Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza  e-wczasy.pl  Noclegi Ustronie Morskie  holidon.pl  

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - new mayor

Strony: [1] 2 3 ... 6
1
Życie codzienne / Odp: wybory A.D.2018
« dnia: Wrzesień 07, 2018, 15:53:48 pm »
Myślę, że porozumienie razem ma tylko jedno „baby”, które systematycznie dokonywało opisu sytuacji okiem drugiej strony, co można sobie odtworzyć chociażby na tej platformie. Jak piszesz An no, to fakt, że „tysiące” mieszkańców naszej gminy ma swoją głowę i zapewne rozum o czym niedługo się przekonamy. 
Ja uważam, że cenne są informacje, które dostarcza porozumienie. Facebook ranczo też przynosi wiele nowin. To trochę jak z telewizją. Możesz słuchać tylko „rządowej”, albo przeskakiwać kanałami i porównać. Wybór należy do Ciebie. Nie chcesz słuchać, to wyłącz! Twoje prawo.
Mam nieodparte wrażenie, że An no i wiejskie ranczo to ta sama osoba, która wpadła się tu gościnnie rozreklamować.
Jad, nienawiść, rzeczywiście wylewał się, ale z ust naszego Wójta, co w zasadzie można zaobserwować w każdej jego wypowiedzi dotyczącej Wójta Zielińskiego, czy porozumienia razem, a wszystko było dostępne na portalach kołobrzeskich za publiczne pieniądze. Potwierdzenie płatności znajduje się w rejestrze umów.

2
Życie codzienne / Odp: Przedszkole w Ustroniu Morskim
« dnia: Sierpień 26, 2018, 18:07:03 pm »
W pierwszym konkursie kandydatka przepadła w głosowaniu. Co oznacza, że nie miała poparcia większości. Do drugiego nikt się nie zgłosił. To nie będzie coś nowego. Wójt wybierze właściwego p.o. 

3
Życie codzienne / Konsultacje społeczne
« dnia: Maj 25, 2018, 13:45:46 pm »
Panie Kołakowski,

TO, ŻE PAKAZAŁEŚ NAM „ŚRODKOWY PALEC” STAŁO SIĘ FAKTEM. Podpisałem się również za przeprowadzeniem konsultacji w sprawie sprzedaży ośrodka zdrowia i nie pozwolę wmawiać sobie, że to co jest oczywiste nie jest oczywiste. Wójt  nigdy nie chciał sprzedać ośrodka zdrowia? Przypomnę Panu i wszystkim „zaklinaczom rzeczywistości” projekty uchwał, które dzięki reakcji mieszkańców nie weszły w życie w 2013 roku:
http://bip.ustronie-morskie.pl/uploads/media/Nr_2_-_zbycie_lokali_uzytkowych.pdf
http://bip.ustronie-morskie.pl/uploads/media/Nr_3_-_nabycie_lokali_uzytkowych.pdf
Wtedy też nie proponował Pan sprzedaży Ośrodka Zdrowia tylko sprzedaż 17 lokali użytkowych.
 
Rzeczywiście w głównej części budynku, jeśli wszystko poukłada się z Waszym  założeniem, na chwilę obecną pozostanie tylko GOPS. Procentowo jaka to wartość Panie Kołakowski? Jaki będzie miał wpływ Wójt na wspólnotę przy tak mizernym udziale? Jak zapewni Pan ochronę zdrowia w naszej Gminie w przyszłości co jest Pana obowiązkiem?  No tak, nie będzie Pan już w Urzędzie i to już nie Pana biznes!

 Zawiódł mnie Pan jako Wójt, teraz jeszcze bardziej, bo jako człowiek, który próbuje zrobić ze mnie i chyba nie tylko „wiejskiego głupka” .
Powołuje się Pan na uchwałę, której nie zna. Bernadeta Borkowska złożyła wniosek również w moim imieniu i jak wiemy w prawie 900 osób. To znaczy, że my złożyliśmy! Wymóg formalny do przeprowadzenia konsultacji społecznych to 15% MIESZKAŃCÓW Z TERENU OBJĘTEGO KONSULTACJAMI. „ W przedmiotowym wniosku zwraca się Pani”, jak Pan pisze ,nie wystarczy! Nie spełnia wymogów formalnych!  Nie zauważył Pan naszych oczekiwań?  Nie widzi Pan, że przynajmniej  ¼ MIESZKAŃCÓW GMINY OCZEKUJE DYSKUSJI PUBLICZEJ?

Powiem Panu więcej, w zaciszu swojego gabinetu i przy pomocy Pana radnych, bo nie naszych, forsuje Pan pomysł, o którym nie chce z nami rozmawiać i wyjaśniać. Otrzymał Wójt doskonałą okazję do wytłumaczenia nam, „ciemniakom” , dlaczego konieczna jest „pomoc” lekarzom.

Jaka jest reakcja Wójta? Zlekceważył 50 stron podpisów z prośbą o rozmowę i wyjaśnienia!

Co to za Wójt, który nie ma odwagi rozmawiać z mieszkańcami?Jak czujesz podobnie to udostępnij na swoim profilu! Nie wiesz o czym napisałem, to przeczytaj:

https://www.ustronie-morskie.pl/4921/zdecydowane-nie-w-sprawie-sprzedazy-osrodka-zdrowia-w-ustroniu-morskim4
Życie codzienne / Odp: Matury
« dnia: Maj 15, 2018, 07:57:18 am »
Jestem oszołomiona po kazaniu Przewodniczącego w kwestii "sprzedaży nie gruntu, a udziałów w gruncie"  :o
Wow, wow, wow itp.
Co za karygodny brak wiedzy, albo celowa bezczelność. Wysokość udziału jest wyszczególniana w umowie sprzedaży lokalu (akcie notarialnym) oraz ujawniana w księgach wieczystych! Wartość ta jest również uwidoczniona w rejestrze gruntów jako udział we współwłasności gruntu. Co dalej wskazuje na PRAWO WE WSPÓŁWŁASNOŚCI.

Warto posłuchać sołtysa Krzysztofa Szydłowskiego: 1:06:30-1:11:00

https://www.youtube.com/watch?v=UDvrg9a8Ft0&feature=youtu.be


5
Życie codzienne / Odp: Matury
« dnia: Maj 14, 2018, 22:23:06 pm »
Skończenie szkoły średniej nie jest jednoznaczne ze zdaniem matury, czy przystąpieniem do niej. Jak wiesz, to taki dość drażliwy temat szczególnie w przypadku osoby zwyczajowo podającej co 4 lata w swojej notce wyborczej wyższe wykształcenie. Dla mnie generalnie nie wykształcenie jest problemem, a raczej fakt podawania nieprawdziwych informacji, co także starałeś się sprawdzić. Dobrze, że wyjaśniłeś kwestię odpowiedzialności za słowo,  to przyda się każdemu forumowiczowi, szczególnie w nadchodzących miesiącach.

Myślę jednak, że to pikuś przy informacjach przekazywanych między innymi przez sekretarza Groblę przy każdej możliwej okazji. Twierdzi, że radna Bernadeta Borkowska i inni wprowadzili mieszkańców w błąd. Oświadcza, że Oni nigdy nie chcieli sprzedawać ośrodka! To w takim razie proszę pomóc rozszyfrować o czym mówi wójt Gminy Ustronie Morskie Jerzy Kołakowski na sesji. Wypowiedź od 1:02-1:06:
 

Mnie osobiście przypomina to dowcip o  kierowcy jadącym pod prąd na autostradzie, który mówi do żony: zobacz jak ci idioci jadą! Na to żona: tak kochanie, widzisz, ty jedyny jedziesz dobrze.

6
Życie codzienne / Odp: Sprawy Rady Gminy
« dnia: Maj 11, 2018, 17:07:54 pm »
Skarbnik dostała w 2015 roku jeszcze "19" z farmy fotowoltaicznej 21 165 zł. Tam zapracowała szczególnie. Co roku musimy do tego pomysłu dokładać my wszyscy. Z roku na rok coraz więcej. Teraz głowa w piach, liczą, że nikt nie będzie pytał.

7
Życie codzienne / Odp: Sprawy Rady Gminy
« dnia: Maj 10, 2018, 22:02:15 pm »
cyt. "Ustronie potrzebuje miejsc postojowych i trzeba budować w każdym możliwym miejscu, ale na każdym musi stać parkometr. To co się tutaj dzieje to jest prywata do kwadratu. Nadzieja że za chwilę cwaniakom mieszkańcy powiedzą basta!"

https://miastokolobrzeg.pl/region/gmina-ustronie-morskie/17032-powstana-nowe-miejsca-parkingowe.html

8
Życie codzienne / Odp: Sprawy Rady Gminy
« dnia: Maj 09, 2018, 14:50:04 pm »
Czytam i zastanawiam się. Urząd chce zakupić skuter wodny. Zapytanie cenowe publikuje na swojej stronie. Zachęcają lokalne firmy do współpracy w pierwszej chwili pomyślałem. Przeglądam dalej, Wójt podpisał umowę na budowę miejsc postojowych na ul. Jantarowej, kwota nie wymaga przetargu. Zastanawiam się czy widziałem takie zapytanie umieszczone na ustrońskim www. Szukam i nie znalazłem.  Tak sobie myślę, łatwiej w naszej Gminie znaleźć firmę handlującą skuterami czy budowlańców do układania bruku?

9
Życie codzienne / Odp: Sprawy Rady Gminy
« dnia: Kwiecień 26, 2018, 21:42:16 pm »
Oby rządzący mieli solidne wyjaśnienia. Dyrektor Gosiru powinien widzieć. Chociaż słyszałem, że to nie Gosir wycinał.

Wójt powiedział, że wycinał wykonawca, zdeponował na bazie, ale nie wie do końca co i jak. Musi się dowiedzieć. Nikt nie potrafił pomóc. Przebijał się głos kierownik referatu inwestycji, że specyfikacja budowy drogi zawierała wycinkę i karczowanie krzewów.

10
Życie codzienne / Odp: Sprawy Rady Gminy
« dnia: Kwiecień 21, 2018, 12:37:21 pm »
W czwartek sesja, zostanie zadane pytanie.

11
Życie codzienne / Odp: Sprawy Rady Gminy
« dnia: Kwiecień 15, 2018, 12:01:20 pm »
Brak 6-tki nagrodzonych to nie szczególik. Czy kwoty są właściwie rozłożone? Może warto opublikować bez zamazywania. Mnie interesuje inny aspekt. Obecnie Urząd Gminy informuje, że zatrudnia 33 pracowników (+ 2 ds. technicznych ) czyli 35 osób. Ile osób był zatrudnionych w 2014?

12
Życie codzienne / Odp: Sprawy Rady Gminy
« dnia: Kwiecień 08, 2018, 11:11:35 am »
Patrząc na to wszystko, to jedyne konsekwencje za całą kołakowszczyznę dookoła nas, mogą spotkać Wójta tylko i wyłącznie z naszej strony. Moim zdaniem, tylko niepoprawni optymiści mogą zakładać, że prezes izby RIO pan Bogusław Staszewski złoży wniosek o chociażby upomnienie.
Wójt Kołakowski wszystko naprawi i się poprawi? To jedynie marzenie ściętej głowy! Tak jak było tak będzie, a dlaczego?
Jak widać nikt i nic nie staną na jego drodze. Takie historie zapewne wzmacniają i upewniają go, że może bez przeszkód robić co chce. Czasami tylko powymyśla bajki z mchu i paproci dla ochrony swojego siedziska, albo znajdzie osoby odpowiedzialne. Dzisiaj jako członek PIS będzie dalej cieszył się bezkarnością za swoje czyny.

Jedyne czego jestem pewien to to, że mnie już nigdy nie nabierze! 

13
Życie codzienne / Odp: Sprawy Rady Gminy
« dnia: Marzec 31, 2018, 16:51:00 pm »
Kontrola z RIO potwierdziła zdanie komisji rewizyjnej. Może warto przypomnieć sobie jak człowiek, który jest wójtem wypowiadał się po przedstawieniu protokołu komisji Pana Leciaho. Od 13.45 min w relacji pokazuje jak bardzo szanuje ludzi, którzy mają odwagę wypowiadać inne zdanie.
Co powie po rewelacjach kontrolerów z RIO, że gó...o wiedzą ?

 
https://miastokolobrzeg.pl/region/gmina-ustronie-morskie/14928-kolakowski-nie-martwi-sie-absolutorium.html

14
Życie codzienne / Odp: Sprawy Rady Gminy
« dnia: Marzec 26, 2018, 22:52:15 pm »
Wystąpiłem, dostałem, przeczytałem. Najogólniej mówiąc jestem w szoku? Policja, która powinna pilnować porządku, robi to, sprzątając posterunek, za swoje żony zatrudnione na tym etacie. Osoby z towarzystwa wzajemnej adoracji, mieszkańcy Ustronia (zanonimizowano dane) odbierają, za policjantów na posterunku, telefony od pokrzywdzonych i decydują o dalszym postępowaniu. No i wisienka na torcie, sprawa poboru wody ??????????. Tu chyba jest trzeci świat?

Ta gmina to jakieś państwo w państwie. Za nasze podatki niestety! Polecam lekturę.

15
Życie codzienne / Odp: Sprawy Rady Gminy
« dnia: Marzec 19, 2018, 23:08:31 pm »
Ja to wiem i ty to wiesz, ale czy wszyscy?

Strony: [1] 2 3 ... 6