Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza

Wyślij odpowiedź

Uwaga: ta wiadomość nie zostanie pokazana dopóki nie będzie zaakceptowana przez moderatora.

Nazwa wyświetlana:
Email:
Temat:
Ikona wiadomości:

Załącz:
(Wyczyść załącznik)
(więcej załączników)
Ograniczenia: 4 na wiadomość, maksymalny rozmiar wszystkich załączników 256KB, maksymalny rozmiar jednego załącznika 128KB
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek

Wpisz litery widoczne na obrazku:
Jaki kolor ma dojrzały pomidor?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć


Podgląd wątku

Wysłany przez: Grzegorz Pytloch
« dnia: Maj 15, 2018, 15:44:51 pm »

Może i zgrana płyta, ale ciagle aktualna co do wykształcenia wójta i jego wątpliwej prawdomówności szczególnie w tej sprawie.

Co do moderacji to wystarczy ustalić w formie umowy moderatora poza właścicielem domeny, który weźmie odpowiedzialność za słowa. Tylko czemu mam wrażenie, ze chętnych nie będzie? Tu zgadzam się z Panem w całej rozciągłości - jeśli chcemy się „bawić” w politykę lokalną to z wszystkimi konsekwencjami.

Kołakowski swego czasu mnie pozwał i przegrał, a Sad stwierdził, że podstawowym prawem obywatela jest krytyka władzy, władzy która musi się z krytyką nawet ostrą liczyć. Moja rada dla wszystkich - piszmy o faktach, oceniajmy je i komentujmy, ale unikajmy oszczerstw. Mieszkańcy będą mogli wyrabiać sobie opinie, politycy będą mogli politykować a admin nie będzie musiał się obawiać o konsekwencje istnienia forum i nakładane teoretycznie grzywny i nawiązki.

A tematów Kołakowski i jego kompania daje niezmiennie dużo.
Wysłany przez: mojeustronie
« dnia: Maj 15, 2018, 14:57:52 pm »

(...) wójt Gminy Ustronie Morskie świadomie wprowadza wyborców i organy państwa w błąd, umieszczając w dokumentach urzędowych informacje o posiadanym wykształceniu wyższym (...)
Sprawa dyskusyjnej jakości wykształcenia Kołakowskiego to zgrana płyta, która powraca jak bumerang co każde wybory samorządowe. Nie przeszkadzało to jednak ani komisarzowi wyborczemu, ani prokuraturze ani większości wyborców, z których zapewne spora część ciężko pracowała na własne wykształcenie. i co? i nic - zagłosowali na właśnie tego kandydata.

Co do tematu tego wątku, to kto zapewni publicznie na 100%, że Basarab nie ma matury? i najważniejsze - czy kiedykolwiek informował, że takową maturę posiada?

Mizerykordia, GTW, ja, supergmina, plus minus, macie ogromną przewagę nade mną. Znacie mnie z imienia i nazwiska, ja was nie znam. Tak samo Kołakowski, Basarab, Grobla czy Kruszyńska wiedzą kim jest właściciel Forum, was nie znają. To mnie pozwą, nie was. Niemal codziennie liczę się z pozwem. Nie przez moje wpisy, tylko wpisy innych pełne niejednokrotnie kąśliwych niusów typu "doszły mnie słuchy".

To jak superbohaterowie? pójdziecie za mnie do sądu? zapłacicie za mnie nawiązkę na rzecz np. Caritasu? Nie udawajcie, że nie słyszycie moich pytań..
Wysłany przez: um
« dnia: Maj 15, 2018, 12:14:24 pm »

Warto posłuchać sołtysa Krzysztofa Szydłowskiego: 1:06:30-1:11:00

https://www.youtube.com/watch?v=UDvrg9a8Ft0&feature=youtu.be

Przesłuchałam większość nagrania w tym polecone przez pana wystąpienie sołtysa. Cóż mogę dodać... bardzo mu współczułam polemikę z radnym Basarabem. Zwłaszcza moment jego "bezradności" wobec stek bzdur płynących z ust Przewodniczącego. Ja sama, jedynie odsłuchując nagranie byłam ZAŻENOWANA. Pomyślałam to nie możliwe! Co on pier....? Przepraszam za emocje, ale to co zostało zaprezentowane to nawet szopką nie można nazwać. Wstyd ::) ::) :o :o
Wysłany przez: new mayor
« dnia: Maj 15, 2018, 07:57:18 am »

Jestem oszołomiona po kazaniu Przewodniczącego w kwestii "sprzedaży nie gruntu, a udziałów w gruncie"  :o
Wow, wow, wow itp.
Co za karygodny brak wiedzy, albo celowa bezczelność. Wysokość udziału jest wyszczególniana w umowie sprzedaży lokalu (akcie notarialnym) oraz ujawniana w księgach wieczystych! Wartość ta jest również uwidoczniona w rejestrze gruntów jako udział we współwłasności gruntu. Co dalej wskazuje na PRAWO WE WSPÓŁWŁASNOŚCI.

Warto posłuchać sołtysa Krzysztofa Szydłowskiego: 1:06:30-1:11:00

https://www.youtube.com/watch?v=UDvrg9a8Ft0&feature=youtu.be

Wysłany przez: Grzegorz Pytloch
« dnia: Maj 15, 2018, 06:55:43 am »

Panowie, czemu to służy? takie anonimowe kąsanie. Kto to czyta? kilku z Was, kilku z UG i kilku mieszkańców? i nie chodzi o zasadność stawianych zarzutów, a ich formę. Napiszcie tezy z uzasadnieniem podpisując się nazwiskami i to na platformie, która ma szanse być słyszana przez mieszkańców..

Pamiętacie, co napisałem niemal dwa lata temu o schyłku for internetowych? Proszę spojrzeć..

http://www.ustronie-forum.pl/komunikaty-od-administratora/goscie-otwarta-mozliwosc-wysylania-postow/msg16609/#msg16609

I jeszcze dla jasności.. na niczyją stronę nie przeszedłem, poglądów nie zmieniłem ani nikt na mnie nacisków nie wywiera.


A jaka platforma jest "słyszalna" w Ustroniu Morskim? Jaki jest poziom cyfryzacji ustroniaków? Jakie jest ich zainteresowanie lub zaangażowanie w sprawy ogółu, ba - jakie jest zaangażowanie we własne sprawy? Jaki jest poziom odwagi cywilnej, żeby stanąć face to face przeciw władzom gminy i radnym te władze wspierającym? Ile osób ma ochotę na sparingi z ludźmi mogącymi w sposób złośliwy rewanżować się z poziomu posiadanych uprawnień za walkę o lepszą gminę?
Każda droga, w tym i to forum, jest dobra. Ma ono grono swoich czytelników - być może mniejsze niż jakiś czas temu, ale ma. Nie stać chyba pojedynczych obywateli na drukowanie wzorem wójta na koszt gminy gazetek promujących "sukcesy" władzy, wójta korzystającego z gminnych środków dla autopromocji w portalach internetowych.
Opozycja używa takich narzędzi jakie ma - czy jest to forum, czy portal społecznościowy, system komentarzy portalu internetowego. Każde miejsce jest dobre, żeby uwypuklić i nagłośnić to co jest złe dla gminy i jej mieszkańców.
Wysłany przez: Grzegorz Pytloch
« dnia: Maj 15, 2018, 06:44:23 am »

Czy aby na pewno prawdziwe? ja takiej pewności nie mam. Słyszałem z kilku źródeł, że Andrzej Basarab skończył technikum wieczorowe, a swego czasu Jerzy Kołakowski informował o skończeniu zaocznie High School w Stanach (odpowiednik naszego liceum).

Pójdzie pan/pani za mnie do sądu, jeśli sugerowanie, że nie mają matur okaże się zniesławianiem? Według najnowszych wykładni za treści publikowane na stronach internetowych odpowiadają także ich administratorzy, a nie tylko autorzy wpisów. Już nawet na portalu TVN24 wszystkie posty przechodzą przez sito moderacji, nie wspominając o portalu Miastokolobrzeg.pl

Tutaj jest wielu bohaterów schowanych za nickami, w razie czego gotowych twierdzić, że to nie oni pisali, tylko ktoś z ich IP. A właściciel strony takiej możliwości ucieczki od odpowiedzialności niestety nie ma. Pomyślał ktoś z was o tym? Jak bohaterowie - jesteście gotowi ponieść za mnie odpowiedzialność? Przyznacie się, w razie pozwu, że to wy pisaliście? Podyskutujmy o tym, śmiało, nie krępujcie się.

Bardzo proszę administratorze - moim zdaniem Jerzy Kołakowski, wójt Gminy Ustronie Morskie świadomie wprowadza wyborców i organy państwa w błąd, umieszczając w dokumentach urzędowych informacje o posiadanym wykształceniu wyższym, którego faktycznie nie posiadał. Zrobił to już kilkukrotnie przystępując do wyborów sam lub za pomocą swego pełnomocnika wyborczego za którego odpowiada i mimo kierowania w trybie wyborczym zawiadomień do Państwowej Komisji Wyborczej ten organ stwierdził, że nie ma możliwości sprawdzenia tych informacji i zmuszenia kandydata do okazania dokumentów poświadczających posiadane wykształcenie.
Pisałem już o tym w wielu miejscach wielokrotnie i jestem przekonany, że gdyby miał wykształcenie wyższe w rozumieniu polskiego prawa dawno by mnie pozwał.
Wysłany przez: plus minus
« dnia: Maj 15, 2018, 05:19:53 am »

do tej pory rzeczywiście podawał wykształcenie wyższe, teraz po latach ja bym uważał ze należy już się wykształcenie np. doktor, pole manewru jest duże , co tam sobie wybierze to jego
Wysłany przez: um
« dnia: Maj 14, 2018, 23:29:31 pm »

Jestem oszołomiona po kazaniu Przewodniczącego w kwestii "sprzedaży nie gruntu, a udziałów w gruncie"  :o
Wow, wow, wow itp.
Co za karygodny brak wiedzy, albo celowa bezczelność. Wysokość udziału jest wyszczególniana w umowie sprzedaży lokalu (akcie notarialnym) oraz ujawniana w księgach wieczystych! Wartość ta jest również uwidoczniona w rejestrze gruntów jako udział we współwłasności gruntu. Co dalej wskazuje na PRAWO WE WSPÓŁWŁASNOŚCI.
Wysłany przez: new mayor
« dnia: Maj 14, 2018, 22:23:06 pm »

Skończenie szkoły średniej nie jest jednoznaczne ze zdaniem matury, czy przystąpieniem do niej. Jak wiesz, to taki dość drażliwy temat szczególnie w przypadku osoby zwyczajowo podającej co 4 lata w swojej notce wyborczej wyższe wykształcenie. Dla mnie generalnie nie wykształcenie jest problemem, a raczej fakt podawania nieprawdziwych informacji, co także starałeś się sprawdzić. Dobrze, że wyjaśniłeś kwestię odpowiedzialności za słowo,  to przyda się każdemu forumowiczowi, szczególnie w nadchodzących miesiącach.

Myślę jednak, że to pikuś przy informacjach przekazywanych między innymi przez sekretarza Groblę przy każdej możliwej okazji. Twierdzi, że radna Bernadeta Borkowska i inni wprowadzili mieszkańców w błąd. Oświadcza, że Oni nigdy nie chcieli sprzedawać ośrodka! To w takim razie proszę pomóc rozszyfrować o czym mówi wójt Gminy Ustronie Morskie Jerzy Kołakowski na sesji. Wypowiedź od 1:02-1:06:
 

Mnie osobiście przypomina to dowcip o  kierowcy jadącym pod prąd na autostradzie, który mówi do żony: zobacz jak ci idioci jadą! Na to żona: tak kochanie, widzisz, ty jedyny jedziesz dobrze.
Wysłany przez: um
« dnia: Maj 14, 2018, 21:45:33 pm »

Chęć dzielenia się informacjami mile widziana panowie, aczkolwiek mającymi status FAKTY.
Wysłany przez: mojeustronie
« dnia: Maj 14, 2018, 20:55:46 pm »

(...) kąśliwe może tak, ale prawdziwe (...)
Czy aby na pewno prawdziwe? ja takiej pewności nie mam. Słyszałem z kilku źródeł, że Andrzej Basarab skończył technikum wieczorowe, a swego czasu Jerzy Kołakowski informował o skończeniu zaocznie High School w Stanach (odpowiednik naszego liceum).

Pójdzie pan/pani za mnie do sądu, jeśli sugerowanie, że nie mają matur okaże się zniesławianiem? Według najnowszych wykładni za treści publikowane na stronach internetowych odpowiadają także ich administratorzy, a nie tylko autorzy wpisów. Już nawet na portalu TVN24 wszystkie posty przechodzą przez sito moderacji, nie wspominając o portalu Miastokolobrzeg.pl

Tutaj jest wielu bohaterów schowanych za nickami, w razie czego gotowych twierdzić, że to nie oni pisali, tylko ktoś z ich IP. A właściciel strony takiej możliwości ucieczki od odpowiedzialności niestety nie ma. Pomyślał ktoś z was o tym? Jak bohaterowie - jesteście gotowi ponieść za mnie odpowiedzialność? Przyznacie się, w razie pozwu, że to wy pisaliście? Podyskutujmy o tym, śmiało, nie krępujcie się.


Wysłany przez: malisia
« dnia: Maj 14, 2018, 20:46:41 pm »

Nic nikomu po maturze i najwyzszych stopniach naukowych, jesli sie nie jest człowiekiem.
Wysłany przez: plus minus
« dnia: Maj 14, 2018, 19:07:26 pm »

a co z tego ze anonimowe, kąśliwe może tak, ale prawdziwe. pisze Pan ze nikt Pana nie naciska, nie zmienił P. poglądów - mądrego az miło posłuchać ????????
Wysłany przez: mojeustronie
« dnia: Maj 14, 2018, 10:23:57 am »

Panowie, czemu to służy? takie anonimowe kąsanie. Kto to czyta? kilku z Was, kilku z UG i kilku mieszkańców? i nie chodzi o zasadność stawianych zarzutów, a ich formę. Napiszcie tezy z uzasadnieniem podpisując się nazwiskami i to na platformie, która ma szanse być słyszana przez mieszkańców..

Pamiętacie, co napisałem niemal dwa lata temu o schyłku for internetowych? Proszę spojrzeć..

http://www.ustronie-forum.pl/komunikaty-od-administratora/goscie-otwarta-mozliwosc-wysylania-postow/msg16609/#msg16609

I jeszcze dla jasności.. na niczyją stronę nie przeszedłem, poglądów nie zmieniłem ani nikt na mnie nacisków nie wywiera.
Wysłany przez: ja
« dnia: Maj 14, 2018, 08:04:44 am »

Dziś matura z geografii oraz fizyki i astronomii: poziom podstawowy i rozszerzony może tu, obaj, najwyżsi rangą panowie w gminie, opowiedzą nam jak było i uchylą rąbka tajemnicy. Odwagi panie Wójcie, przecież pan zawsze ma tak dużo do powiedzenia.