Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza  e-wczasy.pl  Noclegi Ustronie Morskie  holidon.pl  

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Historia Ustronia Morskiego i okolic / Odp: Ocalić od zapomnienia.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dziadek dnia Czerwiec 21, 2018, 11:21:10 am »
NA ZDJĘCIU PIERWSZYM OD GÓRY JEST MÓJ DZIADEK STANISŁAW TRZESZCZKOWSKI , grał na akordeonie, był samoukiem.. Dorastałam przy dźwiękach jego akordeonu .. codziennie a przynajmniej starał się poświecić choć jedna godzinę na grę zawsze po obiedzie .. brałam swojego misa Sachalin na krześle improwizując słuchacza i śpiewałam do melodii jakich uczył mnie dziadek !! Pisał komponował grał uczył poprószy był DOBRYM UCZCIMWYM CZŁOWIEKIEM O WIELKIM SERCU ARTYSTY!🎼🎤
Jest jedno czego ŻAŁUJE TO TO ZE POSTANOWIŁ ODEJŚĆ ZA WCZEŚNIE 😍 tamtego Dnia Zabrał cześć mnie !
Dla MOJEGO MENTORA ,,ocja zycia “ PRZYJACIELA I KOMPANA DO SPIEWANIA !

MARCELINA  Jolanta Pina (35lat)

STASZNIR ZA NIM TESKIE !!!
 Bog Zaplac ✝️
2
Ogłoszenia drobne / Odp: Oferuję pracę/szukam pracy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Praca plac zabaw dnia Czerwiec 20, 2018, 16:53:36 pm »
💥Praca od już 💥
🎪PLAC ZABAW DLA DZIECI 🎪

🕸Ustronie Morskie

Poszukujemy osoby
Do Obsługi klienta
( praca na systemie komputerowym 💻)

Wymagam przedewszystkim osoby lubiacej dzieci z mila aparycja, dużo uśmiechu na twarzy,
uczciwości, osoby kreatywnej i energicznej😊utrzymującej powierzone miejsce pracy w znakomitym porządku.

💲Wynagrodzenie 2500-3500 💰netto z systemami bonusowymi.
Zapraszam do kontaktu☎
CV prosze wyslac na adres paulaluna0604@op.pl
kontakt w godzinach 10-16 / 660 57 55 99
 
3
Ogłoszenia drobne / Znaleziono suczkę rasy Labrador
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Psi Los Fundacja dnia Czerwiec 17, 2018, 23:00:42 pm »
W niedzielę 17 czerwca w miejscowości Ustronie Morskie znaleziono suczkę rasy Labrador. Pies ma na sobie czerwoną obrożę. Nie jest oznakowany elektronicznie (zaczipowany). Może ktoś szuka zguby??? Mamy nadzieję, że to nie wakacyjne porzucenie. Prosimy o udostępnianie... Jeśli ktoś poznaje tego psiaka prosimy o kontakt telefoniczny tel. 602 241 242

4
Kronika Dnia / Odp: Susza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ja dnia Czerwiec 16, 2018, 08:43:32 am »
Najważniejsze, że wodą pitną podlewane jest boisko piłkarskie? No cóż, bogata gmina, kto zabroni?
5
Kronika Dnia / Odp: Susza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mizerykordia dnia Czerwiec 15, 2018, 22:31:16 pm »
Na terenie naszej gminy, jak i w zasadzie w większej części kraju panuje susza. Szkoda tylko,że nikt nie podlewa nasadzonych w niedawnym czasie drzewek. Nawet te , które się przyjęły zaczynają usychać bo ich system korzeniowy nie jest na tyle rozwinięty aby czerpać wodę z niższych pokładów gleby. Czy ktoś z Gminy nad tym panuje ? Śmiem wątpić. Szkoda, bo drzewka są dość duże i z pewności tanie nie były.

Odnoszę podobne wrażenie, drzewka usychają, ale czy ktoś z Urzędu się tym przejmuje śmiem wątpić. Zdecydowanie lepsi są w wycince. Pomijając kwestie pro ekologiczne, dochodzi tu jeszcze czynnik ekonomiczny. Te sadzonki a w zasadzie ukształtowane już drzewka,  tanie nie są. Jakby komuś odpowiedzialnemu za ten stan rzeczy przyszło zapłacić z własnej kieszeni, pewnie inaczej podszedłby do tego zagadnienia.
6
Kronika Dnia / Susza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GTW dnia Czerwiec 15, 2018, 15:02:04 pm »
Na terenie naszej gminy, jak i w zasadzie w większej części kraju panuje susza. Szkoda tylko,że nikt nie podlewa nasadzonych w niedawnym czasie drzewek. Nawet te , które się przyjęły zaczynają usychać bo ich system korzeniowy nie jest na tyle rozwinięty aby czerpać wodę z niższych pokładów gleby. Czy ktoś z Gminy nad tym panuje ? Śmiem wątpić. Szkoda, bo drzewka są dość duże i z pewności tanie nie były.
7
Życie codzienne / Odp: Sprawy Rady Gminy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Porozumienie Razem dnia Czerwiec 12, 2018, 21:40:45 pm »
Nie można pozostawić bez komentarza wypowiedzi radnych Samych Swoich na ich fb.
 
Proponujemy w pierwszej kolejności, żeby członkowie klubu radnych Sami Swoi rozpoczęli od zapoznania się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, a w szczególności z najistotniejszym fragmentem opinii RIO dla radnych:

„Skład Orzekający dokonał oceny sprawozdania pod względem kryterium jego zgodności z prawem. Przedmiotem opiniowania była zgodność jego zakresu i szczegółowości z art. 267 i art. 269 ustawy o finansach publicznych, zgodność danych ujętych w sprawozdaniu z danymi wynikającymi z ewidencji uchwał organów jednostki samorządu terytorialnego oraz ze sprawozda¬niami budżetowymi. Mimo tego, że ze względów formalnych sprawozdanie zawiera wybrane in¬formacje o gospodarce finansowej prowadzonej w ramach budżetu, opinia nie stanowi oceny jego wykonania. Ocena działań organu wykonawczego (czyli Wójta) w zakresie stopnia realizacji budżetu pod kątem gospodarności i celowości przy wykonaniu budżetu należy do organu stanowiącego (znaczy rady gminy) jednostki samorządu terytorialnego”.

Faktem jest, że opinia komisji rewizyjnej podjęta została głosami radnych z kręgu wójtowego klubu, dlatego też trudno uznać ją za obiektywną. (ZA – M. Molcan, M. Iwańczyk, S. Kręglewska – po metamorfozie, Z. Majewska).  Zasada, że RIO wydało opinię pozytywną, to my też musimy, świadczy jedynie o wiedzy radnych.

Absolutnie jesteśmy pewni, że „nasze zawiadomienia” w pełni osiągnęły skutek. Wójt w odniesieniu do każdej zgłaszanej nieprawidłowości wprowadził zmiany jakich oczekiwaliśmy. Czekamy jeszcze na oddanie do kasy gminnej 1,5 mln, które bez wiedzy radnych przekazał do ‘przejadania” w Gminnej Energii. Po naszych monitach do prokuratury, RIO, Wójt zobowiązał się zwrócić środki pieniężne do końca roku co jest zapisane w protokole RIO. 

Dodamy tylko, że jedyne co członkowie klubu radnych Sami Swoi potrafili zrobić w tej sprawie, w momencie kiedy osiągnęli „większość” w składzie rady gminy, to wykreślenie z planu pracy rady sprawozdania finansowego spółki Gminna Energia i zablokowanie nam i mieszkańcom możliwości dyskusji nad istotną „kulą u nogi” drenującą budżet ustrońskiego samorządu.
8
Życie codzienne / Odp: Sprawy Rady Gminy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mojeustronie dnia Czerwiec 12, 2018, 15:14:04 pm »
Dla zainteresowanych sesja absolutoryjna z 08.06.2018.

9
Życie codzienne / Odp: Sprawy Rady Gminy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Porozumienie Razem dnia Czerwiec 10, 2018, 22:38:10 pm »
Wójt Jerzy Kołakowski tylko 8 głosami radnych „za” otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017r. Nasze argumenty przeciw przedstawiliśmy Państwu przedwczoraj. Niestety, nie przekonały nawet Pań, które jeszcze niedawno podpisałyby się pod nimi dwoma rękoma.

Kontrę do odczytanych przez Bernadetę Borkowską „zarzutów” pod adresem Wójta wypowiedziała Przewodnicząca Klubu Sami Swoi Marzena Molcan, która nie wiedzieć dlaczego skoncentrowała się na ocenie naszego klubu, a przecież to nie my ubiegaliśmy się przedłużenie „kredytu zaufania”.  Jej odniesienie oceniamy, tak samo, jak odpowiedź Kołakowskiego na wniosek mieszkańców w sprawie przeprowadzenia konsultacji. Ordynarna propaganda skierowana do  mieszkańców nie śledzących prac Rady Gminy. Totalna kompromitacja i obciach płynący z ust przedstawiciela wójtowego klubu. Nie inaczej należy uznać kłamliwe próby udowodnienia w kilku minutowym wywodzie, że MY nie chcieliśmy realizować  szeregu inwestycji. Ten wytwór czyjeś chorej jaźni dał się obalić w bardzo prosty i poparty faktem sposób.

Demagogia radnej Molcan spotkała się z ogromnym oburzeniem kolegi Mirosława Dziewiałtowicza, który „dwoi się i troi” walcząc o realizację zadań w swoim okręgu. Ohydna teza została stworzona, z dużym prawdopodobieństwem, przez urzędowego ideologa,  na podstawie wycofania przez nasz klub z porządku obrad uchwał w sprawie zmian w budżecie. To miał być dowód na naszą niechęć realizacji szeregu inwestycji.

Kolega Krzysztof Grzywnowicz natychmiast obnażył słabość wywodu odczytując fragment protokołu z sesji, do której odnosiła się „obrończyni” Wójta:

„Skarbnik Gminy Katarzyna Kruszyńska powiedziała, że rozmawiała z Wójtem. Dostała
sms o treści „ Nie wyrażam zgody na obliczenie poprawek Porozumienia Razem”.
W związku z tą decyzją, prosi, aby to uszanować, jest pracownikiem Pana Wójta i nie będzie się przeciwstawiać…

… Radny Zenon Wajgert powiedział, że w związku z tym, że nie ma współpracy ze strony
Wójta i pomocy, żeby coś poprawić, a Radni nie chcą chodzić po sądach, kiedy po raz kolejny
będą oskarżani, że coś źle zrobili wycofuje swój wniosek do zmian w projekcie uchwały w
sprawie zmian w budżecie z dnia 23 marca 2017 roku”.
( cały protokół : http://bip.ustronie-morskie.pl/uploads/media/Sesja_nr_31_-_23.03.2017_14.pdf )

Radna tym samym dostarczyła kolejny powód, którego nie wymienialiśmy, do nieudzielenia Jerzemu Kołakowskiemu absolutorium. Notoryczne nie uczestniczenie Wójta w sesjach Rady Gminy, które powodowało brak decyzyjności  przedstawiających uchwały oraz prowadziło do impasu i braku możliwości wypracowania kompromisu.

Referująca przedstawicielka klubu radnych Sami Swoi, raczyła przypomnieć uzasadnienia odwołań prezydium rady gminy. Tłumaczenie dotyczące wiceprzewodniczącego, nadaje się do „przedszkola” i budzi jedynie uśmiech:
W skrócie myślowym – nie upominał przewodniczącej, żeby słuchała Wójta.

Podsumowania podjął się „z przekąsem” Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Basarab określając odczyt koleżanki Bernadety Borkowskiej „dziesięcioma przykazaniami”.

Myślimy, że bardzo trafnie, bo czym byłby świat bez tych zasad?
Jak również zdanie, że ocenią nas wszystkich wyborcy jest kolejną ważną prawdą!


Cdn…
10
Życie codzienne / Absolutorium 2017
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Porozumienie Razem dnia Czerwiec 08, 2018, 20:42:13 pm »
Nasz głos, odczytany przez Bernadetę Borkowską w czasie dzisiejszej sesji w imieniu klubu radnych Porozumienie Razem, w sprawie wniosku komisji rewizyjnej o udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Jerzemu Kołakowskiemu.

Szanowni Państwo,
Regionalna Izba Obrachunkowa  analizuje porównawczo techniczną stronę sprawozdania z wykonania budżetu. Dokonuje  oceny na podstawie danych zawartych w sprawozdaniu , sprawdza czy występuje zgodność kwot planowanych i wykonanych, a także określa prawną jakość przedłożonych dokumentów.
W naszym przekonaniu dużo istotniejsza jest ocena stopnia realizacji budżetu pod względem gospodarności i celowości przy jego wykonaniu oraz całokształt działań organu wykonawczego w badanym okresie. To zadanie należy do nas radnych będących członkami  organu stanowiącego.
 
Dokonaliśmy skrótowej analizy minionego rok, którą odczytam w punktach:

1.   Nie wykonanie szeregu zadań inwestycyjnych zapisanych w uchwale budżetowej na 2017 r. Należy zauważyć brak wykonania budowy I etapów ul. Bogusława XIV i Liliowej, Kwiatowej, miejsc postojowych przy Ośrodku Zdrowia po raz kolejny, zejścia na plażę nr 17.                                 
Jak to możliwe, że Wójt mając zapisane w uchwale budżetowej na 2017 rok środki np. na wspomnianą ul. Bogusława XIV, miejsca postojowe przy Ośrodku Zdrowia,  czyli od początku roku, nie jest wstanie zaplanować i wykonać tego zadania w dogodnych warunkach i zakończyć w roku budżetowym tylko przenosi na kolejny rok, częściowo nawet jako środki niewygasające.

2.   Istotnym zarzutem wobec Wójta dotyczącym gospodarności jest brak kontroli właścicielskiej w Spółce Gminna Energia i zatrzymanie środków należnych Gminie w Spółce w wysokości ponad 1,5mln złotych. Ratowanie się brakiem obecności podczas rozmów o kondycji farmy w czasie sesji, nie udostępnienie sprawozdania finansowego radnym. Twierdzenie, że wszystko jest właściwie.
Jednak kontrola kompleksowa RIO spowodowała zmianę decyzji i zobowiązanie do oddania gminie należnych środków do końca roku. Wójt Gminy miał w tym czasie 1,5mln na koncie Gminnej Energii, które ukrywał przed Radą Gminy. Środki pozyskane z vatu za aport majątku gminnego do Spółki nie wróciły na konto Gminy do dzisiaj, są przejadane przez Gminną Energię, a mogły być przeznaczone np.  na budowę ul. Wiejskiej.
Uznajemy bezczelne oszukiwanie Radnych, mieszkańców Gminy, brak sprawozdań finansowych Spółki jako niewłaściwy sposób na działalność  i współpracę.
Uważamy, że  osoby  odpowiedzialne za finansowe funkcjonowanie Gminy postępują wysoce nieetyczne, niegospodarnie, że nie ma tu działań dla „dobra wspólnego”.

3.   W uchwale budżetowej radni wykreślając rozbudowę klimatyzacji w Urzędzie Gminy wprowadzili zakup systemu do zarządzania pracami Rady Gminy wraz z nagłośnieniem. Z jednej strony chodzi  o elektroniczną wymianę dokumentów przez co ograniczamy do zera drukowanie materiałów na komisje i sesje (oszczędności), a z drugiej system ma pozwolić na rejestrowanie dźwięku i obrazu z obrad Rady Gminy. Wójt podjął decyzję o wykonaniu zadania w grudniu.
Jednak jak Państwo widzicie przez fanaberie zarządzających do dzisiaj system nie działa i leży w kartonach, co również w naszym przekonaniu ma niewiele wspólnego z gospodarnością i racjonalnym myśleniem.

4.   Kształtowanie opłat za korzystanie z Euroboiska bez stosownego upoważnienia Rady Gminy w postaci uchwały oraz nie pobieranie opłat do czasu reakcji klubu radnych Porozumienie Razem.
Naszym zdaniem Jerzy Kołakowski ustalił cennik za obiekt sportowy tylko i wyłącznie z powodu działań naszego klubu. Jesteśmy przekonani, że obowiązujące zarządzenie w tej sprawie jest niewłaściwe, ponieważ nie zawiera upoważnienia Rady Gminy do ustalania cen w tym zakresie. Zostało sporządzone z potrzeby chwili „na gorąco” i wstecz. Opis i i mijające się z prawdą tłumaczenia  Wójta są zawarte w protokole kontroli RIO. Wójt w uchwale budżetowej nie zaplanował dochody z wynajmu, jak również wydatków związanych z utrzymaniem, oświetleniem itp. Mając wiedzę przy jej konstrukcji, że taki obiekt będzie już funkcjonował w roku 2017

5.   Uznaliśmy w pracach nad uchwałą budżetową, że w pierwszej kolejności zamiast budowy miejsc postojowych przy ul. Jantarowej,   bardziej istotne jest zabezpieczenie miejsc postojowych dla petentów Urzędu Gminy. Tak też w pierwszej kolejności się stało. Parking przy urzędzie powstał.
Kolejne tego typu inwestycje warunkowaliśmy ujęciem w uchwale dotyczącej strefy płatnego parkowania, lub zaproponowaniem przez Wójta innej formy płatnej wymuszającej rotację pojazdów i pozwalającej na pozyskanie środków z przeznaczeniem na zabezpieczenie tej konieczności.
Jednak zmiana sił w Radzie Gminy doprowadziła do realizacji zadania budowy miejsc postojowych proponowanego przez Wójta na ul. Jantarowej bez wprowadzenia strefy płatnego parkowania  czy innych stosownych opłat co wymaga jego inicjatywy. Naszym zdaniem jest to przejaw niegospodarności oraz preferowanie podmiotów gospodarczych w tym przypadku, jak również brak strefy płatnego parkowania na ul. Kościuszki, której rozszerzenia domagaliśmy się od Jerzego Kołakowskiego kolejny raz. Ponadto proponowaliśmy zmiany  zasad funkcjonowania płatnych parkingów. Domagaliśmy się wyłączenia ze strefy parkingów koło Heliosa, Kościoła, gdyż ustawa o drogach publicznych ograniczała możliwość pobierania opłat w soboty i niedzielę. Zostaliśmy jak zwykle zlekceważeni.   Dodatkowo Jerzy Kołakowski doprowadził przez swoją niechęć do naszych wskazówek, do konieczności zwrotu podatku VAT za parkingi nie znajdujące się w pasie drogowym. Tym samym nie wykonał dochodów planowanych na 2017 rok w tym zakresie.  Do podjęcia działań związanych ze zwrotem podatku VAT został Wójt zmuszony wynikami kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Szczecinie.


6.   Ignorowanie działań komisji rewizyjnej, wyników i ustaleń kontroli w zakresie gospodarki paliwami płynnymi i w szczególności  rozdawnictwem „darmowych karnetów” na basen bez jakiejkolwiek ewidencji i nadzoru. Ustalenia komisji pokryły się z wnioskami kontroli kompleksowej RIO w Szczecinie. Tym samym Wójt został zobowiązany do wykonania działań wskazywanych zdecydowanie wcześniej przez kontrolny organ Rady Gminy. W naszej ocenie „w obliczu strachu” zamazując ślady, niszcząc komisyjnie znaczną ilość karnetów Jerzy Kołakowski  zachował się w sposób niegospodarny. Wartość wydruku „darmowych wejściówek” ok. 1000zł mogła zostać wykorzystana, gdyż uprawnienie takie Wójt posiada po zaciągnięciu opinii odpowiedniej komisji rady gminy.

7.   Proponowanie przez Wójta, mającego pełną wiedzę o „ułomności dokumentu na podstawie argumentów przedstawianych przez nasz klub radnych”,  niesprawiedliwej społecznie uchwały o podatkach od środków transportowych preferującej poszczególne podmioty gospodarcze i partykularne interesy.  Powodującej znaczne uszczuplenie w dochodach Gminy. Proponowaliśmy projekt wyrównujący obciążenia na prowadzących tego typu działalność. Spotkał się to z odmową zarządzających w naszym samorządzie.

8.   Wójt ,nie szanując opinii radnych, uporczywe wprowadzanie do budżetu nieruchomości, z których sprzedażą nie zgadza się większość Rady Gminy i zarzuca „ustami” sekretarza, skarbnik nie wykonania dochodów majątkowych.
Prezentujemy stanowisko, w którym wielokrotnie sprzeciwialiśmy się sprzedaży działek wchodzących w skład ostatniego „dziewiczego” obszaru leśnego po wschodniej stronie Ustronia Morskiego.  Uważamy, że ten teren jest doskonałym miejscem do stworzenia naturalnej bazy rekreacyjnej w postaci ścieżek zdrowia, biegowych czy spacerowych do ciekawych historycznie obiektów. Również w aspekcie przyrodniczym znajduję się tutaj wiele interesujących okazów. 

9.   Jawność w postaci realizowania uchwały w sprawie rejestru umów jest „dziurawa” i prowadzona bardzo nierzetelnie i wybiórczo. Brak jest informacji o większości umów zawieranych przez Wójta.

Kończąc przypomnimy zdarzenia rozpoczynające rok budżetowy 2017. W naszym przekonaniu stanowią znaczną część oceny działań Wójta i jego współpracowników. Marnuje Pan znaczne środki budżetowe pod przykrywką promocji gminy. Płatne artykuły prasowe, relacje video, nieustanne opluwanie radnych opozycji za publiczne pieniądze jest naganne i niedopuszczalne. Pana powitanie Nowego Roku 2017 na finansowanych przez Gminę platformach informacyjnych  było zwyczajnym prymitywnym, aroganckim odbiciem postawy w stosunku do  części radnych Rady Gminy lub mówiąc ogólnej wobec ludzi, którzy mają inne zdanie i inną kulturę osobistą. Wypowiedzi skarbnik  również ośmieszają powagę urzędu i co raz częściej mamy wrażenie, że wiedza osoby odpowiedzialnej za finanse gminne jest pobieżna i niewystarczająca. Co zostało udowodnione 15.02.2017 r. i 1.03.2017r. przez kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie. Również argument wypowiadany przez Katarzynę Kruszyńską i Wójta Gminy, że przez nasze zmiany zabraknie na nagrody dla pracowników Urzędu Gminy okazał się nieprawdziwy. Jak wiecie Państwo pomimo naszych „cięć” budżetowych ta sfera ma się całkiem dobrze.

 
Tak określamy rok budżetowy 2017 i wnioskujemy do wszystkich członków Rady Gminy Ustronie Morskie o przemyślenie wysłuchanych zdarzeń i podjęcie decyzji o wyrażeniu sprzeciwu do uchwały proponowanej przez komisję rewizyjną.

Strony: [1] 2 3 ... 10