Ustronie Morskie Forum

Dyskusje o Ustroniu Morskim => Sezon wakacyjny => Wątek zaczęty przez: mojeustronie w Marzec 06, 2012, 18:29:41 pm

Tytuł: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: mojeustronie w Marzec 06, 2012, 18:29:41 pm
UWAGA: zgodnie z zarządzeniem Wójta z dnia 18 stycznia 2012 roku od tegorocznego sezonu zostanie wprowadzone jednolite oznakowanie "usług hotelarskich". Pod tym hasłem kryją się pokoje gościnne, ośrodki wczasowe, domki letniskowe, gospodarstwa agroturystyczne, pola namiotowe itp. Jednolite oznakowanie będzie polegało na montażu aluminiowych tabliczek w widocznym miejscu o wymiarze 30cm x 15,5cm, które będą zawierać herb gminy Ustronie Morskie, napis "usługi hotelarskie" oraz numer ewidencyjny (nadawany w kolejności odbioru tabliczek). Z obowiązku zwolnione będą obiekty kategoryzowane, dla których z mocy ustawy ewidencje prowadzi marszałek województwa a są to m/n hotele, motele, pensjonaty, kempingi, schroniska.

Aktualnie trwa procedura przetargowa na wykonanie tabliczek, które będą sprzedawane po cenie produkcji. Nieoficjalnie wiadomo, że cena będzie przystępna a Urząd Gminy zapewnia w niej publikację danych teleadresowych obiektu w gminnym katalogu. Wzór i cena tabliczki zostaną wkrótce opublikowane. Tym samym gmina nasza dołącza do innych gmin turystycznych, w których taki system oznakowania obiektów noclegowych istnieje od dawna. Według założeń urzędu, ideą tego rozwiązania ma być ograniczenie szarej strefy usług noclegowych, lepsza ściągalność opłaty miejscowej, przejrzystość i pewność dla turysty.

Do wątku została dołączona ankieta dla zarejestrowanych użytkowników. Więcej informacji dotyczących obowiązku oznakowania udziela p. Urszula Czachorowska (inspektor Urzędu Gminy) pod nr 94 35 14 189.
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: Zbigniew Rejbo w Marzec 06, 2012, 21:01:06 pm
Najłatwiej oznakować istniejące budynki.  Czy oficjalny handel będzie również oznakowany?, a nie oficjalny szarej strefy usług likwidowany?
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: januszek w Marzec 07, 2012, 13:21:57 pm
Jak tak dalej beda rzadzic to Nas wszystkich zaobraczkuja,czyzby wracaly minione czasy ,gdzie nic bez wiedzy wladzy?Niech mozni gminy zaczna od siebie bo np:ich zeznania majatkowe to sa jaja w bialy dzien i jeszcze troche a trzeba bedzie zrobic sciepe zeby nie glodowali.
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: piko76 w Marzec 07, 2012, 16:38:57 pm
Najłatwiej oznakować istniejące budynki.  Czy oficjalny handel będzie również oznakowany?, a nie oficjalny szarej strefy usług likwidowany?

Mam nadzieję że dziki handel (bez tabliczek nie zaistnieje już na chodnikach i trawnikach) naszej miejscowości. Nielegalne zajęcie pasa drogowego powinno być skutecznie karane. Kara wynosi  10 -krotność nalezności. 1m 2 to 6 zł dzień, czyli 60 zł kara.
Byle było to egzekwowane skutecznie nie jak dotychczas gdzie chłopcy od opłaty targowej pobierali z tej nielegalnej partyzanckiej działalności haracz dla gminy. Bo kasa wpływa do urzędu a i oi mają swoja niezłą działkę 25%. Ciekawe czy teraz beda tak chętnie pracować pomimo że wysokość opłaty jest wyzsza? Z definicji nie pobiera się podatku z nielegalnych rzeczy. Po prostu się to ściga i kara stosownie.
Odżyje zatem legalny handel, zwiększą się obroty uczciwych kupców. Szkoda tylko że tak mało mieszkańców gminy jest w tej dziedzinie aktywnych. Większość handlarzy to niestety ludzie z poza gminy , ba województwa. Oni nie płacą tu podatków, wywozą zarobione pieniadze do siebie, nie inwestuja w rozwój Ustronia, co wiąze się z wpływami do kasy.
OBCY się tu szarogęszą, uważaja że wszystko im się nalezy.

Handlujacym nielegalnie mówimy - STOP!!!!!!!
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: Zbigniew Rejbo w Marzec 07, 2012, 19:20:42 pm
Brawo piko 76!!! oby ten STOP również spodobał się włodarzom gminy.
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: inwestycja w Marzec 07, 2012, 21:20:50 pm
Popieram inicjatywe ,brawo Piko76 tak trzymac,moze zainicjowac akcje-Ustronie dla legalnego handlu TAK,lub inny pomysl.
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: piko76 w Marzec 08, 2012, 07:42:17 am
Brawo piko 76!!! oby ten STOP również spodobał się włodarzom gminy.
Od kilku lat powtarzam władzom, że taki stan rzeczy jest chory. Nie mieli środków do jego zlikwidowania, nie chcieli, nie uwazali tego za problem.  Teraz to ma się niby zmienić. Jest nowa ustawa, bedą zółte tabliczki zobaczymy.  Cywilizacja nadchodzi

Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: mojeustronie w Marzec 08, 2012, 07:50:48 am
Teraz to ma się niby zmienić. Jest nowa ustawa, bedą zółte tabliczki zobaczymy.  Cywilizacja nadchodzi

Z mojego rozeznania wynika, że jednolitemu oznakowaniu będą podlegać wyłącznie usługi noclegowe. W zarządzeniu Wójta jest mowa tylko o usługach hotelarskich. Jak się dowiedziałem, Urząd Gminy nie planuje wprowadzenia specjalnego oznakowania punktów handlowych i gastronomicznych. Jak zatem system tych tabliczek ma ukrócić dziki handel? Osobiście nie dostrzegam związku.
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: inwestycja w Marzec 08, 2012, 10:49:07 am
Zasady powinny byc czytelne dla wszystkich,albo wprowadzamy ustawe ktora cos porzadkuje(uslugi wszystkie)albo sobie wladza wybiera co jej sie bardziej oplaca zeby np:komus moznemu nie podpasc i tym samym dzieli spoleczenstwo,nie mozna jednym nakazywac(obowiazek)a dla innych// wolna amerykanka//Piko 76 idz do przodu moze cos sie ruszy i bedzie normalnie.
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: mojeustronie w Marzec 30, 2012, 11:55:35 am
Znana jest już forma i koszt tabliczek ujednolicającej oznakowanie miejsc noclegowych na terenie naszej gminy.  Cena to 40,59 zł brutto. Tabliczki dostępne będą około 20 kwietnia w Urzędzie Gminy w pok. 23 (tel. 94 35 14 189). Kwotę za tabliczki należy wpłacać na Konto UG o nr 16 8562 0007 0040 0914 2000 0030 z dopiskiem „tabliczki”. W ramach akcji „tabliczki” drukowane będą ulotki i plakaty informacyjne. Natomiast jednorazowy koszt rejestracji miejsc noclegowych w bazie Urzędu Gminy, to 17 zł.

(http://c.wrzuta.pl/wi14591/c572667a00287f084f757289/tabliczka)

Potrzebę wprowadzenia tabliczek Urząd Gminy uzasadnia następująco:

Oznakowanie w formie tabliczek wprowadza się w celu promowania obiektów świadczących legalnie usługi noclegowe na terenie gminy Ustronie Morskie. Turysta, wybierając obiekt noclegowy z tabliczką, będzie miał gwarancję, że jest on prowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i spełnia podstawowe warunki do świadczenia usług turystycznych.

Urząd przypomina jednocześnie:

(...) trwają kontrole Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w zakresie przestrzegania przez przedsiębiorców ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (t.j. Dz.U. z 2004 r. nr 223 poz. 2268 z późn. zm.). Nazwy rodzajów jak i oznaczenia kategorii obiektów hotelarskich (jakimi są hotele, motele, pensjonaty, domy wycieczkowe, kempingi, schroniska i schroniska młodzieżowe) podlegają ochronie prawnej wynikającej z art. 43 ust. 1 ww. ustawy. Obiekty posługujące się takimi nazwami winne być zarejestrowane w ewidencji prowadzonej przez Marszałka Województwa. Natomiast ewidencję innych obiektów w których świadczone są usługi hotelarskie (np. pokoje gościnne, zajazdy, ośrodki wczasowe, apartamenty, rezydencje, wille) oraz pól biwakowych wraz z ich zaszeregowaniem prowadzi Wójt Gminy Ustronie Morskie. (...) Praktyki niewłaściwego oznaczenia obiektów hotelarskich, w których świadczone są usługi hotelarskie, używanie zdrobnień i obcego nazewnictwa (np. hotelik, motelik, pensjonacik, pension, resort), mogące wprowadzać klientów w błąd co do rodzaju obiektu, a także co do poziomu świadczonych usług prócz naruszenia ww. ustawy zawierają także przesłanki czynów zakazanych przepisami ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Urząd wzywa także wszystkich, którzy nie złożą wniosku o wpis obiektu do ewidencji Wójta Gminy Ustronie Morskie o zaprzestanie świadczenia usług hotelarskich.

źródło: www.ustronie-morskie.pl (http://www.ustronie-morskie.pl/akcja----tabliczki---,1262,l1.html)
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: mojeustronie w Marzec 30, 2012, 12:33:49 pm
Jak udało mi się uściślić w Urzędzie Gminy, wpis do ewidencji jest koniecznością wynikającą z obowiązku ustawowego, natomiast wykup tabliczki jest dobrowolny i leży w interesie gestorów bazy noclegowej.
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: Qba Ginelli w Marzec 30, 2012, 13:57:09 pm
Urząd przypomina jednocześnie: (...) Praktyki niewłaściwego oznaczenia obiektów hotelarskich, w których świadczone są usługi hotelarskie, używanie zdrobnień i obcego nazewnictwa (np. hotelik, motelik, pensjonacik, pension, resort), mogące wprowadzać klientów w błąd co do rodzaju obiektu, a także co do poziomu świadczonych usług prócz naruszenia ww. ustawy zawierają także przesłanki czynów zakazanych przepisami ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.[/i]

Polecam lekturę tego artykułu http://www.pit.org.pl/index.php?id=53&navi=031 (http://www.pit.org.pl/index.php?id=53&navi=031)

Nie jest taka jasna kwestia kar za używanie nazw np: hotelik czy motelik. Różnie sądy to traktują.
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: Zbigniew Rejbo w Marzec 30, 2012, 14:21:32 pm
Tabliczki.. tabliczki...

Oznakowanie w formie tabliczek wprowadza się w celu promowania obiektów świadczących legalnie usługi noclegowe na terenie gminy Ustronie Morskie. Turysta, wybierając obiekt noclegowy z tabliczką, będzie miał gwarancję, że jest on prowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i spełnia podstawowe warunki do świadczenia usług turystycznych.

Czy obiekty oznakowane we własnym zakresie i reklamowane na stronach internetowych nie informują zainteresowanych turystów o warunkach   i komforcie świadczonych usług?
Czy zgłaszając działalność gospodarczą i płacąc wszystkie zobowiązania finansowe z tytułu prowadzenia działalności nie spełniamy warunków legalności?
Jaka jest gwarancja, że w oznakowanych budynkach turysta przyjemniej spędzi czas wypoczynku? Oby się nie zawiódł.
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: dzień dobry w Marzec 30, 2012, 14:41:41 pm
No i znowu przepisy, ustawy , śmieszne postanowienia  nic lepszego nie wnoszące w nasze polskie szare życie... >:( >:( Ludzie...ułatwiajcie sobie życie...nie na odwrót....oto  Polska  właśnie..... :-[ >:(
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: andysol w Marzec 30, 2012, 14:43:42 pm
Teoretycznie widząc tabliczkę widzę, że Gmina gwarantuje mi (co by to nie znaczyło) jakąś pewność przy wyborze oferenta. To byłoby jednak dobre wiele lat temu, gdyż obecnie w dobie wolnego rynku i rozwoju internetu, mam inne sposoby na przekonanie się co do standardu świadczonych usług.
To czy ktoś płaci podatki i spełnia formalne wymagania, tak naprawdę interesuje niewielu wypoczywających wczasowiczów.

Tabliczki "fajnie wyglądają" i wprowadzają swego rodzaju ład. Ale czy tak naprawdę są potrzebne.......... ?
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: drd w Marzec 30, 2012, 15:59:38 pm
A ja tabliczkę kupię! Wiecie dlaczego?
1. fajna
2. tania

co najważniejsze!?
wkurza mnie to,że sąsiad kilka domów dalej nie ma działalności gospodarczej a wynajmuje pokoje !!!I tak powinno być, masz usługi oznacz się.I potem problem jak u sąsiada rękę w domu wczasowicz złamie i dupa ... świadczeń brak, bo się nie ubezpieczył , firmy nie ma itd. Już nie róbcie wrogiej propagandy!
to nie zazdrość ale porządek musi być! 8)
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: Miko w Marzec 30, 2012, 22:05:56 pm
Super pomysł wójta Kołakowskiego popieram i też kupię tabliczkę i zobaczymy co na to ci co okłamują a mają działalność to stare układy z Zielińskim. Tak trzymać Panie Wójcie Pozdrawiam forumowiczów super sprawa tak trzymać
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: agata13 w Marzec 30, 2012, 22:30:16 pm
 :) jest ok, trzeba jakoś ratować budżet gminy. Pozostaje mieć nadzieję, że naprawdę będzie legalnie i z klasą. Dlaczego tak jest, że co  roku sprawdzane są te same osoby, odnośnie pobierania opłaty miejscowej? I to Ci, którzy naprawdę meldują, czyżby statystyki?
Dlaczego w Ustroniu i Sianożętach nie ujednolici się miejsc handlowych (odstraszające zabudowy z płyt i materiałów wtórnych); Dlaczego promocja gminy nie trwa cały rok, aby ten krótki sezon był naprawdę efektywny dla gminy i mieszkańców. Dlaczego kasy szuka się u miejscowych (najprościej podnieść podatki, wymyślić tabliczki-ciekawe kto je robi? ustawa o zp), a nie u turystów, tak jak jest na całym świecie? Oj tych pytań jest bardzo bardzo dużo, a sezon tuż tuż, władze, radni do pracy. A może jakiś projekt z UE, coś z tym cienko w gminie? pozdrawiam z daleka ;)
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: sołtys w Marzec 30, 2012, 22:34:32 pm
Miko  co ty taki czopek Jerego ? ;D
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: rs w Marzec 31, 2012, 08:12:18 am
A ja tabliczkę kupię! Wiecie dlaczego?
1. fajna
2. tania

co najważniejsze!?
wkurza mnie to,że sąsiad kilka domów dalej nie ma działalności gospodarczej a wynajmuje pokoje !!!I tak powinno być, masz usługi oznacz się.I potem problem jak u sąsiada rękę w domu wczasowicz złamie i dupa ... świadczeń brak, bo się nie ubezpieczył , firmy nie ma itd. Już nie róbcie wrogiej propagandy!
to nie zazdrość ale porządek musi być! 8)
:D :D :D
Wykup tabliczki ne gwarantuje niczego letnikom, a może wprowadzać w błąd.
Co innego, gdyby były nadawane po spełnieniu jakiegoś standardu.
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: Iwona w Marzec 31, 2012, 10:53:32 am
A ja tabliczkę kupię! Wiecie dlaczego?
1. fajna
2. tania

co najważniejsze!?
wkurza mnie to,że sąsiad kilka domów dalej nie ma działalności gospodarczej a wynajmuje pokoje !!!I tak powinno być, masz usługi oznacz się.I potem problem jak u sąsiada rękę w domu wczasowicz złamie i dupa ... świadczeń brak, bo się nie ubezpieczył , firmy nie ma itd. Już nie róbcie wrogiej propagandy!
to nie zazdrość ale porządek musi być! 8)

Tabliczka niczego i nikogo  nie zabezpieczy. Trzeba mieć firmę, ubezpieczenie z tytułu prowadzonej działalności/ kwartalnie przy wczasowiczach płacę 200 zł. Tabliczka nic nie daje poza ładnym wyglądem.
Ci, którzy pamiętają czasy "Bałtywii" wiedzą jak wyglądała kategoryzacja, wszystko było jasne. Rodzaj tapczanów, lampki, szafki nocne, róże przed domem. Wczasowicz jak brał pokój I kategorii to wiedział czego się spodziewać. Dzisiaj można w internet wrzucić wszystko, dodać na stronie gminnej i czekać na klienta. Nikt nie sprawdza czy oferta jest zgodna ze stanem rzeczywistym. Kolejny pomysł, który kwaterodawcom nic nie da.
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: Zbigniew Rejbo w Marzec 31, 2012, 19:25:36 pm
Witam-   jeśli tabliczki  z napisem USŁUGI  HOTELARSKIE mają promować  legalną bazę noclegowa to co stoi na przeszkodzie  wprowadzać inne tablice np:  GASTRONOMIA  i promować  legalne usługi gastronomiczne, które znajdują się w rejestrze sanepidu i są przez nich kontrolowane.  Niech klienci wiedzą, że kupują w lokalach czy punktach podlegających kontroli. Na pewno będzie to promocja dla lokalnych zarejestrowanych podmiotów gospodarczych wraz z informacją dla klientów o legalność punktu gastronomicznego objętego kontrolą. Punkty sezonowe, a szczególnie te na kołach niech najpierw udokumentują uzgodnienia ze Stacją  Sanitarno Epidemiologiczną, a wówczas otrzymają  również tabliczki. Okaże się ile jest dzikich nie kontrolowanych punktów.

                                Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: andysol w Kwiecień 01, 2012, 02:06:35 am
Tabliczki "gastronomiczne" były by chyba nawet ważniejsze dla turystów niż "hotelarskie"... :)
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: rs w Kwiecień 01, 2012, 12:31:11 pm
 ;D ;D ;D
to zaczyna przypominać żart o polskim kotle w piekle.
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: xxx w Kwiecień 01, 2012, 13:57:04 pm
co z tego ze będę miał tabliczkę na budynku i zapłacę podatek za 2 miesiące do gminy i opłatę klimatyczna  jak będę wynajmował przez np 6 miesięcy i od tych 4 miesięcy nie odprowadzę podatku i opłaty klimatycznej.
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: piko7607 w Kwiecień 01, 2012, 15:56:39 pm
Myślisz że to xxx  cie zakamufluje? Po IP  cię odnajdą , nie przechwalaj się publicznie. Zapłacisz zapłacisz
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: wse w Kwiecień 01, 2012, 16:08:15 pm
Tabliczki "gastronomiczne" były by chyba nawet ważniejsze dla turystów niż "hotelarskie"... :)

jestem za!
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: labeo w Kwiecień 02, 2012, 10:27:26 am
Czy każdy,kto zgłosi się do urzędu dostanie tabliczkę?Jeżeli tak to lipa,ale jeżeli nie to ma się rozumieć ,wszyscy co nie mają zarejestrowanych działalności nie będą mieć szansy na nią?Zarejestrowanie działalności to nie wszystko.Trzeba złożyć w UG ilość pokoi,metraż wykorzystany pod działalność,umowa o wywóz śmieci itp.rzeczy,aby działać.Jeżeli UG pobierze od nas pieniądze za tabliczki to myślę,że ci co działają na dziko mogą się zacząć bać?
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: mojeustronie w Kwiecień 02, 2012, 16:04:27 pm
Czy każdy,kto zgłosi się do urzędu dostanie tabliczkę?

Specjalnie dla Państwa, zdołałem doprecyzować bezpośrednio w Urzędzie Gminy kilka istotnych kwestii:

- wykup tabliczek jest dobrowolny
- zgłoszenie do gminnej ewidencji usług hotelarskich (noclegowych) jest obowiązkowe, a ustawodawca przewidział sankcje za jego brak:

"Art. 601. § 4. Kto:
2) świadcząc usługi hotelarskie używa nazw rodzajowych lub określenia kategorii obiektów hotelarskich bez decyzji lub niezgodnie z decyzją,
2a) świadcząc usługi hotelarskie, używa oznaczeń, które mogą wprowadzić klientów w błąd co do rodzaju lub kategorii obiektu hotelarskiego,
3) wbrew obowiązkowi świadczy usługi hotelarskie w obiekcie nie zgłoszonym do ewidencji,
4) świadczy usługi hotelarskie wbrew decyzji nakazującej wstrzymanie ich świadczenia
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny."
*

- osoby, które nie dokonały wpisu do ewidencji nie będą mogły wykupić tabliczek
- Urząd Gminy nie zarabia na akcji "tabliczka". Tabliczki będą sprzedawane po kosztach producenta.
- nie należy mylić legalności usług (zgłoszenie do US i ZUS) z obowiązkiem wpisu do gminnej ewidencji usług hotelarskich. To zupełnie odrębne sprawy.

Reasumując:

- każdy, kto dokona wpisu do gminnej bazy ma prawo (ale nie obowiązek) do wykupu tabliczki
- każdy, kto nie dokona wpisu nie może wykupić tabliczki i musi liczyć się z wyżej wymienionymi sankcjami

*wytłuszczono kwestie najistotniejsze
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: rs w Kwiecień 03, 2012, 08:28:48 am
znaczy tabliczka jest dla wójta, nie dla letnika   :D :D :D
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: tezbezdomny w Kwiecień 07, 2012, 21:04:44 pm
Pomysł z tabliczkami to typowe wymuszenie. CZEMU?
Spróbujecie wytłumaczyć wczasowiczowi że prowadzicie leganie działalność bez tej pier...nej tabliczki, która kupią inni...
Głupi pomysł słabego merytorycznie wójta na spółkę z gościem udającym sekretarza.

Chcecie czy nie, trzeba będzie zabulić za tabliczkę i za chińskiego boga nikt mi nie wmówi, że w tej cenie nie ma zarobku.
Pytanko...Kiedy był przetarg na zlecenie wykonania tych tabliczek, czemy akurat mam zapłacić tyle i tej firmie...
Kto ma z tego profity?
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: cherokee78 w Kwiecień 07, 2012, 23:47:14 pm
  Jak Pan pewnie wie, w zamówieniach publicznych można do pewnej kwoty wartości zamówienia, zastosować tryb uproszczony bezprzetargowy. Wysyła się zapytania ofertowe do co najmniej trzech firm i wybiera najlepszą ofertę.

  cherokee - nie mogę się zalogować :(
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: andysol w Kwiecień 08, 2012, 00:00:17 am
Ja zalogowałem się bez problemu...
Ciekawe co będzie jeśli ktoś zrobi identyczną tabliczkę i sobie ją powiesi?
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: mojeustronie w Kwiecień 18, 2012, 09:33:32 am
Urząd Gminy zaprasza do zakupu tabliczek informacyjnych (czytaj). (http://www.ustronie-morskie.pl/zapraszamy-po-tabliczki,1288,l1.html)
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: inwestycja w Kwiecień 18, 2012, 09:57:30 am
Witam,miala byc zniesiona oplata klimatyczna(deklaracja wyborcza)a mamy podwyzke,teraz tabliczki i znowu stos papierkow,kolejki,urzednicy,regulaminy i co sie z tym wiaze uzaleznienie od UG i jego kaprysow,a moze za chwile jakis nowy super pomysl zeby tylko zaistniec.Ciekawe co bedzie z tymi co nie wykupia tabliczek(niby dobrowolnie) bo maja 2 lub 3 pokoje ????
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: inwestycja w Kwiecień 18, 2012, 16:50:10 pm
Witam,Adminie pisz prawidlowo "Urzad Gminy zaprasza do odbioru tabliczek informacyjnych" czy moim zdaniem do" zakupu" tabliczek informacyjnych,pozdrawiam.

Faktycznie, niefortunnie użyłem słowa "odbiór", co sugerowało, że tabliczki są bezpłatne.
Błąd poprawiony. Dziękuję za uwagę - admin
Tytuł: Odp: Jednolite oznakowanie usług noclegowych (tabliczki)
Wiadomość wysłana przez: mojeustronie w Sierpień 21, 2012, 14:36:20 pm
Urząd Gminy planuje w tym tygodniu kampanię informacyjną dotyczącą tabliczek ujednolicających oznakowanie obiektów noclegowych (czytaj) (http://www.ustronie-morskie.pl/wyroznij-swoj-obiekt,1520,l1.html)

(http://c.wrzuta.pl/wi14060/5894f1480000fb3f50337f44/akcja_tabliczka)