Dyskusje o Ustroniu Morskim > Sport i rekreacja

Baseny w Ustroniu Morskim

(1/27) > >>

mojeustronie:
Przedstawiam wątek założony przeze mnie na poprzednim forum. Proszę o ponowną dyskusję na ten temat:

Co prawda ankieta jest spóźniona, ale spróbujmy ocenić pomysł powstania kompleksu basenów, kortu i hali sportowej.
Osobiście cieszę się, że takie obiekty powstają. Podnosi to trochę moje lokalne ego ;) Solennie obiecuję, że wraz z rodzinką będę w miarę regularnie korzystał. Gdzieś tam tli mi się nadzieja, że podniesie to turystyczną atrakcyjność Ustronia i pozwoli nieco przedłużyć sezon. Rozsądek jednak podpowiada, że może być to zbyt kosztowne finansowo zadanie dla gminy i że będą to obiekty mocno deficytowe. Biorąc pod uwagę pustki, jakie świecą w AquaParku kołobrzeskim mam poważne obawy.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? czy sądzicie, że kompleks przyciągnie turystów? czy jest szansa na przedłużenie sezonu? czy nas ( gminę ) stać było na tą inwestycję? Zapraszam do dyskusji.

mojeustronie:
W nawiązaniu do tematu krytej pływalni, zastanawiam się czy ta budowa nie trwa zbyt długo? O ile się orientuję inwestycję o podobnym charakterze zamyka się w kilka miesięcy. Być może to tylko moje subiektywne odczucie, ale moim zdaniem można było samą realizację zamknąć szybciej. Z drugiej strony niewątpliwie wczesna zima spowolniła prace.

Czy ktoś ma podobne odczucia?

um:
Coś w tym jednak jest, mianowicie w kosztach utrzymania tejże inwestycji. Nie będzie lekko, zdecydowanie. Budowla jaką będzie pełen kompleks basenów, wyszczególniając, jej dalsza coroczna egzystencja przerośnie możliwości finansowe gminy a raczej jednostki budżetowej jaką jest nowo powstały GOSiR. Wedle mojej orientacji miejscowość będzie sporo dopłacać do bytu "Heliosa". Pytanie sądzę, że nie powinno brzmieć czy sławetne Baseny pozwolą gminie zarobić bo rzecz ta jest jak mniemam oczywista ale czy warto ponieść pod tym względem przysłowiową porażkę, gdyż dla innych spraw, tj. ogółu będzie to jednak korzystne. Baseny są wstanie wzbogacić atrakcyjność gminy odzwierciedlając to w zwiększonym napływie turystów do Ustronia a co za tym idzie "napływ finansów" jest nieunikniony, proste  ;) Zatem reasumując inwestycja Heliosa będzie jedynie albo aż jedynie pośrednikiem w dostarczeniu mamony do budżetu gminy  :)
Czy inwestycja "przędzie" zbyt wolno? Hmm, uważam, ze przeszłe wstrzymanie budowy z powodu wycofania się inwestora zapadło bardzo nam w pamięci dlatego wydaje nam się, że ta inwestycja budowana jest od wieków. Jest to ogromne przedsięwzięcie wobec tego nawet te kilka lat budowy jest dalece zrozumiałe. Mimo wszystko w tym roku winszuję, bowiem rozwój jej ruszył jak z kopyta więc miejmy nadzieję, ze planowane otwarcie na miesiąc czerwiec będzie jednak miało miejsce :)

Mia:
 Ja również mam mieszane uczucia w tym temacie.
Ale z drugiej strony tak mała miejscowość jak Jarosławiec z niewiele ponad 300 mieszkańcami również ma swój kompleks basenów i dzięki nim cieszy się obecnie większą popularnością wśród turystów.

Tak więc miejmy nadzieję, że Helios przyczyni się do wzrostu atrakcyjności Ustronia.
Chociaż koszty utrzymania...w miesiącach od września  do maja...ciężko będzie udźwignąć

mojeustronie:

--- Cytat: um w Styczeń 02, 2011, 15:23:22 pm ---Coś w tym jednak jest, mianowicie w kosztach utrzymania tejże inwestycji. Nie będzie lekko, zdecydowanie. Budowla jaką będzie pełen kompleks basenów, wyszczególniając, jej dalsza coroczna egzystencja przerośnie możliwości finansowe gminy a raczej jednostki budżetowej jaką jest nowo powstały GOSiR. Wedle mojej orientacji miejscowość będzie sporo dopłacać do bytu "Heliosa".

--- Koniec cytatu ---
Z jednej strony wciąż łudzę się, że Helios podniesie atrakcyjność Ustronia, a z drugiej boję się o opłacalność tej inwestycji. Mam poważne obawy, że skończy się to tym, iż po pierwszym roku działalności pływalnia będzie zamykana w połowie września na głucho :( Obym okazał się złym prorokiem. Chyba że jakieś ciekawe pomysły na pozyskanie sponsorów ma dyrektor GOSIR-u.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej