Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza

Autor Wątek: Sprawy Rady Gminy  (Przeczytany 201001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #420 dnia: Czerwiec 10, 2018, 22:38:10 pm »
Wójt Jerzy Kołakowski tylko 8 głosami radnych „za” otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017r. Nasze argumenty przeciw przedstawiliśmy Państwu przedwczoraj. Niestety, nie przekonały nawet Pań, które jeszcze niedawno podpisałyby się pod nimi dwoma rękoma.

Kontrę do odczytanych przez Bernadetę Borkowską „zarzutów” pod adresem Wójta wypowiedziała Przewodnicząca Klubu Sami Swoi Marzena Molcan, która nie wiedzieć dlaczego skoncentrowała się na ocenie naszego klubu, a przecież to nie my ubiegaliśmy się przedłużenie „kredytu zaufania”.  Jej odniesienie oceniamy, tak samo, jak odpowiedź Kołakowskiego na wniosek mieszkańców w sprawie przeprowadzenia konsultacji. Ordynarna propaganda skierowana do  mieszkańców nie śledzących prac Rady Gminy. Totalna kompromitacja i obciach płynący z ust przedstawiciela wójtowego klubu. Nie inaczej należy uznać kłamliwe próby udowodnienia w kilku minutowym wywodzie, że MY nie chcieliśmy realizować  szeregu inwestycji. Ten wytwór czyjeś chorej jaźni dał się obalić w bardzo prosty i poparty faktem sposób.

Demagogia radnej Molcan spotkała się z ogromnym oburzeniem kolegi Mirosława Dziewiałtowicza, który „dwoi się i troi” walcząc o realizację zadań w swoim okręgu. Ohydna teza została stworzona, z dużym prawdopodobieństwem, przez urzędowego ideologa,  na podstawie wycofania przez nasz klub z porządku obrad uchwał w sprawie zmian w budżecie. To miał być dowód na naszą niechęć realizacji szeregu inwestycji.

Kolega Krzysztof Grzywnowicz natychmiast obnażył słabość wywodu odczytując fragment protokołu z sesji, do której odnosiła się „obrończyni” Wójta:

„Skarbnik Gminy Katarzyna Kruszyńska powiedziała, że rozmawiała z Wójtem. Dostała
sms o treści „ Nie wyrażam zgody na obliczenie poprawek Porozumienia Razem”.
W związku z tą decyzją, prosi, aby to uszanować, jest pracownikiem Pana Wójta i nie będzie się przeciwstawiać…

… Radny Zenon Wajgert powiedział, że w związku z tym, że nie ma współpracy ze strony
Wójta i pomocy, żeby coś poprawić, a Radni nie chcą chodzić po sądach, kiedy po raz kolejny
będą oskarżani, że coś źle zrobili wycofuje swój wniosek do zmian w projekcie uchwały w
sprawie zmian w budżecie z dnia 23 marca 2017 roku”.
( cały protokół : http://bip.ustronie-morskie.pl/uploads/media/Sesja_nr_31_-_23.03.2017_14.pdf )

Radna tym samym dostarczyła kolejny powód, którego nie wymienialiśmy, do nieudzielenia Jerzemu Kołakowskiemu absolutorium. Notoryczne nie uczestniczenie Wójta w sesjach Rady Gminy, które powodowało brak decyzyjności  przedstawiających uchwały oraz prowadziło do impasu i braku możliwości wypracowania kompromisu.

Referująca przedstawicielka klubu radnych Sami Swoi, raczyła przypomnieć uzasadnienia odwołań prezydium rady gminy. Tłumaczenie dotyczące wiceprzewodniczącego, nadaje się do „przedszkola” i budzi jedynie uśmiech:
W skrócie myślowym – nie upominał przewodniczącej, żeby słuchała Wójta.

Podsumowania podjął się „z przekąsem” Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Basarab określając odczyt koleżanki Bernadety Borkowskiej „dziesięcioma przykazaniami”.

Myślimy, że bardzo trafnie, bo czym byłby świat bez tych zasad?
Jak również zdanie, że ocenią nas wszystkich wyborcy jest kolejną ważną prawdą!


Cdn…

mojeustronie

 • Administrator
 • Naprawdę lubię Ustronie
 • *****
 • Wiadomości: 4283
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
  • Ustronie Morskie noclegi blisko morza
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #421 dnia: Czerwiec 12, 2018, 15:14:04 pm »
Dla zainteresowanych sesja absolutoryjna z 08.06.2018.


Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #422 dnia: Czerwiec 12, 2018, 21:40:45 pm »
Nie można pozostawić bez komentarza wypowiedzi radnych Samych Swoich na ich fb.
 
Proponujemy w pierwszej kolejności, żeby członkowie klubu radnych Sami Swoi rozpoczęli od zapoznania się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, a w szczególności z najistotniejszym fragmentem opinii RIO dla radnych:

„Skład Orzekający dokonał oceny sprawozdania pod względem kryterium jego zgodności z prawem. Przedmiotem opiniowania była zgodność jego zakresu i szczegółowości z art. 267 i art. 269 ustawy o finansach publicznych, zgodność danych ujętych w sprawozdaniu z danymi wynikającymi z ewidencji uchwał organów jednostki samorządu terytorialnego oraz ze sprawozda¬niami budżetowymi. Mimo tego, że ze względów formalnych sprawozdanie zawiera wybrane in¬formacje o gospodarce finansowej prowadzonej w ramach budżetu, opinia nie stanowi oceny jego wykonania. Ocena działań organu wykonawczego (czyli Wójta) w zakresie stopnia realizacji budżetu pod kątem gospodarności i celowości przy wykonaniu budżetu należy do organu stanowiącego (znaczy rady gminy) jednostki samorządu terytorialnego”.

Faktem jest, że opinia komisji rewizyjnej podjęta została głosami radnych z kręgu wójtowego klubu, dlatego też trudno uznać ją za obiektywną. (ZA – M. Molcan, M. Iwańczyk, S. Kręglewska – po metamorfozie, Z. Majewska).  Zasada, że RIO wydało opinię pozytywną, to my też musimy, świadczy jedynie o wiedzy radnych.

Absolutnie jesteśmy pewni, że „nasze zawiadomienia” w pełni osiągnęły skutek. Wójt w odniesieniu do każdej zgłaszanej nieprawidłowości wprowadził zmiany jakich oczekiwaliśmy. Czekamy jeszcze na oddanie do kasy gminnej 1,5 mln, które bez wiedzy radnych przekazał do ‘przejadania” w Gminnej Energii. Po naszych monitach do prokuratury, RIO, Wójt zobowiązał się zwrócić środki pieniężne do końca roku co jest zapisane w protokole RIO. 

Dodamy tylko, że jedyne co członkowie klubu radnych Sami Swoi potrafili zrobić w tej sprawie, w momencie kiedy osiągnęli „większość” w składzie rady gminy, to wykreślenie z planu pracy rady sprawozdania finansowego spółki Gminna Energia i zablokowanie nam i mieszkańcom możliwości dyskusji nad istotną „kulą u nogi” drenującą budżet ustrońskiego samorządu.

Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #423 dnia: Czerwiec 25, 2018, 21:16:10 pm »
                       21czerwca bieżącego roku na  internetowej stronie Urzędu Gminy Ustronie Morskie ukazała się informacja, że powstanie kolejny plac zabaw w Ustroniu Morskim  (https://www.ustronie-morskie.pl/4973/wniosek). Bardzo się z tego faktu cieszymy, nie mniej jednak chcemy zaznaczyć, że  24 kwietnia 2018r. na posiedzeniu 43 sesji Radny Gminy Ustronie Morskie to radny Mirosław Dziewiałtowicz złożył wniosek formalny  do uchwały
w sprawie zmian w budżecie (https://youtu.be/uhWXPRX7MQk  1:43;53). Zaproponował
on zabezpieczenie środków na budowę placu przy ul. Górnej w związku z możliwością aplikowania o dofinansowanie ze Stowarzyszenia Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Morze i Parsęta". Uznał, że działanie to jest bardzo istotne ponieważ  wymienione stowarzyszenie ogłosiło III nabór wniosków o dofinansowanie. Termin składania wniosków był do 11.05.2018r.
 Teraz trzymamy kciuki, aby w miarę szybko doszło do realizacji tego projektu 
i zarówno mieszkańcy jak i przyjezdni goście mogli cieszyć się z nowego miejsca
do aktywnej rekreacji.