Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza  e-wczasy.pl  Noclegi Ustronie Morskie  holidon.pl  

Autor Wątek: Sprawy Rady Gminy  (Przeczytany 156763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kurek

 • Gość
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #405 dnia: Maj 11, 2018, 12:08:16 pm »
W głowie się nie mieści! Zbrodnia w biały dzień! Skarbnik to najbardziej pracowity człek w Urzędzie. Kobieta non stop nieobecna w pracy. Ktos powinien zweryfikować jej obecności. Czy są na to podpisane papiery i zgoda na udzielenie dnia wolnego lub jakieś zwolnienia. Szokujące! Kierownictwo UG sponsorowane przez nas podatników całkiem nieźle, szkoda tylko, że zero zaangażowania. W GNP kierownik też jakiś przestraszony. Ostatnie informacje o sprzedaży działek które uzyskałem były wielce sprzeczne z treścią w przetargu. Zamotanie totalne. Brawo! Biuro podawcze wymaga więcej profesjonalizmu to pierwsza linia do urzędu, więc kompetencje powinny być myślę, że spore. Dzwoniłem w sprawie dzierżawy pasa drogowego połączono mnie do GNP. Z GNP mówią że to w IK no jasna cholera! Potrafię zrozumieć wiele ale ile razy można być wyrozumiałym? Może za mało nagród i stąd ta niska efektywność?

lukaskupasz

 • Gość
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #406 dnia: Maj 11, 2018, 12:08:33 pm »
Żeby tylko nóż! Jestem ciekaw co takiego ekstra zrobili, że zasłużyli na tak wysoką premie?

new mayor

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 85
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #407 dnia: Maj 11, 2018, 17:07:54 pm »
Skarbnik dostała w 2015 roku jeszcze "19" z farmy fotowoltaicznej 21 165 zł. Tam zapracowała szczególnie. Co roku musimy do tego pomysłu dokładać my wszyscy. Z roku na rok coraz więcej. Teraz głowa w piach, liczą, że nikt nie będzie pytał.

ja

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 87
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #408 dnia: Maj 11, 2018, 17:53:42 pm »
Po kolei: same nagrody w 2015 roku ( umowna 14 do 17 ) to kwota 25900 zł, Gminna Energia jako członek zarządu 21165 zł, trzynastka około 12000 zł; no,no,no pani Skarbnik, oprócz pensji, w 2015 roku dodatkowe wynagrodzenie to prawie 60000 zł (sześćdziesiąt tysięcy złotych). Innymi słowy, miesięczny dodatek do podstawowego wynagrodzenia w 2015 roku to prawie 5.000 zł ( słownie pięć tysięcy złotych ).  I jak tu żyć w takiej biednej gminie ?

markowal75

 • Nowy na forum
 • *
 • Wiadomości: 8
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #409 dnia: Maj 11, 2018, 18:43:41 pm »
To pięknie. Kobieta super obłowiła się dzięki uprzejmości Jerzego K. Nigdy nie kwestionowałybym tej pani wynagrodzenia gdyby jej praca była tak szlachetna za jaką się obnosi. Tyle, że tak nie jest. Niestety. Efektywność Skarbnik jest porażająca. Kobieta-Iluzja. W dodatku podkreślę raz jeszcze obecności w pracy! Przyjeżdża kiedy chce i wychodzi zdecydowanie przed czasem! Nie wiem za jakich głąbów ekipa wojta musi nas uważać, myśląc że mieszkańcy są ślepi  :D spokojnie nie jesteśmy.

GTW

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 128
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #410 dnia: Maj 12, 2018, 20:19:54 pm »
Ma kontrakt menadżerski i nie normowany czas pracy, nie wiesz ile nocy zarwała, żeby wyprowadzić na prostą to co
obiecał i powiedział Pan Wójt, a nie było można tego zrobić. Ona dała radę. Prawdziwy specjalista od cyferek to i nagroda się PO PROSTU należy.
Podobny przypadek czasu pracy jest na boisku sportowym. Tam też się pracuje jak się chce i ile chce. Nikt nie ma potrzeby żeby nad tym zapanować, niczyja kasa bo gminna, więc można wydawać jak się chcę.
No ale wójt po amerykańskich szkołach wie jak się byznes robi. Zostało tylko biadolić. Bo tej sitwy nikt nie rozpie....i.

markowal75

 • Nowy na forum
 • *
 • Wiadomości: 8
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #411 dnia: Maj 12, 2018, 20:56:51 pm »
Chyba nie mowa tutaj w takim razie o Skarbnik Gminy Ustronia Morskiego 😂😂 jestem porażony tym co GTW napisał o naszej urzędowej męczennicy Haha. Skarbnik noce zarywała, i cuda zadziałała, aby naprawić to i tamto. Normalnie żart stulecia! Nie mogę 😂 Kobieta która jeszcze prosperuje jakoś tylko i wyłącznie dzięki swoim pracownikom w księgowości. Bez nich nie potrafiłaby zawiązać sznurowadła zgodnie z instrukcją😆 Sama zaś pierdzi w stołek lub nawet nie pierdzi, bo żeby to robić trzeba być obecnym w urzędzie. W zarządzie „farmy” też czyniła cuda i należy jej się cudna pensja. Brawo ty 😂

um

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 69
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #412 dnia: Maj 14, 2018, 22:04:14 pm »
Po kolei: same nagrody w 2015 roku ( umowna 14 do 17 ) to kwota 25900 zł, Gminna Energia jako członek zarządu 21165 zł, trzynastka około 12000 zł; no,no,no pani Skarbnik, oprócz pensji, w 2015 roku dodatkowe wynagrodzenie to prawie 60000 zł (sześćdziesiąt tysięcy złotych). Innymi słowy, miesięczny dodatek do podstawowego wynagrodzenia w 2015 roku to prawie 5.000 zł ( słownie pięć tysięcy złotych ).  I jak tu żyć w takiej biednej gminie ?

A może warto iść ścieżką Prezesa PIS i zawnioskować do kierownictwa UG o zwrot nagród które zostały przyznane w ramach uchwalonego budżetu włodarzu?  :D
Ok, przyznaję to tylko skromny żarcik. Co zaś warto.. to na pewno wyciągnąć z powyższego wnioski panie wójcie. W imię słusznego interesu obywateli oczywiście.
z poważaniem UM

sama prawda

 • Gość
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #413 dnia: Maj 15, 2018, 11:54:15 am »
Naprawdę nie da się spokojnie przyjąć do wiadomości że osoba jaką powinien być skarbnik - tj. osoba odpowiedzialna w gminie za finanse wyciąga z niej takie pieniądze w postaci nagród. Gdyby jeszcze był to fachowiec - ale faktycznie nie da się tego lepiej ująć niż ktoś tam napisał - bez pracowników z pionu finansów ta osoba nie potrafiłaby zgodnie z instrukcją nawet zawiązać sznurowadła. Większą od niej wiedzę mają niejednokrotnie nawet pracownicy merytoryczni. Dziwne jest to że sam wójt nie widzi tego jak bardzo skarbnik ciągnie go na samo dno, słyszy się o tym nawet od przychylnych mu ludzi

Obserwator

 • Nowy na forum
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #414 dnia: Maj 15, 2018, 14:29:35 pm »
 A ja myślę że pani Skarbnik jest wielkim darem …. wielkim darem dla ustrońskiej opozycji. Jej absolutna zachłanność na nasze gminne pieniądze płynące szerokim strumieniem z wielu źródeł (najwyższe w gminie wynagrodzenie za pracę, do niedawna wynagrodzenie ze spółki no i oczywiście najwyższe w gminie nagrody) w połączeniu z absolutnym brakiem wiedzy, nieznajomością przepisów i zagadnień z zakresu finansów i do tego chętnym wypowiadaniem się i podejmowaniem decyzji to najlepsze z możliwych paliwo dostarczane opozycji. Jej flagowa inwestycja – farma fotowoltaiczna – to przecież prawdziwa perełka z przedstawianych swego czasu wyliczeń mająca zapewnić wójtowi i gminie mleko i miód – a zapewniła długi i smród.

Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Wyższy poziom jawności !
« Odpowiedź #415 dnia: Maj 18, 2018, 12:34:24 pm »
Po przeczytaniu odpowiedzi na wniosek radnej  Bernadety Borkowskiej (w załączniku) uznaliśmy, że należy przekazać Andrzejowi Basarab komunikat, że nie zgadzamy się z jego impertynenckim sposobem pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji.Przewodniczący Rady Gminy
Andrzej Basarab

Panie Przewodniczący, rozpoczął Pan swoją aktywność od wprowadzenia dezinformacji w działaniach Rady Gminy usuwając z planu pracy terminy obrad. Ograniczył, poparty głosem radnych Sami Swoi, wykreślając sprawozdanie z działalności spółki Gminna Energia, wiedzę należną nam i mieszkańcom o funkcjonowaniu firmy, na której powstanie wydano ogromne środki z budżetu Gminy.
Teraz pomimo pełnych technicznych możliwości celowo i świadomie łamie Pan zapisy Statutu Gminy   (Głosowanie jawne odbywa się na sesji przez podniesienie ręki i jednoczesne użycie aparatury elektronicznej, rejestrującej indywidualne stanowiska głosujących radnych ).
Nie wykorzystuje zakupionego pół roku temu sprzętu służącego również do przekazywania i wymiany informacji w Radzie Gminy co jest ewidentnym przejawem niegospodarności.
 Jak być może Pan wie e-sesja, jest to platforma umożliwiająca dostęp do każdego radnego bez „zapychania skrzynek” z pełną informacją w zakresie funkcjonowania organu stanowiącego .Od materiałów źródłowych, jakimi są wnioski np. mieszkańców czy różnego rodzaju opinii, do projektów dokumentów końcowych – zwykle w postaci uchwał.
Musi Pan wiedzieć na podstawie bogatego doświadczenia, że komisje wypracowują swój pogląd na podstawie określonych szczegółowych dokumentów, które często pozwalają w pełni zrozumieć jego zasadność. Jednak zdanie komisji, która stanowi zwykle niewielką część składu rady gminy jest tylko możliwym kierunkiem dla pozostałych członków rady.
Blokowanie przez Pana osobiście dostępu do tej wiedzy, przy łatwości jej przekazu, świadczyć może tylko o braku dobrej woli oraz pełnego rozumienia takich pojęć jak „jawność”, „transparentność”.
Czy to nie Panu w szczególności powinno zależeć żeby radny na prowadzone przez Pana obrady przychodził w pełni przygotowany i odpowiedzialnie z pełnym przekonaniem określał stanowisko w głosowaniu?

Oczekujemy od Pana zmiany decyzji zawartej w odpowiedzi na wniosek radnej Bernadety Borkowskiej. Ponadto wymagamy, żeby pisma kierowane do mieszkańców, radnych, petentów, które wytwarza Pan w imieniu Rady Gminy stanowiły dokumenty sporządzane według najwyższych standardów, z zachowaniem zasad poprawności i staranności językowej, gdyż kształtują wizerunek całej Rady Gminy Ustronie Morskie w oczach odbiorców!

Z poważaniem
Klub Radnych
Rady Gminy Ustronie Morskie
Porozumienie Razem

new mayor

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 85
  • Zobacz profil
Konsultacje społeczne
« Odpowiedź #416 dnia: Maj 25, 2018, 13:45:46 pm »
Panie Kołakowski,

TO, ŻE PAKAZAŁEŚ NAM „ŚRODKOWY PALEC” STAŁO SIĘ FAKTEM. Podpisałem się również za przeprowadzeniem konsultacji w sprawie sprzedaży ośrodka zdrowia i nie pozwolę wmawiać sobie, że to co jest oczywiste nie jest oczywiste. Wójt  nigdy nie chciał sprzedać ośrodka zdrowia? Przypomnę Panu i wszystkim „zaklinaczom rzeczywistości” projekty uchwał, które dzięki reakcji mieszkańców nie weszły w życie w 2013 roku:
http://bip.ustronie-morskie.pl/uploads/media/Nr_2_-_zbycie_lokali_uzytkowych.pdf
http://bip.ustronie-morskie.pl/uploads/media/Nr_3_-_nabycie_lokali_uzytkowych.pdf
Wtedy też nie proponował Pan sprzedaży Ośrodka Zdrowia tylko sprzedaż 17 lokali użytkowych.
 
Rzeczywiście w głównej części budynku, jeśli wszystko poukłada się z Waszym  założeniem, na chwilę obecną pozostanie tylko GOPS. Procentowo jaka to wartość Panie Kołakowski? Jaki będzie miał wpływ Wójt na wspólnotę przy tak mizernym udziale? Jak zapewni Pan ochronę zdrowia w naszej Gminie w przyszłości co jest Pana obowiązkiem?  No tak, nie będzie Pan już w Urzędzie i to już nie Pana biznes!

 Zawiódł mnie Pan jako Wójt, teraz jeszcze bardziej, bo jako człowiek, który próbuje zrobić ze mnie i chyba nie tylko „wiejskiego głupka” .
Powołuje się Pan na uchwałę, której nie zna. Bernadeta Borkowska złożyła wniosek również w moim imieniu i jak wiemy w prawie 900 osób. To znaczy, że my złożyliśmy! Wymóg formalny do przeprowadzenia konsultacji społecznych to 15% MIESZKAŃCÓW Z TERENU OBJĘTEGO KONSULTACJAMI. „ W przedmiotowym wniosku zwraca się Pani”, jak Pan pisze ,nie wystarczy! Nie spełnia wymogów formalnych!  Nie zauważył Pan naszych oczekiwań?  Nie widzi Pan, że przynajmniej  ¼ MIESZKAŃCÓW GMINY OCZEKUJE DYSKUSJI PUBLICZEJ?

Powiem Panu więcej, w zaciszu swojego gabinetu i przy pomocy Pana radnych, bo nie naszych, forsuje Pan pomysł, o którym nie chce z nami rozmawiać i wyjaśniać. Otrzymał Wójt doskonałą okazję do wytłumaczenia nam, „ciemniakom” , dlaczego konieczna jest „pomoc” lekarzom.

Jaka jest reakcja Wójta? Zlekceważył 50 stron podpisów z prośbą o rozmowę i wyjaśnienia!

Co to za Wójt, który nie ma odwagi rozmawiać z mieszkańcami?Jak czujesz podobnie to udostępnij na swoim profilu! Nie wiesz o czym napisałem, to przeczytaj:

https://www.ustronie-morskie.pl/4921/zdecydowane-nie-w-sprawie-sprzedazy-osrodka-zdrowia-w-ustroniu-morskimPorozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Absolutorium 2017
« Odpowiedź #417 dnia: Czerwiec 07, 2018, 19:18:33 pm »
Jutro ważny dzień dla kierownictwa urzędu, szczególnie dla Jerzego Kołakowskiego. Czy Rada Gminy udzieli Wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok? W zasadzie wydaje się, że jest to pytanie retoryczne. Sami Swoi wraz z „przyjaciółkami” bez mrugnięcia okiem i z radością podniosą rękę „za”. Czy relacja online będzie dostępna z tak ważnego w samorządzie wydarzenia zobaczycie Państwo jutro pod tym adresem:
https://www.ustronie-morskie.pl/4682/transmisje-online-sesje-rady-gminy

 Sesja rozpoczyna się o godzinie 8.00. W porządku obrad znajdują się punkty zawarte w linku:
https://www.ustronie-morskie.pl/4937/xliv-sesja-rady-gminy-ustronie-morskie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sprawami samorządu.

Poniżej trochę wspomnień  z zbliżającej się do końca kadencji Rady Gminy
W 2016 roku zarządzający Gminy przekrzykiwali się żaląc, że przez działania radnych Porozumienie Razem nie będzie nagród w Urzędzie Gminy. Opluwani przez kierownictwo naszej władzy wykonawczej w lokalnych portalach i środkach masowego przekazu nie daliśmy się zastraszyć, nie ulegliśmy wszechobecnej presji. Wprowadziliśmy wówczas poprawkę w wynagrodzeniach w Urzędzie, obniżając plan Wójta o 300tys.zł. Jak widać w poniższym zestawieniu nagrody w tej jednostce samorządowej, mimo tak „drastycznych” działań miały się całkiem nieźle. Skarbnik dodatkowo zrekompensowała sobie straty pełniąc funkcję w gminnej spółce: 21 165zł.

ja

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 87
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #418 dnia: Czerwiec 07, 2018, 21:16:15 pm »
Widać z tego, że Skarbnik cały czas "odjeżdża" i nie pozwala dogonić się "peletonowi", w zdecydowany sposób prowadzi w klasyfikacji indywidualnej, a pozostali "zawodnicy", strudzeni wyścigiem nie mają raczej szans na odebranie Jej, żółtej koszulki lidera. Może się coś zmieni po ostatnim etapie z 2017 roku. Czekamy na ranking.

Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Absolutorium 2017
« Odpowiedź #419 dnia: Czerwiec 08, 2018, 20:42:13 pm »
Nasz głos, odczytany przez Bernadetę Borkowską w czasie dzisiejszej sesji w imieniu klubu radnych Porozumienie Razem, w sprawie wniosku komisji rewizyjnej o udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Jerzemu Kołakowskiemu.

Szanowni Państwo,
Regionalna Izba Obrachunkowa  analizuje porównawczo techniczną stronę sprawozdania z wykonania budżetu. Dokonuje  oceny na podstawie danych zawartych w sprawozdaniu , sprawdza czy występuje zgodność kwot planowanych i wykonanych, a także określa prawną jakość przedłożonych dokumentów.
W naszym przekonaniu dużo istotniejsza jest ocena stopnia realizacji budżetu pod względem gospodarności i celowości przy jego wykonaniu oraz całokształt działań organu wykonawczego w badanym okresie. To zadanie należy do nas radnych będących członkami  organu stanowiącego.
 
Dokonaliśmy skrótowej analizy minionego rok, którą odczytam w punktach:

1.   Nie wykonanie szeregu zadań inwestycyjnych zapisanych w uchwale budżetowej na 2017 r. Należy zauważyć brak wykonania budowy I etapów ul. Bogusława XIV i Liliowej, Kwiatowej, miejsc postojowych przy Ośrodku Zdrowia po raz kolejny, zejścia na plażę nr 17.                                 
Jak to możliwe, że Wójt mając zapisane w uchwale budżetowej na 2017 rok środki np. na wspomnianą ul. Bogusława XIV, miejsca postojowe przy Ośrodku Zdrowia,  czyli od początku roku, nie jest wstanie zaplanować i wykonać tego zadania w dogodnych warunkach i zakończyć w roku budżetowym tylko przenosi na kolejny rok, częściowo nawet jako środki niewygasające.

2.   Istotnym zarzutem wobec Wójta dotyczącym gospodarności jest brak kontroli właścicielskiej w Spółce Gminna Energia i zatrzymanie środków należnych Gminie w Spółce w wysokości ponad 1,5mln złotych. Ratowanie się brakiem obecności podczas rozmów o kondycji farmy w czasie sesji, nie udostępnienie sprawozdania finansowego radnym. Twierdzenie, że wszystko jest właściwie.
Jednak kontrola kompleksowa RIO spowodowała zmianę decyzji i zobowiązanie do oddania gminie należnych środków do końca roku. Wójt Gminy miał w tym czasie 1,5mln na koncie Gminnej Energii, które ukrywał przed Radą Gminy. Środki pozyskane z vatu za aport majątku gminnego do Spółki nie wróciły na konto Gminy do dzisiaj, są przejadane przez Gminną Energię, a mogły być przeznaczone np.  na budowę ul. Wiejskiej.
Uznajemy bezczelne oszukiwanie Radnych, mieszkańców Gminy, brak sprawozdań finansowych Spółki jako niewłaściwy sposób na działalność  i współpracę.
Uważamy, że  osoby  odpowiedzialne za finansowe funkcjonowanie Gminy postępują wysoce nieetyczne, niegospodarnie, że nie ma tu działań dla „dobra wspólnego”.

3.   W uchwale budżetowej radni wykreślając rozbudowę klimatyzacji w Urzędzie Gminy wprowadzili zakup systemu do zarządzania pracami Rady Gminy wraz z nagłośnieniem. Z jednej strony chodzi  o elektroniczną wymianę dokumentów przez co ograniczamy do zera drukowanie materiałów na komisje i sesje (oszczędności), a z drugiej system ma pozwolić na rejestrowanie dźwięku i obrazu z obrad Rady Gminy. Wójt podjął decyzję o wykonaniu zadania w grudniu.
Jednak jak Państwo widzicie przez fanaberie zarządzających do dzisiaj system nie działa i leży w kartonach, co również w naszym przekonaniu ma niewiele wspólnego z gospodarnością i racjonalnym myśleniem.

4.   Kształtowanie opłat za korzystanie z Euroboiska bez stosownego upoważnienia Rady Gminy w postaci uchwały oraz nie pobieranie opłat do czasu reakcji klubu radnych Porozumienie Razem.
Naszym zdaniem Jerzy Kołakowski ustalił cennik za obiekt sportowy tylko i wyłącznie z powodu działań naszego klubu. Jesteśmy przekonani, że obowiązujące zarządzenie w tej sprawie jest niewłaściwe, ponieważ nie zawiera upoważnienia Rady Gminy do ustalania cen w tym zakresie. Zostało sporządzone z potrzeby chwili „na gorąco” i wstecz. Opis i i mijające się z prawdą tłumaczenia  Wójta są zawarte w protokole kontroli RIO. Wójt w uchwale budżetowej nie zaplanował dochody z wynajmu, jak również wydatków związanych z utrzymaniem, oświetleniem itp. Mając wiedzę przy jej konstrukcji, że taki obiekt będzie już funkcjonował w roku 2017

5.   Uznaliśmy w pracach nad uchwałą budżetową, że w pierwszej kolejności zamiast budowy miejsc postojowych przy ul. Jantarowej,   bardziej istotne jest zabezpieczenie miejsc postojowych dla petentów Urzędu Gminy. Tak też w pierwszej kolejności się stało. Parking przy urzędzie powstał.
Kolejne tego typu inwestycje warunkowaliśmy ujęciem w uchwale dotyczącej strefy płatnego parkowania, lub zaproponowaniem przez Wójta innej formy płatnej wymuszającej rotację pojazdów i pozwalającej na pozyskanie środków z przeznaczeniem na zabezpieczenie tej konieczności.
Jednak zmiana sił w Radzie Gminy doprowadziła do realizacji zadania budowy miejsc postojowych proponowanego przez Wójta na ul. Jantarowej bez wprowadzenia strefy płatnego parkowania  czy innych stosownych opłat co wymaga jego inicjatywy. Naszym zdaniem jest to przejaw niegospodarności oraz preferowanie podmiotów gospodarczych w tym przypadku, jak również brak strefy płatnego parkowania na ul. Kościuszki, której rozszerzenia domagaliśmy się od Jerzego Kołakowskiego kolejny raz. Ponadto proponowaliśmy zmiany  zasad funkcjonowania płatnych parkingów. Domagaliśmy się wyłączenia ze strefy parkingów koło Heliosa, Kościoła, gdyż ustawa o drogach publicznych ograniczała możliwość pobierania opłat w soboty i niedzielę. Zostaliśmy jak zwykle zlekceważeni.   Dodatkowo Jerzy Kołakowski doprowadził przez swoją niechęć do naszych wskazówek, do konieczności zwrotu podatku VAT za parkingi nie znajdujące się w pasie drogowym. Tym samym nie wykonał dochodów planowanych na 2017 rok w tym zakresie.  Do podjęcia działań związanych ze zwrotem podatku VAT został Wójt zmuszony wynikami kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Szczecinie.


6.   Ignorowanie działań komisji rewizyjnej, wyników i ustaleń kontroli w zakresie gospodarki paliwami płynnymi i w szczególności  rozdawnictwem „darmowych karnetów” na basen bez jakiejkolwiek ewidencji i nadzoru. Ustalenia komisji pokryły się z wnioskami kontroli kompleksowej RIO w Szczecinie. Tym samym Wójt został zobowiązany do wykonania działań wskazywanych zdecydowanie wcześniej przez kontrolny organ Rady Gminy. W naszej ocenie „w obliczu strachu” zamazując ślady, niszcząc komisyjnie znaczną ilość karnetów Jerzy Kołakowski  zachował się w sposób niegospodarny. Wartość wydruku „darmowych wejściówek” ok. 1000zł mogła zostać wykorzystana, gdyż uprawnienie takie Wójt posiada po zaciągnięciu opinii odpowiedniej komisji rady gminy.

7.   Proponowanie przez Wójta, mającego pełną wiedzę o „ułomności dokumentu na podstawie argumentów przedstawianych przez nasz klub radnych”,  niesprawiedliwej społecznie uchwały o podatkach od środków transportowych preferującej poszczególne podmioty gospodarcze i partykularne interesy.  Powodującej znaczne uszczuplenie w dochodach Gminy. Proponowaliśmy projekt wyrównujący obciążenia na prowadzących tego typu działalność. Spotkał się to z odmową zarządzających w naszym samorządzie.

8.   Wójt ,nie szanując opinii radnych, uporczywe wprowadzanie do budżetu nieruchomości, z których sprzedażą nie zgadza się większość Rady Gminy i zarzuca „ustami” sekretarza, skarbnik nie wykonania dochodów majątkowych.
Prezentujemy stanowisko, w którym wielokrotnie sprzeciwialiśmy się sprzedaży działek wchodzących w skład ostatniego „dziewiczego” obszaru leśnego po wschodniej stronie Ustronia Morskiego.  Uważamy, że ten teren jest doskonałym miejscem do stworzenia naturalnej bazy rekreacyjnej w postaci ścieżek zdrowia, biegowych czy spacerowych do ciekawych historycznie obiektów. Również w aspekcie przyrodniczym znajduję się tutaj wiele interesujących okazów. 

9.   Jawność w postaci realizowania uchwały w sprawie rejestru umów jest „dziurawa” i prowadzona bardzo nierzetelnie i wybiórczo. Brak jest informacji o większości umów zawieranych przez Wójta.

Kończąc przypomnimy zdarzenia rozpoczynające rok budżetowy 2017. W naszym przekonaniu stanowią znaczną część oceny działań Wójta i jego współpracowników. Marnuje Pan znaczne środki budżetowe pod przykrywką promocji gminy. Płatne artykuły prasowe, relacje video, nieustanne opluwanie radnych opozycji za publiczne pieniądze jest naganne i niedopuszczalne. Pana powitanie Nowego Roku 2017 na finansowanych przez Gminę platformach informacyjnych  było zwyczajnym prymitywnym, aroganckim odbiciem postawy w stosunku do  części radnych Rady Gminy lub mówiąc ogólnej wobec ludzi, którzy mają inne zdanie i inną kulturę osobistą. Wypowiedzi skarbnik  również ośmieszają powagę urzędu i co raz częściej mamy wrażenie, że wiedza osoby odpowiedzialnej za finanse gminne jest pobieżna i niewystarczająca. Co zostało udowodnione 15.02.2017 r. i 1.03.2017r. przez kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie. Również argument wypowiadany przez Katarzynę Kruszyńską i Wójta Gminy, że przez nasze zmiany zabraknie na nagrody dla pracowników Urzędu Gminy okazał się nieprawdziwy. Jak wiecie Państwo pomimo naszych „cięć” budżetowych ta sfera ma się całkiem dobrze.

 
Tak określamy rok budżetowy 2017 i wnioskujemy do wszystkich członków Rady Gminy Ustronie Morskie o przemyślenie wysłuchanych zdarzeń i podjęcie decyzji o wyrażeniu sprzeciwu do uchwały proponowanej przez komisję rewizyjną.