Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza  e-wczasy.pl  Noclegi Ustronie Morskie  holidon.pl  

Wyślij odpowiedź

Uwaga: ta wiadomość nie zostanie pokazana dopóki nie będzie zaakceptowana przez moderatora.

Nazwa wyświetlana:
Email:
Temat:
Ikona wiadomości:

Załącz:
(Wyczyść załącznik)
(więcej załączników)
Ograniczenia: 4 na wiadomość, maksymalny rozmiar wszystkich załączników 256KB, maksymalny rozmiar jednego załącznika 128KB
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek

Wpisz litery widoczne na obrazku:
Wpisz stolicę województwa małopolskiego:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć


Podgląd wątku

Wysłany przez: mojeustronie
« dnia: Lipiec 12, 2013, 08:01:34 am »

W Ustroniu Morskim nie ma takiego zakazu.
Na plaży jest nawet kilka ogródków piwnych.
Wysłany przez: EdekEedisea
« dnia: Lipiec 11, 2013, 21:28:17 pm »

Czy władze gminy wprowadziły jakaś Uchwałe na temat spożywania alkoholu?

Konkretnie chodzi mi o to czy jest wprowadzony zakaz spozywania alkoholu na płazy?
Ew czy są tam budki z piwem bo to tez odpowiedz na pytanie.

Wysłany przez: zok
« dnia: Luty 24, 2013, 09:56:22 am »

Wypowiedź "andysola "jest widziana okiem turysty, dlatego należałoby wsłuchiwać się w ich opine.
Watpię w podjęcie takiej uchwały przez naszych radnych jakie  podjęła gmina Mielno. Oni mają Straż Miejską i ma kto egzekwować takie zarządzenie, które może zasilać kasę gminy i może o to bardziej im chodzi.
Witam.Uwazam zakaz spożywania alkoholu na plaży za niepotrzebny.Moim zdaniem kto bedzie chciał się wzmocnić to i tak kupi to sobie w innym miejscu.Kiedys nie było takich namiotów na plazy a jednak co jakaś odległość można się było potknać o butelki chłodzące się w morzu.My polacy porafimy zorganizować sobie wiele rzeczy.Szczegolnie potrafimy omijać przepisy ktore czegos zabraniają.Problemem nie jest zakaz sprzedazy tylko kultura picia.Uważam że jak ktoś chce pic to nic i nikt mu tego nie zabroni.
Wysłany przez: Zbigniew Rejbo
« dnia: Grudzień 30, 2012, 16:04:27 pm »

Wypowiedź "andysola "jest widziana okiem turysty, dlatego należałoby wsłuchiwać się w ich opine.
Watpię w podjęcie takiej uchwały przez naszych radnych jakie  podjęła gmina Mielno. Oni mają Straż Miejską i ma kto egzekwować takie zarządzenie, które może zasilać kasę gminy i może o to bardziej im chodzi.
Wysłany przez: andysol
« dnia: Grudzień 30, 2012, 15:12:02 pm »

Moim zdaniem taki zakaz ma "drugie dno". Jak wspomina piko76, o wiele ważniejszy byłby zakaz palenia i zaśmiecania ulic i plaży tysiącami niedopałków...
Obecnie picie alkoholu wygląda o wiele bardziej cywilizowanie niż jakiś czas temu. Piwo na plaży jest idealne na upały... Piją je "wszyscy" i młodzi i starsi i nawet matki z dziećmi. Nie upijając się i nie stwarzając z tego powodu żadnych groźnych czy nieprzyjemnych sytuacji.

Obserwator słusznie zauważył, że wczasowicze muszą czuć się dobrze i swobodnie. Inaczej poszukają lepszych miejsc... Ja osobiście wypoczywając w Ustroniu, nigdy nie odczułem żadnych obaw z powodu spożywania przez kogoś alkoholu na plaży czy gdziekolwiek indziej. Jeśli już, to pewne obawy miałem niekiedy w okolicy niektórych lokali, ale nie znaczy to iż nie powinno się tam sprzedawać napojów wyskokowych.
Jeśli ktoś będzie chciał "narobić bałaganu" to wystarczą mu "wyznaczone miejsca" by się "wzmocnić".

Karać powinno się za złe zachowanie, a nie za przysłowiowe "piwko" i w ten sposób dbać o ład i porządek. Zbytnie restrykcje mają odwrotny skutek...
Wysłany przez: Obserwator
« dnia: Grudzień 30, 2012, 11:36:36 am »

To jakis absurd.Wczasowicze przyjezdzaja  wypoczac .wyluzowc sie w tak trudnych czasach i jeszcze zabronic im wypic  piwko? Beda omijac taka miejscowosc szerokim lukiem. A przeciez wiekszosc z nas zyje dzieki  wczasowiczom. Mysle, ze u nas to nie przejdzie....... Rada tez zyje dzieki wczasowiczom...Mamy na plazy piekne namioty Zywca, gdzie mozna kulturalnie sie napic,zjesc i obserwowac  przyrode.Miejmy troche rozsadku i madrosci.
Wysłany przez: rs
« dnia: Grudzień 30, 2012, 10:42:58 am »

utrącenie konkurencji?  ;D
Wysłany przez: piko76
« dnia: Grudzień 30, 2012, 07:22:12 am »

poroniony.
Lepszy byłby zakaz palenia tytoniu i innego świństwa na przykład na plaży i w miejscach publicznych.
Wysłany przez: mojeustronie
« dnia: Grudzień 29, 2012, 22:53:51 pm »

Przyczynkiem do założenia tego wątku i postawienia tytułowego pytania, jest niedawna decyzja radnych gminy Mielno.

Zakaz picia na plażach w gminie MielnoFot: gk24.pl

Radni zdecydowali - w przyszłym roku obowiązywać będzie zakaz sprzedaży, spożywania i podawania alkoholu na plażach, kąpieliskach i promenadzie z wyjątkiem wyznaczonych miejsc. To efekt współpracy samorządu z mieszkańcami i miejscowymi przedsiębiorcami, którzy po minionym lecie skarżyli się na brak poczucia bezpieczeństwa w gminie - szczególnie w jej stolicy, w Mielnie. To oni złożyli skargę do miejsko-powiatowej komisji bezpieczeństwa, potem zorganizowali spotkanie w temacie bezpieczeństwa w hotelu "Meduza" w Mielnie. To tam padły wstępne ustalenia, co zrobić, by latem 2013 roku turyści i mieszkańcy czuli się w gminie bezpieczniej. Pierwszym i podstawowym zadaniem dla radnych było wprowadzenie zakazu picia alkoholu na plaży, kąpieliskach i na promenadzie, z wyjątkiem wytyczonych miejsc.

(całość)

Czy popierają Państwo decyzję gminy Mielno? Czy zakaz spożywania alkoholu na plaży i promenadzie to dobry pomysł? Czy gmina jest w stanie wyegzekwować przestrzeganie takiego zakazu? Zapraszam do dyskusji i głosowania w ankiecie!