta skierowana do pensjonatów, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, jak również do klienta indywidualnego. Przystępne ceny, na życzenie wystawiamy faktury.

Tel. 602 552 713

Pomyśl o czystych dywanach i wykładzinach na Święta i nowy sezon!

3
Życie codzienne / Z końcem roku zniknie Wieniotowo
« dnia: Wrzesień 20, 2015, 17:59:49 pm »
Z końcem roku zniknie WieniotowoMieszkańcy dopięli swego: od początku przyszłego roku będą mogli zapraszać na wczasy do Ustronia Morskiego. Miejscowość Wieniotowo przejdzie do historii.

- Dla nas ta zmiana to szansa na lepsze zarobki. Wszak turyści chętniej przyjadą do znanej, nadmorskiej miejscowości, niż wsi, która w okolicy znana jest głównie z tego, że było tutaj Państwowe Gospodarstwo Rolne - cieszy się Eugeniusz Mazurek z oddalonego 2 km na wschód od centrum Ustronia Wieniotowa.

Podczas gdy w Polsce głośno jest o likwidacji zadłużonej gminy Ostrowice, nad Bałtykiem dojdzie do fuzji, na której skorzystać mogą wszyscy. Nasz rozmówca był jednym z jej inicjatorów.

Działania związane z włączeniem Wieniotowa w granice Ustronia Morskiego rozpoczęły się jesienią 2014 r. - Wśród mieszkańców, z których większość żyje przede wszystkim z sezonowej turystyki, od dłuższego czasu mówiło się o tym, że gdybyśmy mieszkali w Ustroniu, popyt choćby na wynajmowane przez nas kwatery byłby większy. Część z nas czeka na to nawet od kilkudziesięciu lat - opowiada Eugeniusz Mazurek. Ostatecznie zdecydowano się zasięgnąć w tej kwestii porady w Urzędzie Gminy. Okazało się, że połączenie jest możliwe, o ile taką wolę wyrazi większość, spośród blisko 200 mieszkańców Wieniotowa. - Zbierając podpisy okazało się, że za połączeniem jest niemal 100 proc. z nas. To pozwoliło uruchomić całą procedurę - zaznacza nasz rozmówca.

Sens w inicjatywie od początku dostrzegł wójt Ustronia Morskiego. - Prawda jest taka, że granica między miejscowościami i tak praktycznie się zatarła. Mieszkańcy Wieniotowa przyporządkowani są naszemu urzędowi pocztowemu, młodzież korzysta z ustrońskiej szkoły. Do pomyłek dochodziło także wśród turystów, a to nikomu nie było na rękę. Inicjatywa zgłoszona przez pana Eugeniusza Mazurka oraz pana Jana Tatonia nie była zaskoczeniem - wyjaśnia "Głosowi" Jerzy Kołakowski. Poza tym, o czym wspominają obaj nasi rozmówcy, podobny precedens miał już w historii gminy miejsce. - Podczas sprawowania urzędu przez poprzednika wójta Kołakowskiego z Ustroniem połączyło się Wieniotowo I, w którym tenże wójt mieszkał. Dlaczego zatem i my nie mielibyśmy skorzystać z takiej możliwości? - wskazuje Eugeniusz Mazurek.

Projekt połączenia w tym roku przyjęła Rada Gminy. Rozpoczął się także proces ujednolicania nazw ulic Wieniotowa tak, by pasowały do systemu obowiązującego w stolicy gminy. - Z naszej inicjatywy stanowiącą przedłużenie ul. Wojska Polskiego drogę, która łączy obie, na razie jeszcze odrębne miejscowości, nazwaliśmy ulicą Marynarki Wojennej - informuje inicjator fuzji. Ostateczne i oficjalne połączenie obu miejscowości zaplanowano na grudzień 2015 r. - Za jego sprawą powierzchnia Ustronia Morskiego zwiększy się o mniej więcej jedną czwartą. Jako odrębny i niezamieszkały rejon i coś w rodzaju pamiątki po Wieniotowie planujemy pozostawić część pól przynależnych dawnemu PGR-owi - kończy wójt Kołakowski.

Historia Wieniotowa, do wiosny 1945 r. noszącego nazwę Wendhagen, zaczyna się najprawdopodobniej na przełomie średniowiecza i czasów nowożytnych. Do XVII w. wieś stanowiła własność szlacheckiej rodziny Kameke, potem kupił ją generał Bogusław von Schwerin a następnie, w kolejnym stuleciu, generał Heinrich von Borcke. W XIX w. większość z 10 gospodarstw indywidualnych zniknęła, a wieś stała się elementem większego folwarku. Po zakończeniu II wojny światowej włączono ją, jako Wieniotowo, w granice Polski. Warto przypomnieć, że w miejscowości tej w 1853 r. urodziła się znana powieściopisarka Anna Brentano-Bauck.


Źródło: Gk24.pl

4
Kawiarnia / Czy Ustronie będzie mieć swojego posła?
« dnia: Wrzesień 08, 2015, 20:24:10 pm »
Czy Ustronie będzie mieć swojego posła?Jan Dzik kolejnym kandydatem na posła z okolic Kołobrzegu - Chciałbym dokończyć pewne sprawy, które zostały rozpoczęte na poziomie inicjatywy społecznej. Choć generalnie do tej pory nie interesowała mnie polityka widzę, że przyszedł czas na zmiany - uzasadnia swoją decyzję Jan Dzik, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim. W październikowych wyborach parlamentarnych reprezentować będzie komitet związany z Pawłem Kukizem. O pierwszym w dziejach Ustronia Morskiego kandydacie do sejmu głośno stało się niedawno za sprawą projektu zrównania zasad przyznawania świadczeń zdrowotnych i rehabilitacyjnych strażaków - ochotników oraz zawodowych.

Pomysł ten poparli druhowie z całej Polski, zmieniona ustawa obowiązywać będzie od 1 stycznia. Jak informuje nasz rozmówca sukces ten zachęcił go do proponowania kolejnych poprawek i to właśnie one stałyby się osią jego sejmowej aktywności. - Wiem, że wielu strażaków czeka na głęboką reformę OSP. Wbrew pozorom również w naszym regionie to poważny elektorat, na którego poparcie w szczególności liczę - przyznaje nasz rozmówca. Dodaje, że na start z listy Kukiz'15 zdecydował się przede wszystkim dlatego, że przekonał go kontakt osobisty z przedstawicielami tej frakcji. - Widzę, że chcą zmian, a do tego nie boją się działać. Odpowiada mi takie podejście do polityki - komentuje Jan Dzik.

Komendant ustrońskiej OSP to trzecia znana w powiecie kołobrzeskim osoba, której kandydatura do sejmu została oficalnie potwierdzona. Dwoma pozostałymi są aktualni posłowie: Czesław Hoc (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Marek Hok (Platforma Obywatelska). Jeszcze kilkanaście dni temu pewnym było, że do wyścigu o poselski fotel z ramienia Ruchu Społecznego RP włączy się niepełnosprawny społecznik, kołobrzeżanin Robert Kucharycz, jednak 24 sierpnia porozumienie z komitetem zostało zerwane. Decyzji co do startu w wyborach nie podjął jeszcze reprezentujący klub "Razem dla Kołobrzegu" radny miejski Henryk Bieńkowski. Dziś wyjaśni się także, czy właścicielka kołobrzeskiego hotelu Pro-Vita i współzałożycielka LOT w Kołobrzegu, Agnieszka Trafas ubiegać się będzie o poselski mandat z ramienia Nowoczesnej PL.


Źródło: Gk24.pl

5
Sport i rekreacja / Zajęcia Zumba Fitness
« dnia: Wrzesień 26, 2014, 11:19:30 am »
Nadesłane mailem:

Zajęcia Zumba FitnessZumba to fuzja tańca i fitnesu inspirowana rytmami latino. Przeznaczona jest dla każdego w każdym wieku z różną sprawnością fizyczną. Tysiące osób na całym świecie przekonało się, że Zumba redukuje stres, modeluje mięśnie oraz wzmacnia mięsień sercowy. Dba także o postawę i równowagę, poprawia gęstość kości i niesie wiele dodatkowych korzyści. Z Zumbą stracisz zbędne kilogramy i tysiące kalorii. Zumba to świetna zabawa, niesamowita atmosfera i ukryta gimnastyka. To najbardziej efektywny, nowatorski i ekscytujący trening. Przyjdż i poczuj Zumbę na własnej skórze!

Regularne zajęcia Zumba Fitness - Szkoła w Ustroniu Morskim, w każdy poniedziałek i piątek o godz.19.00.
Telefon kontaktowy - 537 116 771

6
Kawiarnia / Do Kamila
« dnia: Wrzesień 10, 2014, 20:40:34 pm »
Kamilu, przepraszam, że w tej formie, ale chcę żebyś wiedział, że nie zgadzam się z krytyką, która spotyka Cię na Negatywnym Forum Gminy Ustronie Morskie. Nie zgadzam się również (a może nawet szczególnie) z tym fragmentem jednej z wypowiedzi: „Szkoda Kamila. Ratować się jakoś musi.” Pozbawia Cię ona i własnej woli, i rozumu, a wiem, że tak nie jest.

Myślę, że wszystko głęboko przemyślałeś i podjąłeś świadomą decyzję. I ja tę decyzję szanuję...

Nasze rozmowy z ostatnich lat dowodziły, że czujemy i myślimy właściwie identycznie. Dzisiaj (chcąc, nie chcąc) stoimy po dwóch stronach wyborczej barykady. Wiem, że będziesz twarzą i lokomotywą kampanii Wójta. Masz charyzmę, energię i głowę pełną pomysłów. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal uważam Cię za swojego Przyjaciela. Takiego nie od wódki, a od wyznawania wspólnych wartości.

I choć to czysty idealizm, to ja naprawdę szczerze wierzę w to, że Wybory nie powinny rujnować dobrosąsiedzkich relacji, nie powinny niszczyć przyjaźni. Tak, to prawda, dzisiaj jestem przygnębiony. Z różnych powodów. Części z nich pewnie się domyślasz. Zapewniam jednak , że u mnie nic się nie zmieniło i nie zmieni. Ani dzisiaj, ani jutro. Powodzenia Kamilu! Wszystkiego dobrego!

Dire Straits - Brothers In Arms

7
Sezon wakacyjny / Tantiemy za telewizory w pokojach gościnnych, domkach itp.
« dnia: Czerwiec 30, 2014, 17:44:14 pm »


Witam. Coraz więcej mieszkańców sygnalizuje żądania podpisania umowy licencyjnej na odtwarzanie muzyki w telewizorach (również tych na wyposażeniu kwater prywatnych) wysuwane przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców - STOART (strona www). Zarówno rozmowa telefoniczna jak i rozsyłane mailowo pismo ma stanowczy, prawniczy ton.


Podpisywać umowę, czy nie podpisywać? Zapraszam do dyskusji!

8
Ogłoszenia drobne / Delikatesy Ustronie Morskie
« dnia: Maj 23, 2014, 15:08:37 pm »
Na prośbę zarządzających placówką uruchamiam specjalny wątek. Zgodnie z zapowiedzią wkrótce powinny pojawić się w nim nowości, oferty dnia, promocje itp. prezentowane przez same Delikatesy. Możliwe będą również Państwa komentarze, uwagi, propozycje. Życzę Państwu i Właścicielom sklepu miłej współpracy!

9
Ogłoszenia drobne / Oferuję pracę/szukam pracy
« dnia: Kwiecień 03, 2014, 21:25:54 pm »
Praca w Zakładzie Przetwórstwa Ryb w Kukini.

(czytaj)

10
Kawiarnia / Wydarzenia na Ukrainie
« dnia: Luty 21, 2014, 06:46:36 am »
Chyba większość z nas z ogromnym niepokojem obserwuje wydarzenia u naszego wschodniego sąsiada. O ile początkowo śledziłem je z pewnym dystansem, to dziś (po rozkazie strzelania ostrą amunicją) nie mam już złudzeń, że mamy do czynienia ze zwykłym bandytą, człowiekiem chorym na władzę. Pozostaje nadzieja, że ukraińscy generałowie, którzy jak wszyscy wojskowi ślubują bronić narodu, nie wykonają ewentualnego rozkazu strzelania do własnych braci i sióstr. Tak się nie rozwiązuje sporów politycznych :(

Dzisiaj dzień solidarności z narodem ukraińskim. Zapalmy światełko w oknie.
Można też wspomóc symboliczną złotówką zakup środków opatrunkowych, leków etc. >>(numery kont)

I Am a Ukrainian ─ Apel Ukrainki o pomoc!

11
Życie codzienne / "Akwarelki dla Lenki"
« dnia: Październik 03, 2013, 07:45:12 am »
Zapraszam do zapoznania się z ideą pomocy charytatywnej Lence Mazurek z Ustronia Morskiego.

Lena Mazurek z Ustronia Morskiego ma 13 miesięcy i złośliwy nowotwór siatkówek, tzw. "siatkówczak". Od roku leczona jest w Warszawie, ma za sobą 6 serii chemii i operację głowy, związaną z plastyką czaszki. Lenka miała za małą główkę jak na swój wiek. Guzy nowotworowe w gałkach ocznych dzięki termoterapii zostały wypalone i uśpione. Jednak wyjazdy do stolicy i specjalne odżywianie małej są ogromnym obciążeniem dla mamy Lenki - Ewy, która samotnie wychowuje córeczkę. Sama też jest obciążona chorobą genetyczną - Zespołem Crouzona.

(więcej)

UWAGA! W czwartek (03.10) o godz. 17.00 spotykamy się w słusznej pełnej serca sprawie!!! Warsztaty plastyczne pt. "Akwarelki dla Lenki". Przyjdź i pomóż!
Będziemy malować malutkie akwarelki, które będziemy licytować 5 grudnia na Koncercie Charytatywnym POZYTYWNA KULTURA w GOK w Ustroniu Morskim! Przyjdź, namaluj i wylicytuj swoje dzieło sztuki, by uratować Lenkę !!!


(więcej)


Fot: Gazetakolobrzeska.pl

12
Życie codzienne / Dożynki 2013
« dnia: Wrzesień 07, 2013, 21:35:30 pm »
Święto plonów w Ustroniu Morskim (zdjęcia)Gmina ma charakter turystyczno-rolniczy, dlatego jak co roku zorganizowano tutaj dożynki gminne. Wśród obecnych przeważali jednak turyści.

Uroczystości rozpoczęła msza w kościele parafialnym i przejazd przy akompaniamencie orkiestry dętej „Morka” barwnego korowodu na stadion przy ulicy Wojska Polskiego, gdzie przybyłych powitał wójt gminy, Jerzy Kołakowski oraz wiceprzewodniczący rady gminy, Andrzej Basarab. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi kołobrzescy posłowie, Marek Hok i Czesław Hoc, starosta oraz wicestarosta kołobrzeski, Tomasz Tamborski i  Mirosław Tessikowski, a także wójt zaprzyjaźnionej gminy Dygowo, Marek Zawadzki.

Starostami tegorocznych dożynek byli gospodarze z Kukini, Danuta i Bogusław Skowrońscy, którzy razem z wójtem częstowali zgromadzonych chlebem z tegorocznych żniw. Dożynki były również okazją do nagrodzenia dyplomami i talonami na paliwo wyróżniających się rolników z gminy Ustronie Morskie: Stanisława Marciniaka, Kazimierza Korolewicza, Stanisława Trzeszczkowskiego, Macieja Makowskiego, Krystyny Borowskiej, Krzysztofa Szydłowskiego, Ryszarda Ziółkowskiego, Krystyny Kosz, Bogdana Nowaczyka, Jana Holtza i Eugeniusza Bączkowskiego.

Wójt Jerzy Kołakowski rozdał także kolejną porcję pierścieni herbowych dla zasłużonych obywateli gminy. Otrzymali je tym razem radni Mirosław Szymanek i Marek Iwańczyk, sołtys Ustronia Morskiego, Julian Rosiński, Lena Jastrzębska, sołtys Gwizdu oraz Stanisław Trzeszczkowski, rolnik z Ustronia. Honorowy pierścień w imieniu zmarłego niedawno ojca Michała, odebrał radny Andrzej Basarab.

Wyróżniono również Edwarda Maltazara, malarza amatora z Ustronia Morskiego, a nagrodę za pierwsze miejsce w konkursie kwiatowym odebrała Elżbieta Winiecka z ulicy Wiejskiej.

Tegoroczne święto plonów uświetniły występy „Kurnej Chaty”, nowego projektu Janka Sokolnickiego z Gminnego Ośrodka Kultury oraz zespołu ludowego „Dygowianki”. Po nich pracownicy Urzędu Gminy, Ośrodka Kultury i Biblioteki przedstawili w ramach Narodowego Programu Czytania fragment „Zemsty” Aleksandra Fredry. Gmina pochwaliła się również swoimi młodymi talentami, zespołami tanecznymi „Flou” i „Jantar”.

Nie zabrakło również gier, konkursów, koncertów muzycznych, zabawy tanecznej oraz okazjonalnych i gastronomicznych stoisk. Szczególnym powodzeniem cieszyła się darmowa grochówka i bigos z polowej kuchni, do której ustawiła się tasiemcowa kolejka, a stojący mogli przypomnieć sobie czasy PRL-u. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się sołeckie wypieki.

Publiczność dopisała. Dożynkom dodatkowo sprzyjała wyjątkowo słoneczna i ciepła aura. Całość imprezy brawurowo poprowadził Kamil Lepa z wydziału promocji tutejszego Urzędu Gminy. (PS)

Relacje z ubiegłych dożynek w poniższych linkach:

Dożynki 2011

Dożynki 2012

Fotogaleria w następnych postach. Miłego oglądania :)

13
Sezon wakacyjny / Refulacja plaży
« dnia: Maj 13, 2013, 09:22:26 am »
Będzie szersza plaża. Tylko gdzie?W Ustroniu Morskim rusza refulacja plaży. Z dna Bałtyku ma być zassane 50.000 m3 piasku. Prace zlecił Urząd Morski w Słupsku, wybór miejsca może jednak zaskakiwać.


Najbardziej newralgicznym odcinkiem ustrońskiej plaży, jest obszar pomiędzy pensjonatem "Kaszubianka", a restauracją "Bursztynowa". Jednak z informacji Adama Mellera-Kubicy, głównego inspektora Inspektoratu Ochrony Wybrzeża Urzędu Morskiego w Słupsku wynika, że piasek usypywany będzie na odcinku 450 metrów na wschód od krańca opaski brzegowej i 250 metrów na zachód. Oznacza to, że refulowany odcinek plaży (i tak jeden z najszerszych w Ustroniu), to obszar rozpoczynający się około 130 metrów przed ulicą Okrzei (na wysokości "Gwarka") i biegnący w kierunku parku nadmorskiego i dalej. Jeśli informacja okaże się precyzyjna, to nie ma co liczyć na naprawę wspomnianego na początku i widocznego na zdjęciu tytułowym najbardziej wąskiego odcinka plaży.

Oprócz poszerzenia plaży refulacja przyniesie jeszcze jedną korzyść. Pogłębiony zostanie od strony wschodniej pas podejścia do kołobrzeskiego portu, gdyż właśnie z niego ma być pobierany piasek. Zakończenie prac zaplanowano na koniec czerwca tego roku.

Mniej zorientowanym Czytelnikom z głębi kraju wyjaśniamy, że refulacja polega na zasysaniu wydajnymi motopompami piasku wraz z wodą morską do ładowni specjalistycznego statku, a następnie zrzucaniem poprzez system rur takiego urobku na plażę. Ostatnim etapem refulacji, jest równanie plaży spycharką. (PS)

Także na portalu: informacje.kolobrzeg.pl


14
Życie codzienne / Klub Wolontariusza w Ustroniu Morskim
« dnia: Maj 10, 2013, 22:29:11 pm »
Witam. W marcu tego roku rozpoczął działalność Klub Wolontariusza w Ustroniu Morskim. Tworzą go gimnazjaliści z naszej szkoły, którym przyświeca idea niesienia bezpłatnej pomocy ludziom będącym w potrzebie. Wolontariusze wspierają podopiecznych w zmaganiach z trudnościami dnia codziennego, w tym pomagają w zakupach, realizowaniu recept, przygotowywaniu posiłków itp. Często jednak najbardziej oczekiwaną przez ludzi starszych, chorych i samotnych formą wsparcia, jest zwykła bliskość innych i poświęcenie im uwagi.

Klub Wolontariusza organizuje po raz pierwszy w Ustroniu Morskim Dzień Dobrych Uczynków, który przypada w dniu 19 maja. Z tej okazji 17 maja (w piątek) mieszkańcy Ustronia będą mogli spotkać na ulicach młodzież, która pragnie rozpropagować ideę wolontariatu w naszej gminie.

(źródło)


15
Informacje ogólne / Polityka cookies
« dnia: Kwiecień 19, 2013, 13:07:25 pm »
Strona używa plików cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Strony: [1] 2 3 ... 9