Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza  e-wczasy.pl  Noclegi Ustronie Morskie  holidon.pl  

Autor Wątek: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...  (Przeczytany 109692 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #240 dnia: Listopad 03, 2017, 21:20:23 pm »
Witamy Państwa w nowej rzeczywistości samorządowej. Jesteśmy w mniejszości, co nie zmienia faktu, że winni jesteśmy konsekwentnie przybliżać Państwu działania Urzędu i Rady Gminy.
 
Zaczniemy od najświeższych wydarzeń. Dyskusje na sesji w dniu 25.10.2017r. rozpoczął radny Basarab, który poinformował, że jego klub chce zmiany porządku obrad w celu podwyższenia Kułakowskiemu pensji. Tak, właśnie Kułakowskiemu! Uzasadnienie odczytała radna Molcan, którego treść ujmując krótko stanowi myśl – „Jerzy Kołakowski naszą perłą jest”.  Sami Swoi wsparci głosami Zofii Majewskiej i Sylwii Kręglewskiej podnieśli uposażenie włodarza naszej Gminy. Do jakiej wysokości? Nie wiemy! Nie dysponujemy pisemną wersją uchwały. W pośpiechu inicjatorzy zapomnieli przygotować projekt dla radnych.

Następnie radni przystąpili do podjęcia uchwał śmieciowych. Od 1 stycznia będziemy bardziej szczegółowo dokonywać segregacji – 5 frakcji, co niesie za sobą dodatkowe pojemniki, ewentualnie worki. Teoretycznie nie ma podwyżek opłat za gospodarowanie odpadami, jednak zmianę odczujemy w częstotliwości odbioru odpadów. Wszystko wyjdzie w „praniu”…

Obraz i samodzielność w podejmowaniu decyzji określa zachowanie radnych z „wójtowego kręgu” w czasie przedstawiania projektu w sprawie Statutu Gminy. Członkowie komisji statutowej spotkali się przed sesją w celu zaopiniowania drobnych technicznych autopoprawek do uchwały. Jednogłośnie pozytywnie ustalono zmiany. Jednak na sesji radna Majewska, radny Bęben i Żołnierczuk członkowie komisji, którzy pracowali przez 10 miesięcy nad projektem Statutu, po wniosku radnej Molcan o wycofaniu uchwały z powodu powyższych błędów „zbaranieli” i zagłosowali za wnioskiem. Jesteśmy przekonani, że być może niechętnie, ale zaakceptowali wyrachowane przemyślenia „głównego ideologa” , dla którego relacje na żywo, przekazy audio umocowane w Statucie są zagrożeniem dla „totalnej” propagandy Urzędu. Każdy będzie mógł odsłuchać wypowiedź, odtworzyć obraz i ustalić, która prawda jest „prawdziwsza”. Nie udało się, uchwała przeszła, liczymy, że grudniowa sesja budżetowa będzie pierwszą oficjalną transmisją z obrad ustrońskiego samorządu.

Zmiany w budżecie to kolejne kuriozum. W zasadzie można powiedzieć głosowanie do skutku. Uchwała pierwotnie przepadła w głosowaniu. Została wprowadzona na nowo do porządku obrad z dużymi proceduralnymi trudnościami. Zamieszanie rozpoczął Jerzy Kołakowski złotą myślą o podwyżkach dla „gosirowskiej komunalki”, którą podchwycił populista Basarab. Zaproponował zmianę uchwały. Wójt początkowo traktował propozycję jako działanie na kolejną sesję, jednak szybko przystał na wniosek radnego i zgodził się na autopoprawkę – propozycję, odczytaną przez Skarbnika.

 Innym wątkiem w dyskusji nad uchwałą była długa wymiana zdań pomiędzy radnym Grzywnowiczem, a Wójtem dotycząca nieukończonej inwestycji na ul. Osiedlowej wg. pierwszego. Kołakowski zasłaniał się rozmową z zarządem Wspólnoty, który nie oczekuje budowy miejsc postojowych i tym, że można zrobić to ewentualnie w „drugim etapie”. Nasz kolega natomiast, nie mógł zrozumieć, dlaczego mając wykonawcę na placu budowy Wójt nie wystąpił do rady o zwiększenie środków (ok. 20 tys. zł). Również pytał, dlaczego logiczne jest przeznaczenie 55 tys. na wykonanie 150m „dodatkowego asfaltu” do dwóch domostw, bo trwa budowa drogi w Grąbnicy,  a nie stosuje się tej samej logiki na Osiedlowej. Ponadto twierdził, że również zna zdanie mieszkańców i jest odmienne od tego, które przedstawia Wójt.

Podsumowując, pytanie jest, czy Katarzyna Kruszyńska jest w stanie przygotować uchwałę zgodnie z wnioskiem Andrzeja Basaraba i autopoprawką Wójta odpowiadającą przebiegowi sesji? Pożyjemy, zobaczymy…

malisia

 • Nowy na forum
 • *
 • Wiadomości: 3
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #241 dnia: Listopad 10, 2017, 12:13:27 pm »
Ludzie opamiętajcie sie, trochę wiecej kultury. Wszystkim mozna cos zarzucic, nie ma ludzi kryształowych, znamy to z przeróznych obiecanek i kiełbas wyborczych roznego rodzaju. Noo ale zeby az tak ???  Gdyby ktos nie wiedział i miał watpliwosci to napiszę, ze chodzi mi przekręcenie nazwiska, nie przypadkowo tylko tak z" grubej rury" po grubiansku , ironicznie i z naciskiem na osmieszenie. Panstwo z Partii "Porozumienie Razem"/ wpis jest firmowany takim znakiem/ zawiodłam się i jest mi strasznie przykro, bo oddałam swój glos WAM (.   Problem/y jesli są , owszem musza byc podnoszone i nagłasniane w jakis tam sposob i dzieki Bogu, ze są takie mozliwosci, ze mozemy sie dowiedziec. Tylko są pewne granice. Uczmy sie szanowac ludzi, nawet jesli sie z nimi nie zgadzamy. A tak juz na koniec Panie Wójcie po co PAnu te marnę parę groszy podwyzki, przeciez to jak kropla w morzu przy Pana dochodach :))) Ja tam bym zrezygnowała, ciekawe co by wtedy pisali no i w jkaim stylu . Dziękuję , a z okazji 11 litopada Wszystkim Ustroniakom i Polakom najserdeczniejsze zyczenia, zadowolenia i pomyslnosci.

Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 07, 2017, 07:52:57 am »
Tak burczy od kilku sesji jeden z kolegów radnych o donośnym tubalnym głosie. Sami Swoi plus dwie niezależne radne stanowić zaczynają jednolit. Nawet jeśli zdarzy się poczuć sobą którejś z Pań, to zwykle po przerwie, pouczone, przy zasadniczym głosowaniu wiedzą już jak podnosić ręce.

Nie będziemy opisywać zdarzeń sesji z 29.11.2017 roku, gdyż dostępna jest relacja pod poniższym linkiem:
https://miastokolobrzeg.pl/region/gmina-ustronie-morskie/16111-czy-sesje-rady-nagrywane-sa-legalnie.html

Skomentujemy jedynie wypowiedz Jerzego Kołakowskiego odnośnie ulicy Wiejskiej. Pisaliśmy o tym wielokrotnie:
http://www.ustronie-forum.pl/zycie-codzienne/odpowiedz-na-tendencyjny-artykul-939/msg16006/#msg16006
http://www.ustronie-forum.pl/zycie-codzienne/odpowiedz-na-tendencyjny-artykul-939/msg16039/#msg16039
http://www.ustronie-forum.pl/zycie-codzienne/odpowiedz-na-tendencyjny-artykul-939/msg16495/#msg16495
http://www.ustronie-forum.pl/zycie-codzienne/odpowiedz-na-tendencyjny-artykul-939/msg16531/#msg16531
http://www.ustronie-forum.pl/zycie-codzienne/odpowiedz-na-tendencyjny-artykul-939/msg16584/#msg16584

Twierdzi i powtarza jak mantre, że to przez radnych nie zrealizowano inwestycji. My natomiast uważamy, że stosuje tezę „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”.

Nie dajmy jako mieszkańcy okłamywać się!

Argumenty podane w powyższych relacjach, pokazujące racjonalność decyzji całej Rady Gminy, nie tylko naszego klubu, które możecie Państwo sobie odświeżyć, są niczym przy fakcie, że Wójt Gminy miał w tym czasie 1,5mln na koncie Gminnej Energii, które ukrywał przed Radą Gminy. Środki pozyskane z vatu za aport majątku gminnego do Spółki nie wróciły na konto Gminy do dzisiaj, są przejadane przez Gminną Energię. Dlaczego nie przeznaczył ich na budowę ul. Wiejskiej zapytajcie sami!

Stosując pewną analogię należy zauważyć, że w zmianach do budżetu na ostatniej sesji Kołakowski przenosi środki na budowę I etapów ul. Bogusława XIV i Liliowej, Kwiatowej na kolejny rok. Jak to możliwe, że Wójt mając zapisane w uchwale budżetowej na 2017 rok środki np. na wspomnianą ul. Bogusława XIV, czyli od początku roku, nie jest wstanie zaplanować i wykonać tego zadania w dogodnych warunkach i zakończyć w roku budżetowym. Czy za chwilę usłyszymy, że  to radni znowu zawinili?

Na koniec przytoczymy inną sentencję tego samego „diabła propagandy”, celowo nie wymienianego z nazwiska, która ma szansę się przydarzyć jeśli Państwo zaczniecie interesować się sytuacją w naszym samorządzie: 

„Pewnego dnia kłamstwa zawalą się pod własnym ciężarem, a prawda powstanie”.


Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 15, 2017, 21:01:16 pm »
Radni spotkali się 14.12 .2017r w celu zaopiniowania projektu uchwały budżetowej na 2018 rok. Chyba po raz pierwszy w historii naszego samorządu, dyskusja o finansach Gminy cieszyła się tak niskim zainteresowaniem. Tylko radni naszego klubu w komplecie uczestniczyli w komisji. Opinie wydawane były przy minimalny kworum wymaganego składu.

Już pierwsze akapity omawianego dokumentu rozpoczęły serię pytań i głosy niezadowolenia z zapisów i postawy urzędników odpowiedzialnych za funkcjonowanie farmy fotowoltaicznej.  Kłamliwe sformułowanie mówiące o  zysku z działalności farmy fotowoltaicznej w wysokości 300 tys. zł ujęte w projekcie, to nic innego , jak środki należne Gminie w postaci Vat uzyskanego za majątek Gminy.

Ku zdumieniu , Skarbnik pewna siebie, twierdziła, że Spółka nie musi zwracać vatu pozyskanego z aportu wniesionego przez Gminę. W dużym skrócie można to określić -  nie macie tu nic do powiedzenia. Z punktu widzenia Spółki działającej w oparciu o prawo handlowe rzeczywiście tak jest. Stawiamy jednak pytanie, czy Wójt , Skarbnik powinni dbać o interesy Spółki czy mieszkańców, podatników Gminy!

Do dzisiaj żyliśmy zagadką. Jak możliwa była wycena śmietniska, terenu bez możliwości zabudowy, zdegradowanego, pod ciągłym monitoringiem ekologicznym   o powierzchni ok. 7 ha na wartość ponad 6,5 mln zł. Fakt, który dał możliwość pozyskania podatku VAT w wysokości ok. 1,5 mln zł przez Spółkę Gminna Energia.

Zostaliśmy oświeceni przez Skarbnika Gminy, która zapewne dla dobra mieszkańców zwróciła do urzędu skarbowego podatek VAT pozyskany dla Gminy za inwestycję BUDOWA FARMY FOTOWOLTAICZNEJ, tylko po to, żeby Spółka, której przekazano ten majątek powiększony aportem w postaci ok. 7ha niezabudowanej nieruchomości (zrekultywowanego śmietniska) uchwałą Rady, mogła ten podatek pozyskać, co zresztą w ogromnej tajemnicy w 2016 roku zrobiła.

Czy bezczelne oszukiwanie Radnych, mieszkańców Gminy, brak sprawozdań finansowych Spółki to właściwy sposób na działalność i współpracę?
Czy Skarbnik do niedawna członek Rady Nadzorczej ma konflikt interesów? Czy osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie Gminy nie potrafią dostrzec, czy nie chcą, że postępują wysoce nieetyczne, niegospodarnie, że nie ma tu działań dla „dobra wspólnego”!

Nie zostawimy tego!

W zasadzie na chwilę obecną nie zaproponowano  poprawek do wydatków bieżących ujętych w planie budżetowym na 2018 rok. Dłuższa wymiana zdań nastąpiła przy zadaniach inwestycyjnych. Nasz klub zawnioskował o ponowne wprowadzenie zmierzeń inwestycyjnych niezrealizowanych w obecnej kadencji tj. miejsca postojowe przy Ośrodku Zdrowia, zejście na plażę nr 17. Poparliśmy również radnego Stanisława Bębna podnoszącego głos za ul. Wiejską i Krótką.
Gdyby nie doświadczenie zdobywane w samorządzie,  moglibyśmy powiedzieć, że przez chwilę komisja sprawiała wrażenie, że spotkali się ludzi podobnie myślący i poprzez wymianę argumentów, chęć osiągnięcia kompromisu są wstanie wypracować i wyznaczyć kierunek działań dla Pana Wójta. Czy ta iluzja pryśnie na sesji budżetowej?  Czy może nas zaskoczą…

cdn...

new mayor

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 85
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 15, 2017, 22:58:36 pm »
Poczucie bezkarności jest porażające. Tu mi wisizm Ustroniaków jest zagadniemiem socjologicznym. Czyżby Jerzy K. w przekroju był typowym ustrońskim biznesmenem?

GTW

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 128
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 15, 2017, 23:07:49 pm »
no cóż kreatywna księgowość, do tego potrzeba najlepszych specjalistów, prawie jak w Warszawie z kamienicami
 

doXXX

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 134
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 16, 2017, 08:58:52 am »
no. 1500000 - półtora miliona.
na przeżarcie. na pensje
i tym podobne.

na ostatniej sesji kołakowski się żalił jak to on by chciał inwestycje robić ale nie ma kasy... a lekką ręką pozbywa się ogromnej kwoty z budżetu. czy naprawdę wszyscy mają to gdzieś lub konfitury z tego?  gośc działa na naszą szkodę i nie ponosi konsekwencji.

Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 17, 2017, 10:34:49 am »
W porządku wspólnego spotkania Komisji  Rady Gminy opisywanej w dniu wczorajszym znajdował się punkt dotyczący podatku od środków transportowych. Obszerna uchwała zawierająca stawki podatku za różnego rodzaju pojazdy: autobusy, samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe, naczepy w zależności od tonażu i ilości osi. Uchwała miała zostać zmieniona na wniosek Wójta w jednym miejscu. Doszliśmy jednak do wniosku, że akt ten wymaga pełnej, rzetelnej oceny i szeregu zmian, gdyż jest skrajnie niesprawiedliwy społecznie i preferuje określone podmioty gospodarcze. Dysproporcje w stawkach podatku były tak ogromne, że uznaliśmy, że nie możemy tego zaakceptować. Obrazowo wygląda to tak, że właściciel np. autokaru (podatek 1990,20zł co stanowi 81% max. stawki) płaci obecnie za jeden tyle co inny za dziesięć tirów ( 10x198zł co odpowiada 8% max. wartości). Zaproponowaliśmy nasz projekt, który te różnice wyrównuje i ustala stawki na poziomie od 40 do 60 procent stawki maksymalnej. Czy projekt zostanie zaakceptowany zobaczymy na najbliższej sesji. Mamy nadzieję, że zwycięży zdrowy rozsądek i Radni kierować się będą własnym rozumem z myślą o wszystkich podatnikach podatku od środków transportowych w naszej Gminie.

Zamieszczamy dokument obrazujący obecne stawki (załącznik nr 1).

 Ps. Domagaliśmy się przeniesienia i zabezpieczenia środków na e-sesję, nagłośnienie, kamery pozwalające na przekaz audio i wideo z prac radnych na sesjach, komisjach. Po półgodzinnej wymianie argumentów, Sekretarz Gminy po konsultacji z Wójtem oświadczył, że umowa zostanie podpisana w tym roku. Jeśli nie uda się wykonać zadania w 2017 r. to środki zostaną przesunięte jako niewygasające na kolejny rok.

GTW

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 128
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 19, 2017, 18:58:21 pm »
od jutra za autokar będzie obniżka z 1990 zł na 500 zł z groszami, a za "tira" dalej 198 zł czyli nic innego jak "Raj Podatkowy" w Gminie Ustronie Morskie, szkoda że tylko dla wtajemniczonych.

Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 21, 2017, 10:34:52 am »
Na dzisiejszej sesji uchwalono większość projektów znajdujących się w porządku obrad w zasadzie jednogłośnie. Tradycyjnie zmiany w budżecie i tym razem projekt uchwały w sprawie określenia wysokości stawek od środków transportowych dostarczył długiej wymiany zdań.
O podatkach od środków transportowych pisaliśmy wcześniej. Po dzisiejszej dyskusji nasuwa się jedno. W  Radzie Gminy Ustronie Morskie siła argumentów nie ma znaczenia. Wyliczenia, porównania, dowody to nic niewarte fakty, które pod „butem żołnierskim” Samych Swoich kierowanych przez „I Sekretarza” padają.  Jesteśmy przekonani, że kierują się hasłami: Najważniejsze, że nasi koledzy nie zostali ruszeni. W kampanii wyborczej będą nas wspierać z całych sił.

Nieważne zasady, sprawiedliwość społeczna, przysięga radnego. Panujące rozpasanie i poczucie bezkarności w naszym samorządzie jest porażające.

Według podjętej uchwały, głosami Klubu Radnych Sami Swoi i przyjaciółek, przygotowanej przez Wójta Gminy właściciel 1 busa 15 osobowego zapłaci tyle co posiadacz 7 tirów!
Nasz projekt przepadł w głosowaniu. Demokracja…, ale tym razem w krzywym wydaniu. Trudno pisać inaczej jeśli Wójt traktuje w sposób uprzywilejowany określone podmioty związane z radnymi klubu Sami Swoi. Dla porównania za ciągnik balastowy 12-18 ton stawki podatku w pasie nadmorskim wynoszą:
198zł w Ustroniu Morskim, 370zł Będzino,  1613zł Mielno, 1380zł Gmina Kołobrzeg, 1550zł Dygowo, Kołobrzeg 1968zł,
Koszalin 1784zł

Zmiany w budżecie zdominowały punkty mówiące o zwiększaniu kwot na energię. W tym roku w naszej Gminie koszty energii wzrosły dwukrotnie. Wójt na pytania odpowiadał nie na temat. Co się dzieje z energią w Ustroniu Morskim?

Na koniec sesji Sekretarz Gminy złożył coś w rodzaju życzeń świątecznych, strasznie obrażony i urażony, że zostało złożone przez radnych (w domyśle przez nasz klub, co jest prawdą tym razem) zawiadomienie do prokuratury. Podpisaliśmy się pod dokumentem jak to mamy w zwyczaju, nie chowamy głowy w piasek.  W naszej ocenie Skarbnik Gminy nie wypełniła właściwie oświadczenia majątkowego. Pan Sekretarz złamał tajemnicę skarbową otwierając korespondencję adresowaną do Rady Gminy zabezpieczoną dwoma kopertami i opatrzoną pieczęciami. Również zwróciliśmy się o sprawdzenie i skontrolowanie działalności Gminnej Energii spółki z o.o. Rada nie ma możliwości zbadania działalności spółki przy osobie Jerzego Kołakowskiego pełniącego funkcje właścicielskie. Cyt. „sprawozdanie wyciągnijcie sobie z KRS”. Interesuje nas wycena nieruchomości przekazanych aportem oraz podatek VAT, który spółka przejada i rozdawała, jak lokalne jaskółki ćwierkają nawet na nagrody. Tylko za co? 

Sesja była nagrywana. Relacja video zapewne już wkrótce.   

GTW

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 128
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 22, 2017, 14:06:00 pm »
Pan Sekretarz złamał tajemnicę skarbową otwierając korespondencję adresowaną do Rady Gminy zabezpieczoną dwoma kopertami i opatrzoną pieczęciami.

Ciekawe czy miał do tego prawo?
A co w tym piśmie było takiego tajemnego może ktoś wyjaśni?

Grzegorz Pytloch

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 64
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 22, 2017, 23:10:00 pm »
Pan Sekretarz złamał tajemnicę skarbową otwierając korespondencję adresowaną do Rady Gminy zabezpieczoną dwoma kopertami i opatrzoną pieczęciami.

Ciekawe czy miał do tego prawo?
A co w tym piśmie było takiego tajemnego może ktoś wyjaśni?

Tajemnica została nadana - nadał ją organ sporządzający. Sekretarz nie miał prawa otworzyć koperty wewnętrznej bo nie był adresatem. Niestety i w tym przypadku uważał, że ma patent...

Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #252 dnia: Grudzień 23, 2017, 22:18:12 pm »
Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory...

plus minus

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 83
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #253 dnia: Grudzień 24, 2017, 07:51:45 am »
nie ma takiej możliwości- nie wszyscy mówią ludzkim głosem - głosem pojednania i zrozumienia, żeby o tym wiedzieć trzeba trochę empatii, a oni jej nie mają...............

Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #254 dnia: Grudzień 28, 2017, 19:10:12 pm »
Szkoda, że nie możemy przypomnieć w oparciu o „karty historii”. Link już nie działa.
http://www.ustronie-forum.pl/dzialanie-urzedu-gminy/zagadkowe-utwardzenie-ulicy-boguslawa-xiv/.
Radni dwa miesiące szukali naprawionego odcinka i nie znaleźli.
Wierzymy, że poniższy wykaz nie przyniesie tak szeroko zakrojonych poszukiwań. Jeśli widzicie Państwo nieścisłości i coś Was niepokoi, to po prostu piszcie. Będziemy pytać i wyjaśniać.