Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza  e-wczasy.pl  Noclegi Ustronie Morskie  holidon.pl  

Wyślij odpowiedź

Uwaga: ta wiadomość nie zostanie pokazana dopóki nie będzie zaakceptowana przez moderatora.

Nazwa wyświetlana:
Email:
Temat:
Ikona wiadomości:

Załącz:
(Wyczyść załącznik)
(więcej załączników)
Ograniczenia: 4 na wiadomość, maksymalny rozmiar wszystkich załączników 256KB, maksymalny rozmiar jednego załącznika 128KB
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek

Wpisz litery widoczne na obrazku:
Wpisz stolicę województwa małopolskiego:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć


Podgląd wątku

Wysłany przez: zok
« dnia: Kwiecień 29, 2013, 18:59:36 pm »

Ruchu nie ma a już część chodnika zajęta tak jak w ubiegłym roku.Były prezentowane zdjecja w okolicy ;Ogrodu Tajemnic;Do goscia nie dociera ze przeszkadza zajmujac chodnik.Następna sprawa to ul.Nadbrzeżna.Może pocjagnać do odpowiedzialnosci Pania z namiotu handlowego.Dzieki jej wyładowanym samochodom polbruk coraz bardziej sie zapada.Zbija pieniążki i po sezonie do siebie.Czy to z naszych podatków będziemy łatać ulicę? >:(
Wysłany przez: inwestycja
« dnia: Kwiecień 29, 2013, 10:28:19 am »

To jest wlasnie myslenie bylych i terazniejszych radnych,dlatego Ustronie tak wyglada,a ja sie pytam to po co sa plany zagospodarowania ,ktos kupuje nieruchomosc gdzie jest wskazana zabudowa a potem robi co chce,zamiast pensjonatu mamy bazary,np plac po Almirze,po starym UG,ale jak czytam"ich teren ich sprawa" to gratuluje takich radnych!!!!
Wysłany przez: Iwona
« dnia: Kwiecień 29, 2013, 09:58:05 am »

Kolejny plac targowy szykuje się na ul. Chrobrego 70 obok byłego Urzędu Gminy. Trwają bardzo intensywne prace.
Jeśli tak będzie , nie mam nic przeciw temu. To nie handel na chodniku. Ich teren, ich sprawa.  Może powstanie coś przyzwoitego. Cały teren jest  utrzymywany w czystości i nie straszy wyglądem. Z naszej strony tych handlowych miejsc brakuje . Okolica jest kojarzona z " dziadem na rogu" , co jest wątpliwą atrakcją handlową.
Wysłany przez: xxx
« dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:48:06 pm »

Kolejny plac targowy szykuje się na ul. Chrobrego 70 obok byłego Urzędu Gminy. Trwają bardzo intensywne prace.
Wysłany przez: andysol
« dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:46:36 pm »

Pytanie. Czy z bardziej "ucywilizowanego" handlu także nie można czerpać korzyści, przy okazji poprawiając wizerunek Ustronia.......  ?
Wysłany przez: rs
« dnia: Kwiecień 28, 2013, 07:25:24 am »

Kasa, kasa...,
jak wójt nie uciuła przez sezon, to będzie musiał podnieść podatki.
Wysłany przez: piko76
« dnia: Kwiecień 28, 2013, 06:57:37 am »

nic się w tej materii nie zmieni.
Wysłany przez: ewa1
« dnia: Kwiecień 27, 2013, 19:50:29 pm »

Weekend majowy a widzimy już jak będzie wyglądał sezon budy rosną jak grzyby po deszczu dalej będzie jedno wielkie targowisko
Wysłany przez: inwestycja
« dnia: Marzec 25, 2013, 20:21:24 pm »

Trafna mysl p Zbyszka ,kazda dzialka ma swoje przeznaczenie w planie zagospodarowania i termin wykonalnosci(rozpoczecia budowy)co do stawek oplaty targowej to jednym ruchem mozna wykasowac bazar uliczny tak ze przestanie byc oplacalny(mam na mysli wszelkiej masci sklejane z plyt stragany czy pawilony),ale zeby na serio traktowac UG to powinno sie zaczac od miejsc(parkingi,chodniki,place) nalezace do Gminy ,no chyba ze to zwykla zagrywka pod publiczke!!!
Wysłany przez: Zbigniew Rejbo
« dnia: Marzec 25, 2013, 16:50:53 pm »

Witam- Czy coś się ruszy odnośnie uporządkowania handlu sezonowego?

Pierwsze kroki podjęte w tym kierunku mają już być na najbliższej sesji Rady Gminy.  Można rzec; "Lepiej późno niż wcale."  Mam obawy, co do skutecznego uporządkowania handlu jak również czy gminie faktycznie na tym zależy?  O ile tak, to nie powinno dopuścić się handlu na placu po wyburzonym budynku przy ul. Chrobrego. Wynajmowanie terenu przez właściciela może być bardziej opłacalne i uzyskiwane długoterminowe zyski mogą opóźnić, albo zaniechać rozpoczęcia planowanej budowy. Należy przypomnieć, że z tego budynku zostali przeniesieni mieszkańcy do lokali gminnych. W tym miejscu ma powstać budynek z usługami  w części parterowej, nad którymi mają być mieszkania. Tego trzeba się trzymać!!! Nie wiem, jakie zapisy i ustalenia są zawarte w akcie notarialnym, do którego warto zajrzeć.. Oby ten plac nie był sobowtórem placu po Almirze.  :(

Warto również zasygnalizować, że wysokość opłaty targowej na terenie gminy może być zróżnicowana w zależności od lokalizacji, dnia tygodnia, w którym dokonywana jest sprzedaż.
Opłata targowa w 2013roku nie może przekroczyć 757, 79zł dziennie.  Jak widać samorządy mają szeroko otwartą furtkę i duże możliwości regulowania handlu na swoim terenie?
                                                       
                                             Pozdrawiam
Wysłany przez: mojeustronie
« dnia: Marzec 24, 2013, 21:26:41 pm »

Koniec z budami?Ustronie Morskie próbuje ucywilizować wakacyjny handel. Kształt tymczasowej zabudowy ma być konsultowany z Urzędem Gminy. Zapowiadane działania są zgodne z oczekiwaniami mieszkańców.

Rozporządzenie dotyczy tylko obiektów zlokalizowanych na terenach dzierżawionych od gminy i zostało zawarte we właśnie zaproponowanym regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy. Ten ma być przyjęty razem z pakietem uchwał śmieciowych na czwartkowej sesji Rady Gminy. Urząd ma jednak niewielki wpływ na obiekty, które stoją na terenach prywatnych.

Dodatkowo regulamin zobowiązuje sezonowe punkty handlowe i gastronomiczne do zapewnienia swobodnego ruchu pieszego i rowerowego na przyległych chodnikach. Zakazane będzie tarasowanie przejść przez wystawki reklamowe. Te zapisy regulaminu dotyczą już dzierżawców zarówno terenów gminnych, jaki i prywatnych.

Chaotyczny, nieestetyczny i uciążliwy handel uliczny, to wakacyjna zmora Ustronia Morskiego i Sianożęt. Zapisy w regulaminie są pierwszą jaskółką, że możliwe będzie opanowanie tego zjawiska. Przestrzegania regulaminu mają pilnować powołani do tego pracownicy urzędu wraz z funkcjonariuszami policji. (PS)

Także na portalu: informacje.kolobrzeg.pl

Wysłany przez: zok
« dnia: Grudzień 04, 2012, 16:34:09 pm »

 :)Witam.Nie podoba mi się ten cały handelek.Szczególnie ulica Nadbrzezna.Nalezy wydac nakaz budowania stałych pawilonów handlowych a nie bud z płyty i budek krytych folią.Jak to wygląda w oczach przyjezdnych.Zwiedziłem troche swiata ale to co widze w Ustroniu naprawdę ładnie nie wyglada.Przyjezdni handlarze wyprowadzają pieniadze z tej miejscowosci,Nasi miejscowi płaca cały rok.Oni tylko w sezonie,nie zależy im na inwestycjach tylko na[zgarnieciu kasy]Parkingi zajęte przez handlarzy,Jurek wypowiada słowa,PRAWO RYNKU.Jakie to prawo pozwala blokować posesje?Jest to sezonowa boloaczka wielu Ustroniaków.Jestem za strażą gminna.Wiele osób rozbudowało posesje zapominając że turysci sa zmotoryzowani.A przecież to do nich należy zapewnienie parkingu gosciom.Kto zwroci mi pieniądze które musiałem zaplacić za transport.Samochód z drewnem nie mógł do mnie dojechać bo ulica była zablokowana.Policja nie przyjeżdza na wezwania.To nie są porzadki ,to nie jest żadne prawo rynku,jest to totalny bałagan i pazerność urzędników zeby skroić jak najwięcej kasy.Parking przy kosciele świeci pustkami.Pomyślcie jak zdobyć pieniadze dla gminy nie utrudniająć zycia mieszkańcom.Ale cóż mogą radni którzy radza jak najwięcej wyciągnąć za sezon bo większość ma swoje interesy,a reszta się nie liczy.Nie wiem po co i kto ich wybiera.Pozdrawiam.
Wysłany przez: rs
« dnia: Wrzesień 11, 2012, 07:08:11 am »

Od kiedy chodniki i przejścia dla pieszych są prywatne!?,
a plac i parking przed domem kultury, ścieżka rowerowa...
sr.nie w banie i mydlenie oczu.
Wysłany przez: mojeustronie
« dnia: Wrzesień 10, 2012, 20:43:39 pm »

Kolejny głos w dyskusji:

Bazar w Ustroniu Morskim

Problem ten dotyczy każdego turystycznego miasta w Polsce. Stragany i budkinie oszczędziły też Ustronia Morskiego i  opanowały doszczętnie główną ulicę. Pytanie, komu to potrzebne. Chodniki i bez tego były ciasne. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy nie są zbyt zadowoleni. Zwykle, jeśli niewiadomo o co chodzi - to chodzi o pieniądze. Ale nie w tym przypadku. Wysyp sezonowych dorobkiewiczów szpeci wizerunek Ustronia. "Niby czasem się przydaje takie coś, ale generalnie tam nie chodze, bo to wygląda tragicznie" mówi Weronika, mieszkanka gminy. "Coś strasznego, totalna wiocha i jeszcze ten towar made in China" mówi inny mieszkaniec. Urocze starsze panie z Krzyża pod Poznaniem są za to innego zdania - "No wiadomo, każdy chce zarabiać. Nam to nie przeszkadza" - opowiadają. Młodzi z Żagania komentują "Strasznie tak naciapane". I pani z Bieszczad - "Przyjechałam tu godzinę temu i już wiem, że nie wygląda to dobrze. Gdyby jeszcze stało to gdzieś w jednym miejscu lekko na uboczu, a nie tak nawalone na głównej ulicy." To tylko przykładowe komentarze. I niestety, ale tych negatywnych było znacznie więcej. Gmina, mimo niezadowolenia z istnienia jarmarku jest bezradna - bo są to tereny prywatne. A profit z opłaty targowej - owszem, jest. Ale to marna rekompensata. Pozostaje jedynie przeczekać i mieć nadzieję, że z końcem lata skończy się też ten jarmark. Do końca sezonu nie zostało wiele.


(źródło)

Wysłany przez: Zbigniew Rejbo
« dnia: Sierpień 07, 2012, 14:10:08 pm »

Witam-    Jeszcze w ubiegłym  sezonie letnim na terenie ośrodka " KORAL "przy ul . Chrobrego stały budy handlowe z płyt OSB.
W tym roku właściciele ośrodka postawili na estetyzacje swojego obiektu i jego otoczenia. Efekt widoczny na zdjęciach  :)


       


       


Na pewno takie ośrodki zwiększają zainteresowanie turystów niż te zasłonięte budami i namiotami handlowymi.  Oby takim śladem poszli inni.

Jeszcze jedno:   Przeglądając  reklamy internetowe naszych lokalnych ośrodków,  nie ma w galeriach zdjęciowych ujętych tych szpecących tworów, które często w niektórych ośrodkach zastaje rozczarowany turysta.

                                                                    Pozdrawiam