Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza  e-wczasy.pl  Noclegi Ustronie Morskie  holidon.pl  

Autor Wątek: LIBERLAND  (Przeczytany 2180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wojciech Król

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
LIBERLAND
« dnia: Kwiecień 19, 2015, 19:47:14 pm »
Ostatnio głośno zrobiło się o próbie stworzenia nowego mini Państwa w Europie  - Liberlandu. Państewko to ma być zlokalizowane na ziemi niczyjej pomiędzy Serbią i Chorwacją. Inicjatywie przyświeca idea stworzenia państwa wolnego i nie opresyjnego.
Propozycja przyznania obywatelstwa Liberlandu spotkała się z masowym odzewem Polaków. Po pierwszej fali entuzjazmu na Facebooku pojawiły się "skromniejsze" propozycje znalezienia małej Gminy w Polsce gdzie mogliby się spotykać, a w przyszłości również osiedlać Polacy o przekonaniach wolnościowych. Padła propozycja wybrania którejś z gmin nadmorskich, jako najbardziej przedsiębiorczych i stosunkowo wolnych od biurokracji. Zaproponowano Nowe Warpno. Ja zasugerowałem Ustronie Morskie.
To wielka szansa dla Gminy. Można by wybrać któryś z weekendów poza wysokim sezonem i zaprosić liberałów z całej Polski. Jeśli pomysł się powiedzie to przekształcić to w cykliczną imprezę np. w maju, czerwcu i wrześniu. Ryzyko żadne, promocja związana z obecnością wszystkich ogólnopolskich mediów gwarantowana, no i unikalny pomysł "na gminę", to może się udać.
Należałoby tylko w wybranym terminie zaproponować specjalny upust, udostępnić miejsce do dyskusji, biuro kongresowe, trochę dekoracji i już. Kto potrafi sprzedać pomysł Wójtowi i namówić go do złożenia zaproszenia na facebookowych "liberlandowych forach dyskusyjnych ?
Uwaga - pilne. Na takie inicjatywy można odpowiedzieć szybko, albo ... wcale.