Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza  e-wczasy.pl  Noclegi Ustronie Morskie  holidon.pl  

Autor Wątek: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...  (Przeczytany 66622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Porozumienie Razem

  • Z nami na dłużej
  • ***
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Kułakowski zadowolony!
« Odpowiedź #240 dnia: Listopad 03, 2017, 21:20:23 pm »
Witamy Państwa w nowej rzeczywistości samorządowej. Jesteśmy w mniejszości, co nie zmienia faktu, że winni jesteśmy konsekwentnie przybliżać Państwu działania Urzędu i Rady Gminy.
 
Zaczniemy od najświeższych wydarzeń. Dyskusje na sesji w dniu 25.10.2017r. rozpoczął radny Basarab, który poinformował, że jego klub chce zmiany porządku obrad w celu podwyższenia Kułakowskiemu pensji. Tak, właśnie Kułakowskiemu! Uzasadnienie odczytała radna Molcan, którego treść ujmując krótko stanowi myśl – „Jerzy Kołakowski naszą perłą jest”.  Sami Swoi wsparci głosami Zofii Majewskiej i Sylwii Kręglewskiej podnieśli uposażenie włodarza naszej Gminy. Do jakiej wysokości? Nie wiemy! Nie dysponujemy pisemną wersją uchwały. W pośpiechu inicjatorzy zapomnieli przygotować projekt dla radnych.

Następnie radni przystąpili do podjęcia uchwał śmieciowych. Od 1 stycznia będziemy bardziej szczegółowo dokonywać segregacji – 5 frakcji, co niesie za sobą dodatkowe pojemniki, ewentualnie worki. Teoretycznie nie ma podwyżek opłat za gospodarowanie odpadami, jednak zmianę odczujemy w częstotliwości odbioru odpadów. Wszystko wyjdzie w „praniu”…

Obraz i samodzielność w podejmowaniu decyzji określa zachowanie radnych z „wójtowego kręgu” w czasie przedstawiania projektu w sprawie Statutu Gminy. Członkowie komisji statutowej spotkali się przed sesją w celu zaopiniowania drobnych technicznych autopoprawek do uchwały. Jednogłośnie pozytywnie ustalono zmiany. Jednak na sesji radna Majewska, radny Bęben i Żołnierczuk członkowie komisji, którzy pracowali przez 10 miesięcy nad projektem Statutu, po wniosku radnej Molcan o wycofaniu uchwały z powodu powyższych błędów „zbaranieli” i zagłosowali za wnioskiem. Jesteśmy przekonani, że być może niechętnie, ale zaakceptowali wyrachowane przemyślenia „głównego ideologa” , dla którego relacje na żywo, przekazy audio umocowane w Statucie są zagrożeniem dla „totalnej” propagandy Urzędu. Każdy będzie mógł odsłuchać wypowiedź, odtworzyć obraz i ustalić, która prawda jest „prawdziwsza”. Nie udało się, uchwała przeszła, liczymy, że grudniowa sesja budżetowa będzie pierwszą oficjalną transmisją z obrad ustrońskiego samorządu.

Zmiany w budżecie to kolejne kuriozum. W zasadzie można powiedzieć głosowanie do skutku. Uchwała pierwotnie przepadła w głosowaniu. Została wprowadzona na nowo do porządku obrad z dużymi proceduralnymi trudnościami. Zamieszanie rozpoczął Jerzy Kołakowski złotą myślą o podwyżkach dla „gosirowskiej komunalki”, którą podchwycił populista Basarab. Zaproponował zmianę uchwały. Wójt początkowo traktował propozycję jako działanie na kolejną sesję, jednak szybko przystał na wniosek radnego i zgodził się na autopoprawkę – propozycję, odczytaną przez Skarbnika.

 Innym wątkiem w dyskusji nad uchwałą była długa wymiana zdań pomiędzy radnym Grzywnowiczem, a Wójtem dotycząca nieukończonej inwestycji na ul. Osiedlowej wg. pierwszego. Kołakowski zasłaniał się rozmową z zarządem Wspólnoty, który nie oczekuje budowy miejsc postojowych i tym, że można zrobić to ewentualnie w „drugim etapie”. Nasz kolega natomiast, nie mógł zrozumieć, dlaczego mając wykonawcę na placu budowy Wójt nie wystąpił do rady o zwiększenie środków (ok. 20 tys. zł). Również pytał, dlaczego logiczne jest przeznaczenie 55 tys. na wykonanie 150m „dodatkowego asfaltu” do dwóch domostw, bo trwa budowa drogi w Grąbnicy,  a nie stosuje się tej samej logiki na Osiedlowej. Ponadto twierdził, że również zna zdanie mieszkańców i jest odmienne od tego, które przedstawia Wójt.

Podsumowując, pytanie jest, czy Katarzyna Kruszyńska jest w stanie przygotować uchwałę zgodnie z wnioskiem Andrzeja Basaraba i autopoprawką Wójta odpowiadającą przebiegowi sesji? Pożyjemy, zobaczymy…

malisia

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #241 dnia: Listopad 10, 2017, 12:13:27 pm »
Ludzie opamiętajcie sie, trochę wiecej kultury. Wszystkim mozna cos zarzucic, nie ma ludzi kryształowych, znamy to z przeróznych obiecanek i kiełbas wyborczych roznego rodzaju. Noo ale zeby az tak ???  Gdyby ktos nie wiedział i miał watpliwosci to napiszę, ze chodzi mi przekręcenie nazwiska, nie przypadkowo tylko tak z" grubej rury" po grubiansku , ironicznie i z naciskiem na osmieszenie. Panstwo z Partii "Porozumienie Razem"/ wpis jest firmowany takim znakiem/ zawiodłam się i jest mi strasznie przykro, bo oddałam swój glos WAM (.   Problem/y jesli są , owszem musza byc podnoszone i nagłasniane w jakis tam sposob i dzieki Bogu, ze są takie mozliwosci, ze mozemy sie dowiedziec. Tylko są pewne granice. Uczmy sie szanowac ludzi, nawet jesli sie z nimi nie zgadzamy. A tak juz na koniec Panie Wójcie po co PAnu te marnę parę groszy podwyzki, przeciez to jak kropla w morzu przy Pana dochodach :))) Ja tam bym zrezygnowała, ciekawe co by wtedy pisali no i w jkaim stylu . Dziękuję , a z okazji 11 litopada Wszystkim Ustroniakom i Polakom najserdeczniejsze zyczenia, zadowolenia i pomyslnosci.