Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mojeustronie

Strony: 1 ... 266 267 [268] 269
4006
Życie codzienne / Odp: Straż Gminna.
« dnia: Styczeń 01, 2011, 23:49:47 pm »
Poza tym 3?, i jak będą pracować? 24/7 świątek i piątek?
a urlopy?, choroby?, i można jeszcze długo

Dlatego zaproponowałem 3 etaty, żeby nawet w przypadku choroby czy urlopu ktoś dyżurował. Ale chyba masz rację, powinno być więcej etatów ( 3-5 ).

Co do kosztów utrzymania Straży Gminnej, to wsparciem budżetu mogłyby być mandaty. Należy jednak uważać, żeby nie zagalopować się w tej sprawie. Przydałby się fotoradar, ale nie powinno się zbytnio nękać turystów. Są jednak miejsca ( np. koło szkoły ) gdzie niejednemu z nas przydałby się zimny prysznic ;)

4007
Sezon wakacyjny / Cisza nocna.
« dnia: Styczeń 01, 2011, 23:41:59 pm »
Na starym forum sporo dyskutowaliśmy o ciszy nocnej w sezonie. Chciałbym do tematu wrócić. Jakie widzicie rozwiązania tego uciążliwego dla wielu mieszkańców problemu?

Pisałem kiedyś o tym, że w kurortach południowej Europy widziałem specjalne strefy rozrywki. Myślę, że mogłoby być to docelowym rozwiązaniem problemu. Tymczasowo proponowałem zawarcie paktu z gestorami miejsc tanecznych aby głośna muzyka byla tylko do północy. Potem należałoby konsekwentnie egzekwować łamanie tego paktu!!

Zdaję sobie sprawę, że są miejsce szczególnie narażone na hałas nocny. To ul. Osiedlowa i bloki wojskowe, Chrobrego, Nadbrzeżna. Myślę, że jako mieszkańcy powinniśmy się solidaryzować z tymi, którzy rzeczywiście mają nieznośnie i lobbować u władz o rozwiązanie tego problemu.

Czy myślicie, że da się ten problem jakoś sensownie rozwiązać? Wiadomo, że turyści chcą się bawić, właściciele lokali zarobić a sąsiedzi tych przybytków jakoś egzystować. Jak pogodzić te interesy?

4008
Warto polecić / Odp: Filmy. które zmuszają do myślenia
« dnia: Styczeń 01, 2011, 23:33:33 pm »
Oglądałem Bracia i rzeczywiście na mnie też zrobił duże wrażenie. Obecnie oglądam sporo niszowych filmów. One nie są wyświetlane w multipleksach. A ze staroci, to wiele razy oglądałem "Foresta Gumpa", "Zieloną milę" czy "Tańczącego z Wilkami" Ten ostatni opowiada o tym, co jest mi bliskie - o prawdziwych wartościach w życiu, o prawdziwej przyjaźni.

Z polskich klasyków bliski mentalnie jest mi "Dzień Świra" Kto jeszcze lubi ten film?

4009
Sezon wakacyjny / Odp: Zejścia na plażę.
« dnia: Styczeń 01, 2011, 09:49:24 am »
Ja pamiętam zejście obok dawnej Almiry. Pewnie to miałeś na myśli. Co do pieniędzy to myślę, że będą musiały być w końcu na to wygospodarowane. Zejść rzeczywiście brakuje, a część z obecnych jest w opłakanym stanie (np. bardzo wąskie ). Rozmawiałem z dwoma radnymi i oni również uważają, że to priorytetowa sprawa.

PS. witaj turysta49! pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam do dyskusji!

4010
(...) W TAKIEJ WSI...

Ja bym tak swojej miejscowości nie nazwał. Kocham to miejsce na ziemi i zależy mi na jego rozwoju :)

4011
Propozycje zmian i problemy techniczne / Propozycje zmian.
« dnia: Grudzień 31, 2010, 00:30:15 am »
Zapraszam do zgłaszania propozycji zmian na forum. Nowe działy, nowe udogodnienia itd. Proszę śmiało pisać. Obiecuję, że każdej sprawie się przyjrzę i jestem otwarty na Wasze pomysły :)

4012
Propozycje zmian i problemy techniczne / Problemy i pytania techniczne.
« dnia: Grudzień 31, 2010, 00:27:58 am »
W tym wątku mogą Państwo zgłaszać swoje problemy i zadawać pytania techniczne.

4013
Kawiarnia / Szybki zrzut myśli.
« dnia: Grudzień 31, 2010, 00:19:40 am »
10 dni temu, 33 mile od Ustronia,  zginęło dwóch naszych ziomali z kutra KOŁ-31. Żywioł po raz kolejny upomniał się o swoje ofiary :(  Cześć ich pamięci i chwała za ciężką pracę!

http://www.miastokolobrzeg.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1602:ratownicy-wrocili-z-poszukiwa&catid=29:informacje&Itemid=46

4014
Życie codzienne / Życie ustrońskiej parafii.
« dnia: Grudzień 30, 2010, 22:53:35 pm »
Wszystko, o co chcielibyście zapytać się proboszcza, a czego uczynić osobiście się boicie. Śmiało - jestem przekonany, że nasz proboszcz się nie pogniewa. A może i on tutaj zajrzy ku pożytkowi wszystkim parafianom ;)

Pozdrowienia dla proboszcza! No i uznanie, za ciężką pracę. Poważnie.

4015
Życie codzienne / Miejsca, za które nam wstyd.
« dnia: Grudzień 30, 2010, 22:52:01 pm »
A tutaj ( dla przeciwwagi ) piszmy o miejscach czy obiektach, które są koszmarem Ustronia i okolic. Piszmy o tym co szpeci naszą miejscowość.

Moją listę koszmarków otwiera:
- budynki pomiędzy zapleczem samu Słoneczko a ul. Chrobrego wraz z ul. Wąską. Miejsce to woła o pomstę do nieba.
- zdewastowany skwerek pomiędzy dawnym kinem Syrena a morzem ( tam gdzie były te betonowe foki )
- dziura po Almirze
- ulica Bogusława XIV pomiędzy Wojska Polskiego a Górną ( kto chodzi tam z psem, ten wie o czym piszę )

Większość z tych terenów należy do prywatnych właścicieli i pewnie UG niewiele może zrobić. Ale może właściciele nieco się zawstydzą, gdy zobaczą, że są na językach i jakoś zadbają o swoje nieruchomości. Być może właśnie straż gminna by tu pomogła. Zwłaszcza, że rzutuje to na ocenę przez turystów. Część z koszmarków, o których będziemy pisać leży we władaniu Gminy. Tak więc zapraszam do wpisywania następnych miejsc, za które wspólnie się wstydzimy.

4016
Życie codzienne / Miejsca, z których jesteśmy dumni.
« dnia: Grudzień 30, 2010, 22:49:34 pm »
W tym wątku proszę o wpisywanie miejsc, obiektów, domów prywatnych które nam się podobają, z których jako ustroniacy jesteśmy dumni. Miejsc, które z przyjemnością polecamy zobaczyć naszym gościom czy rodzinie. Zapraszam :)

Ja na początek wymienię kilka miejsc, które uważam za ciekawe, atrakcyjne i warte zobaczenia czy pstryknięcia fotki:
- postój dorożek z klombem kwiatowym oraz Kabaczek i widok na ul. Osiedlową. Miejsce całkiem ok.
- zakole Chrobrego wraz z hotelem Relax Inn, Plasomatem i Koralem
- co by nie mówić bardzo ładnie prezentuje się Urząd Gminy
- mamy bardzo ładny i całkiem wypasiony kościół ( szczególnie ładnie prezentuje się podświetlony wieczorem )
- całkiem ładnie wypada zespół szkół z Orlikiem
- hotel Lambert, hotel Max, willa Perła
- stadion z budynkiem odnowy

Wpisujcie dalej. Na pewno istnieje jeszcze więcej takich całkiem fajnych miejsc. Każdemu z nas może się podobać co innego. O gustach się nie dyskutuje. Ważne, żebyśmy trochę też z Ustronia byli dumni.

pozdrawiam :)

4017
Inwestycje na terenie gminy / Poprawa wizerunku Ustronia Morskiego.
« dnia: Grudzień 30, 2010, 22:43:16 pm »
Doszedłem kiedyś do wniosku, że w Ustroniu brakuje charakterystycznych miejsc, przy których turyści mogliby zrobić pamiątkowe zdjęcie. Mam nawet pewną koncepcję, którą być może wezmą pod rozwagę przyszli włodarze gminy. Koncepcja wcale nie jest trudna do realizacji i nie jest zbyt kosztowna. Oto ona:

Można by było zamontować dwie zwieńczające Ustronie niewielkie fontanny ze stali kwasoodpornej. Tryskające niewielkim strumieniem (do 2m wysokości) w układzie zamkniętym i podświetlone kolorowymi lampami typu LED. Zużycie energii śladowe. Jedna mogłaby stanąć w klombie kwiatowym przy postoju dorożek, a druga na pętli Marysin. Trzecia mogłaby być zamontowana na pętli autobusowej w Sianożętach. Działałyby od maja do końca września. Efekt byłby naprawdę murowany!

Drugim charakterystycznym dla Ustronia elementem dekoracyjnym mogłaby być niewielka rzeźba z mosiądzu. Wiele małych miejscowości takowe posiada. Mielno ma np. swojego charakterystycznego jelenia. U nas mogłyby być to np. foki (w nawiązaniu do betonowych fok ze skweru obok starego kina) lub nasze godło w mosiądzu (gryf z mikołajkiem). Taka rzeźba mogłaby stanąć choćby w starym centrum Ustronia i powinna być subtelnie podświetlona. Gwarantuje, że zarówno fontanny jak i rzeźba szybko stałyby się wizytówką Ustronia Morskiego. Myślę, że koszt realizacji nie obciąży znacząco budżetu gminnego a efekt wizualny mógłby być naprawdę dobry.

Czy macie jakieś inne pomysły na charakterystyczne dla Ustronia elementy dekoracyjne?

4018
Sezon wakacyjny / Zejścia na plażę.
« dnia: Grudzień 30, 2010, 21:37:24 pm »
Nie da się ukryć, że jedną z najpilniejszych inwestycji w Ustroniu jest budowa nowych zejść na plaże. Obecnie jest ich mniej niż 20 lat temu.

Ile zejść wg Was brakuje? Które lokalizacje uważają Państwo za najlepsze?

4019
Sport i rekreacja / Baseny w Ustroniu Morskim
« dnia: Grudzień 30, 2010, 19:04:18 pm »
Przedstawiam wątek założony przeze mnie na poprzednim forum. Proszę o ponowną dyskusję na ten temat:

Co prawda ankieta jest spóźniona, ale spróbujmy ocenić pomysł powstania kompleksu basenów, kortu i hali sportowej.
Osobiście cieszę się, że takie obiekty powstają. Podnosi to trochę moje lokalne ego ;) Solennie obiecuję, że wraz z rodzinką będę w miarę regularnie korzystał. Gdzieś tam tli mi się nadzieja, że podniesie to turystyczną atrakcyjność Ustronia i pozwoli nieco przedłużyć sezon. Rozsądek jednak podpowiada, że może być to zbyt kosztowne finansowo zadanie dla gminy i że będą to obiekty mocno deficytowe. Biorąc pod uwagę pustki, jakie świecą w AquaParku kołobrzeskim mam poważne obawy.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? czy sądzicie, że kompleks przyciągnie turystów? czy jest szansa na przedłużenie sezonu? czy nas ( gminę ) stać było na tą inwestycję? Zapraszam do dyskusji.

4020
Komunikaty od administratora i ocena Forum / Uwagi i żale do administratora
« dnia: Grudzień 30, 2010, 18:58:36 pm »
Wątek ten przeznaczony jest na żale i pretensje do właściciela forum. Tutaj można administratora zwymyślać, zrugać, opluć, podeptać i sponiewierać. Można śmiało odreagowywać w tym miejscu wszystkie złe emocje. Można także testować wytrzymałość admina do oporu.

Dopóki inwektywy skierowane są w moim kierunku, to nic się nie dzieje. Proszę tylko szanować się wzajemnie i nie rozbijać wątków.

pozdrawiam wszystkich,

mojeustronie :)

Strony: 1 ... 266 267 [268] 269