Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza  e-wczasy.pl  Noclegi Ustronie Morskie  holidon.pl  

Autor Wątek: Sprawy Rady Gminy  (Przeczytany 110590 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kurek

 • Gość
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #405 dnia: Maj 11, 2018, 12:08:16 pm »
W głowie się nie mieści! Zbrodnia w biały dzień! Skarbnik to najbardziej pracowity człek w Urzędzie. Kobieta non stop nieobecna w pracy. Ktos powinien zweryfikować jej obecności. Czy są na to podpisane papiery i zgoda na udzielenie dnia wolnego lub jakieś zwolnienia. Szokujące! Kierownictwo UG sponsorowane przez nas podatników całkiem nieźle, szkoda tylko, że zero zaangażowania. W GNP kierownik też jakiś przestraszony. Ostatnie informacje o sprzedaży działek które uzyskałem były wielce sprzeczne z treścią w przetargu. Zamotanie totalne. Brawo! Biuro podawcze wymaga więcej profesjonalizmu to pierwsza linia do urzędu, więc kompetencje powinny być myślę, że spore. Dzwoniłem w sprawie dzierżawy pasa drogowego połączono mnie do GNP. Z GNP mówią że to w IK no jasna cholera! Potrafię zrozumieć wiele ale ile razy można być wyrozumiałym? Może za mało nagród i stąd ta niska efektywność?

lukaskupasz

 • Gość
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #406 dnia: Maj 11, 2018, 12:08:33 pm »
Żeby tylko nóż! Jestem ciekaw co takiego ekstra zrobili, że zasłużyli na tak wysoką premie?

new mayor

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 82
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #407 dnia: Maj 11, 2018, 17:07:54 pm »
Skarbnik dostała w 2015 roku jeszcze "19" z farmy fotowoltaicznej 21 165 zł. Tam zapracowała szczególnie. Co roku musimy do tego pomysłu dokładać my wszyscy. Z roku na rok coraz więcej. Teraz głowa w piach, liczą, że nikt nie będzie pytał.

ja

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 81
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #408 dnia: Maj 11, 2018, 17:53:42 pm »
Po kolei: same nagrody w 2015 roku ( umowna 14 do 17 ) to kwota 25900 zł, Gminna Energia jako członek zarządu 21165 zł, trzynastka około 12000 zł; no,no,no pani Skarbnik, oprócz pensji, w 2015 roku dodatkowe wynagrodzenie to prawie 60000 zł (sześćdziesiąt tysięcy złotych). Innymi słowy, miesięczny dodatek do podstawowego wynagrodzenia w 2015 roku to prawie 5.000 zł ( słownie pięć tysięcy złotych ).  I jak tu żyć w takiej biednej gminie ?

markowal75

 • Nowy na forum
 • *
 • Wiadomości: 8
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #409 dnia: Maj 11, 2018, 18:43:41 pm »
To pięknie. Kobieta super obłowiła się dzięki uprzejmości Jerzego K. Nigdy nie kwestionowałybym tej pani wynagrodzenia gdyby jej praca była tak szlachetna za jaką się obnosi. Tyle, że tak nie jest. Niestety. Efektywność Skarbnik jest porażająca. Kobieta-Iluzja. W dodatku podkreślę raz jeszcze obecności w pracy! Przyjeżdża kiedy chce i wychodzi zdecydowanie przed czasem! Nie wiem za jakich głąbów ekipa wojta musi nas uważać, myśląc że mieszkańcy są ślepi  :D spokojnie nie jesteśmy.

GTW

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 126
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #410 dnia: Maj 12, 2018, 20:19:54 pm »
Ma kontrakt menadżerski i nie normowany czas pracy, nie wiesz ile nocy zarwała, żeby wyprowadzić na prostą to co
obiecał i powiedział Pan Wójt, a nie było można tego zrobić. Ona dała radę. Prawdziwy specjalista od cyferek to i nagroda się PO PROSTU należy.
Podobny przypadek czasu pracy jest na boisku sportowym. Tam też się pracuje jak się chce i ile chce. Nikt nie ma potrzeby żeby nad tym zapanować, niczyja kasa bo gminna, więc można wydawać jak się chcę.
No ale wójt po amerykańskich szkołach wie jak się byznes robi. Zostało tylko biadolić. Bo tej sitwy nikt nie rozpie....i.

markowal75

 • Nowy na forum
 • *
 • Wiadomości: 8
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #411 dnia: Maj 12, 2018, 20:56:51 pm »
Chyba nie mowa tutaj w takim razie o Skarbnik Gminy Ustronia Morskiego 😂😂 jestem porażony tym co GTW napisał o naszej urzędowej męczennicy Haha. Skarbnik noce zarywała, i cuda zadziałała, aby naprawić to i tamto. Normalnie żart stulecia! Nie mogę 😂 Kobieta która jeszcze prosperuje jakoś tylko i wyłącznie dzięki swoim pracownikom w księgowości. Bez nich nie potrafiłaby zawiązać sznurowadła zgodnie z instrukcją😆 Sama zaś pierdzi w stołek lub nawet nie pierdzi, bo żeby to robić trzeba być obecnym w urzędzie. W zarządzie „farmy” też czyniła cuda i należy jej się cudna pensja. Brawo ty 😂

um

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 69
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #412 dnia: Maj 14, 2018, 22:04:14 pm »
Po kolei: same nagrody w 2015 roku ( umowna 14 do 17 ) to kwota 25900 zł, Gminna Energia jako członek zarządu 21165 zł, trzynastka około 12000 zł; no,no,no pani Skarbnik, oprócz pensji, w 2015 roku dodatkowe wynagrodzenie to prawie 60000 zł (sześćdziesiąt tysięcy złotych). Innymi słowy, miesięczny dodatek do podstawowego wynagrodzenia w 2015 roku to prawie 5.000 zł ( słownie pięć tysięcy złotych ).  I jak tu żyć w takiej biednej gminie ?

A może warto iść ścieżką Prezesa PIS i zawnioskować do kierownictwa UG o zwrot nagród które zostały przyznane w ramach uchwalonego budżetu włodarzu?  :D
Ok, przyznaję to tylko skromny żarcik. Co zaś warto.. to na pewno wyciągnąć z powyższego wnioski panie wójcie. W imię słusznego interesu obywateli oczywiście.
z poważaniem UM

sama prawda

 • Gość
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #413 dnia: Maj 15, 2018, 11:54:15 am »
Naprawdę nie da się spokojnie przyjąć do wiadomości że osoba jaką powinien być skarbnik - tj. osoba odpowiedzialna w gminie za finanse wyciąga z niej takie pieniądze w postaci nagród. Gdyby jeszcze był to fachowiec - ale faktycznie nie da się tego lepiej ująć niż ktoś tam napisał - bez pracowników z pionu finansów ta osoba nie potrafiłaby zgodnie z instrukcją nawet zawiązać sznurowadła. Większą od niej wiedzę mają niejednokrotnie nawet pracownicy merytoryczni. Dziwne jest to że sam wójt nie widzi tego jak bardzo skarbnik ciągnie go na samo dno, słyszy się o tym nawet od przychylnych mu ludzi

Obserwator

 • Nowy na forum
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #414 dnia: Maj 15, 2018, 14:29:35 pm »
 A ja myślę że pani Skarbnik jest wielkim darem …. wielkim darem dla ustrońskiej opozycji. Jej absolutna zachłanność na nasze gminne pieniądze płynące szerokim strumieniem z wielu źródeł (najwyższe w gminie wynagrodzenie za pracę, do niedawna wynagrodzenie ze spółki no i oczywiście najwyższe w gminie nagrody) w połączeniu z absolutnym brakiem wiedzy, nieznajomością przepisów i zagadnień z zakresu finansów i do tego chętnym wypowiadaniem się i podejmowaniem decyzji to najlepsze z możliwych paliwo dostarczane opozycji. Jej flagowa inwestycja – farma fotowoltaiczna – to przecież prawdziwa perełka z przedstawianych swego czasu wyliczeń mająca zapewnić wójtowi i gminie mleko i miód – a zapewniła długi i smród.

Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 114
  • Zobacz profil
Wyższy poziom jawności !
« Odpowiedź #415 dnia: Maj 18, 2018, 12:34:24 pm »
Po przeczytaniu odpowiedzi na wniosek radnej  Bernadety Borkowskiej (w załączniku) uznaliśmy, że należy przekazać Andrzejowi Basarab komunikat, że nie zgadzamy się z jego impertynenckim sposobem pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji.Przewodniczący Rady Gminy
Andrzej Basarab

Panie Przewodniczący, rozpoczął Pan swoją aktywność od wprowadzenia dezinformacji w działaniach Rady Gminy usuwając z planu pracy terminy obrad. Ograniczył, poparty głosem radnych Sami Swoi, wykreślając sprawozdanie z działalności spółki Gminna Energia, wiedzę należną nam i mieszkańcom o funkcjonowaniu firmy, na której powstanie wydano ogromne środki z budżetu Gminy.
Teraz pomimo pełnych technicznych możliwości celowo i świadomie łamie Pan zapisy Statutu Gminy   (Głosowanie jawne odbywa się na sesji przez podniesienie ręki i jednoczesne użycie aparatury elektronicznej, rejestrującej indywidualne stanowiska głosujących radnych ).
Nie wykorzystuje zakupionego pół roku temu sprzętu służącego również do przekazywania i wymiany informacji w Radzie Gminy co jest ewidentnym przejawem niegospodarności.
 Jak być może Pan wie e-sesja, jest to platforma umożliwiająca dostęp do każdego radnego bez „zapychania skrzynek” z pełną informacją w zakresie funkcjonowania organu stanowiącego .Od materiałów źródłowych, jakimi są wnioski np. mieszkańców czy różnego rodzaju opinii, do projektów dokumentów końcowych – zwykle w postaci uchwał.
Musi Pan wiedzieć na podstawie bogatego doświadczenia, że komisje wypracowują swój pogląd na podstawie określonych szczegółowych dokumentów, które często pozwalają w pełni zrozumieć jego zasadność. Jednak zdanie komisji, która stanowi zwykle niewielką część składu rady gminy jest tylko możliwym kierunkiem dla pozostałych członków rady.
Blokowanie przez Pana osobiście dostępu do tej wiedzy, przy łatwości jej przekazu, świadczyć może tylko o braku dobrej woli oraz pełnego rozumienia takich pojęć jak „jawność”, „transparentność”.
Czy to nie Panu w szczególności powinno zależeć żeby radny na prowadzone przez Pana obrady przychodził w pełni przygotowany i odpowiedzialnie z pełnym przekonaniem określał stanowisko w głosowaniu?

Oczekujemy od Pana zmiany decyzji zawartej w odpowiedzi na wniosek radnej Bernadety Borkowskiej. Ponadto wymagamy, żeby pisma kierowane do mieszkańców, radnych, petentów, które wytwarza Pan w imieniu Rady Gminy stanowiły dokumenty sporządzane według najwyższych standardów, z zachowaniem zasad poprawności i staranności językowej, gdyż kształtują wizerunek całej Rady Gminy Ustronie Morskie w oczach odbiorców!

Z poważaniem
Klub Radnych
Rady Gminy Ustronie Morskie
Porozumienie Razem