Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza  e-wczasy.pl  Noclegi Ustronie Morskie  holidon.pl  

Autor Wątek: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...  (Przeczytany 67659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Porozumienie Razem

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 84
  • Zobacz profil
Kułakowski zadowolony!
« Odpowiedź #240 dnia: Listopad 03, 2017, 21:20:23 pm »
Witamy Państwa w nowej rzeczywistości samorządowej. Jesteśmy w mniejszości, co nie zmienia faktu, że winni jesteśmy konsekwentnie przybliżać Państwu działania Urzędu i Rady Gminy.
 
Zaczniemy od najświeższych wydarzeń. Dyskusje na sesji w dniu 25.10.2017r. rozpoczął radny Basarab, który poinformował, że jego klub chce zmiany porządku obrad w celu podwyższenia Kułakowskiemu pensji. Tak, właśnie Kułakowskiemu! Uzasadnienie odczytała radna Molcan, którego treść ujmując krótko stanowi myśl – „Jerzy Kołakowski naszą perłą jest”.  Sami Swoi wsparci głosami Zofii Majewskiej i Sylwii Kręglewskiej podnieśli uposażenie włodarza naszej Gminy. Do jakiej wysokości? Nie wiemy! Nie dysponujemy pisemną wersją uchwały. W pośpiechu inicjatorzy zapomnieli przygotować projekt dla radnych.

Następnie radni przystąpili do podjęcia uchwał śmieciowych. Od 1 stycznia będziemy bardziej szczegółowo dokonywać segregacji – 5 frakcji, co niesie za sobą dodatkowe pojemniki, ewentualnie worki. Teoretycznie nie ma podwyżek opłat za gospodarowanie odpadami, jednak zmianę odczujemy w częstotliwości odbioru odpadów. Wszystko wyjdzie w „praniu”…

Obraz i samodzielność w podejmowaniu decyzji określa zachowanie radnych z „wójtowego kręgu” w czasie przedstawiania projektu w sprawie Statutu Gminy. Członkowie komisji statutowej spotkali się przed sesją w celu zaopiniowania drobnych technicznych autopoprawek do uchwały. Jednogłośnie pozytywnie ustalono zmiany. Jednak na sesji radna Majewska, radny Bęben i Żołnierczuk członkowie komisji, którzy pracowali przez 10 miesięcy nad projektem Statutu, po wniosku radnej Molcan o wycofaniu uchwały z powodu powyższych błędów „zbaranieli” i zagłosowali za wnioskiem. Jesteśmy przekonani, że być może niechętnie, ale zaakceptowali wyrachowane przemyślenia „głównego ideologa” , dla którego relacje na żywo, przekazy audio umocowane w Statucie są zagrożeniem dla „totalnej” propagandy Urzędu. Każdy będzie mógł odsłuchać wypowiedź, odtworzyć obraz i ustalić, która prawda jest „prawdziwsza”. Nie udało się, uchwała przeszła, liczymy, że grudniowa sesja budżetowa będzie pierwszą oficjalną transmisją z obrad ustrońskiego samorządu.

Zmiany w budżecie to kolejne kuriozum. W zasadzie można powiedzieć głosowanie do skutku. Uchwała pierwotnie przepadła w głosowaniu. Została wprowadzona na nowo do porządku obrad z dużymi proceduralnymi trudnościami. Zamieszanie rozpoczął Jerzy Kołakowski złotą myślą o podwyżkach dla „gosirowskiej komunalki”, którą podchwycił populista Basarab. Zaproponował zmianę uchwały. Wójt początkowo traktował propozycję jako działanie na kolejną sesję, jednak szybko przystał na wniosek radnego i zgodził się na autopoprawkę – propozycję, odczytaną przez Skarbnika.

 Innym wątkiem w dyskusji nad uchwałą była długa wymiana zdań pomiędzy radnym Grzywnowiczem, a Wójtem dotycząca nieukończonej inwestycji na ul. Osiedlowej wg. pierwszego. Kołakowski zasłaniał się rozmową z zarządem Wspólnoty, który nie oczekuje budowy miejsc postojowych i tym, że można zrobić to ewentualnie w „drugim etapie”. Nasz kolega natomiast, nie mógł zrozumieć, dlaczego mając wykonawcę na placu budowy Wójt nie wystąpił do rady o zwiększenie środków (ok. 20 tys. zł). Również pytał, dlaczego logiczne jest przeznaczenie 55 tys. na wykonanie 150m „dodatkowego asfaltu” do dwóch domostw, bo trwa budowa drogi w Grąbnicy,  a nie stosuje się tej samej logiki na Osiedlowej. Ponadto twierdził, że również zna zdanie mieszkańców i jest odmienne od tego, które przedstawia Wójt.

Podsumowując, pytanie jest, czy Katarzyna Kruszyńska jest w stanie przygotować uchwałę zgodnie z wnioskiem Andrzeja Basaraba i autopoprawką Wójta odpowiadającą przebiegowi sesji? Pożyjemy, zobaczymy…

malisia

 • Nowy na forum
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Odp: Urząd Gminy - pomysły, spostrzeżenia, uwagi...
« Odpowiedź #241 dnia: Listopad 10, 2017, 12:13:27 pm »
Ludzie opamiętajcie sie, trochę wiecej kultury. Wszystkim mozna cos zarzucic, nie ma ludzi kryształowych, znamy to z przeróznych obiecanek i kiełbas wyborczych roznego rodzaju. Noo ale zeby az tak ???  Gdyby ktos nie wiedział i miał watpliwosci to napiszę, ze chodzi mi przekręcenie nazwiska, nie przypadkowo tylko tak z" grubej rury" po grubiansku , ironicznie i z naciskiem na osmieszenie. Panstwo z Partii "Porozumienie Razem"/ wpis jest firmowany takim znakiem/ zawiodłam się i jest mi strasznie przykro, bo oddałam swój glos WAM (.   Problem/y jesli są , owszem musza byc podnoszone i nagłasniane w jakis tam sposob i dzieki Bogu, ze są takie mozliwosci, ze mozemy sie dowiedziec. Tylko są pewne granice. Uczmy sie szanowac ludzi, nawet jesli sie z nimi nie zgadzamy. A tak juz na koniec Panie Wójcie po co PAnu te marnę parę groszy podwyzki, przeciez to jak kropla w morzu przy Pana dochodach :))) Ja tam bym zrezygnowała, ciekawe co by wtedy pisali no i w jkaim stylu . Dziękuję , a z okazji 11 litopada Wszystkim Ustroniakom i Polakom najserdeczniejsze zyczenia, zadowolenia i pomyslnosci.

Porozumienie Razem

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 84
  • Zobacz profil
Matematyka rządzi!
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 07, 2017, 07:52:57 am »
Tak burczy od kilku sesji jeden z kolegów radnych o donośnym tubalnym głosie. Sami Swoi plus dwie niezależne radne stanowić zaczynają jednolit. Nawet jeśli zdarzy się poczuć sobą którejś z Pań, to zwykle po przerwie, pouczone, przy zasadniczym głosowaniu wiedzą już jak podnosić ręce.

Nie będziemy opisywać zdarzeń sesji z 29.11.2017 roku, gdyż dostępna jest relacja pod poniższym linkiem:
https://miastokolobrzeg.pl/region/gmina-ustronie-morskie/16111-czy-sesje-rady-nagrywane-sa-legalnie.html

Skomentujemy jedynie wypowiedz Jerzego Kołakowskiego odnośnie ulicy Wiejskiej. Pisaliśmy o tym wielokrotnie:
http://www.ustronie-forum.pl/zycie-codzienne/odpowiedz-na-tendencyjny-artykul-939/msg16006/#msg16006
http://www.ustronie-forum.pl/zycie-codzienne/odpowiedz-na-tendencyjny-artykul-939/msg16039/#msg16039
http://www.ustronie-forum.pl/zycie-codzienne/odpowiedz-na-tendencyjny-artykul-939/msg16495/#msg16495
http://www.ustronie-forum.pl/zycie-codzienne/odpowiedz-na-tendencyjny-artykul-939/msg16531/#msg16531
http://www.ustronie-forum.pl/zycie-codzienne/odpowiedz-na-tendencyjny-artykul-939/msg16584/#msg16584

Twierdzi i powtarza jak mantre, że to przez radnych nie zrealizowano inwestycji. My natomiast uważamy, że stosuje tezę „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”.

Nie dajmy jako mieszkańcy okłamywać się!

Argumenty podane w powyższych relacjach, pokazujące racjonalność decyzji całej Rady Gminy, nie tylko naszego klubu, które możecie Państwo sobie odświeżyć, są niczym przy fakcie, że Wójt Gminy miał w tym czasie 1,5mln na koncie Gminnej Energii, które ukrywał przed Radą Gminy. Środki pozyskane z vatu za aport majątku gminnego do Spółki nie wróciły na konto Gminy do dzisiaj, są przejadane przez Gminną Energię. Dlaczego nie przeznaczył ich na budowę ul. Wiejskiej zapytajcie sami!

Stosując pewną analogię należy zauważyć, że w zmianach do budżetu na ostatniej sesji Kołakowski przenosi środki na budowę I etapów ul. Bogusława XIV i Liliowej, Kwiatowej na kolejny rok. Jak to możliwe, że Wójt mając zapisane w uchwale budżetowej na 2017 rok środki np. na wspomnianą ul. Bogusława XIV, czyli od początku roku, nie jest wstanie zaplanować i wykonać tego zadania w dogodnych warunkach i zakończyć w roku budżetowym. Czy za chwilę usłyszymy, że  to radni znowu zawinili?

Na koniec przytoczymy inną sentencję tego samego „diabła propagandy”, celowo nie wymienianego z nazwiska, która ma szansę się przydarzyć jeśli Państwo zaczniecie interesować się sytuacją w naszym samorządzie: 

„Pewnego dnia kłamstwa zawalą się pod własnym ciężarem, a prawda powstanie”.