Dział towarzyski > Kawiarnia

"Seniorzy w Akcji"

(1/1)

mojeustronie:
W Gminnym Ośrodku Kultury trwa realizacja projektu "A pamiętasz babciu, a pamiętasz dziadku". Obecnie odbywa się nabór uczestników projektu. Zapraszamy mieszkańców gminy Ustronie Morskie w wieku 55+, które chcą wziąć udział we współpracy międzypokoleniowej.

Czy ktoś z forumowiczów zgłosił się do tego projektu? Na czym ma on konkretnie polegać? Czy ktoś jest w stanie przybliżyć więcej szczegółów?

źródło-->http://www.ustronie-morskie.pl/seniorzy-w-akcji,1038,l1.html

mojeustronie:

--- Cytat: mojeustronie w Listopad 03, 2011, 21:36:24 pm ---W Gminnym Ośrodku Kultury trwa realizacja projektu "A pamiętasz babciu, a pamiętasz dziadku". Obecnie odbywa się nabór uczestników projektu. Zapraszamy mieszkańców gminy Ustronie Morskie w wieku 55+, które chcą wziąć udział we współpracy międzypokoleniowej.

--- Koniec cytatu ---
W poniedziałek, 7 listopada odbyło się w GOK-u pierwsze spotkanie uczestników programu "Seniorzy w Akcji". Warsztaty prowadzą p. Kamil Lepa i p. Andrzej Pogonowicz, którzy zgłosili naszą gminę do konkursu i znaleźli się pośród 34 zwycięzców oraz otrzymali grant od Polsko-Amerykańskiej Fundacji "Wolność".

http://www.seniorzywakcji.pl/?p=10

http://www.seniorzywakcji.pl/?a=308

O pierwszym spotkaniu można też przeczytać na stronie GOK-u:

http://www.gok.ustronie-morskie.pl/seniorzy-z-juniorami-w-akcji,96,l1.html

Celem programu jest integracja lokalnej młodzieży z mieszkańcami w wieku 55+ W ramach programu animatorzy przewidzieli wymianę doświadczeń międzypokoleniowych, przeprowadzanie wywiadów przez juniorów z seniorami na temat historii naszej gminy, stylu życia w dawnych czasach, zwyczajach itp. Finał programu nastąpi w maju 2012r a jego ukoronowaniem będzie publikacja wywiadów przeprowadzanych ze starszymi mieszkańcami gminy przez młodszych uczestników programu. Panu Andrzejowi i Kamilowi marzy się, aby udało się połączyć w indywidualne pary osoby z obu grup wiekowych. Ponieważ tematyka programu ściśle koreluje z historycznymi wątkami tego forum (zwłaszcza Ocalić od zapomnienia i Henkenhagen), zachęciłem młodzież do zapoznania się z ich treścią i swobodnym korzystaniem z materiałów w nich zawartych. Animatorzy zwracają się z apelem o zgłaszanie się do programu uczestników obu grup wiekowych czli osoby 30- oraz 55+ Myślę, że warto gdyż efektem może być większa integracja lokalnej społeczności a także aktywizacja seniorów. W imieniu obu Panów serdecznie zapraszam do udziału w warsztatach! O terminach kolejnych zajęć będziemy na bieżąco informować na łamach POZYTYWNEGO FORUM.

mojeustronie:
Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim organizuje 17 listopada (czwartek) w galerii GOK  o godz. 18.00 spotkanie autorskie z dziennikarzem "Gazety Wyborczej"  Mirosławem Maciorowskim, autorem książki „Sami swoi i obcy” (...) Bohaterami są powojenni wygnańcy - ludzie ze wszystkich warstw społecznych, mieszkańcy kresowych miast, miasteczek i wsi, których świat po wojnie runął w gruzy. (...) Dzień później, 18 listopada  M. Maciorowski poprowadzi warsztaty dla uczestników programu „Seniorzy w akcji” pn. „A pamiętasz babciu, a pamiętasz dziadku”.

źródło->http://gazetakolobrzeska.pl/puls-dnia/770?Itemid=0

mojeustronie:
Dzisiaj odbyło się wspomniane powyżej spotkanie. Obecnych niewielu. Trochę szkoda, bo autor okazał się fantastycznym człowiekiem. W sposób niezwykle wciągający opowiadał o powojennej akcji przesiedleń na ziemie zachodnie, o bolesnych aspektach kontaktów między sąsiedzkich (rzecz o Niemcach, Ukraińcach, Litwinach i Białorusinach). Wszystko to poparte naprawdę solidną wiedzą historyczną. Mnie najbardziej zafascynowała ta część prelekcji, która poświęcona była psychologicznym i socjologicznym uwarunkowaniom asymilowania się napływowej ludności z sąsiadami i nowym heimatem.Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Seniorzy w Akcji". Na cele tego programu wydzieliłem osobny wątek. Będzie można w nim podyskutować z animatorami projektu, czyli. p. Andrzejem Pogonowiczem i p. Kamilem Lepą. Animatorzy będą mogli również przekazywać tutaj swoje informacje dla mieszkańców i uczestników warsztatów. Program będzie trwał jeszcze pół roku, więc zapewne nadarzy się jeszcze nie raz okazja do podyskutowania czy zadania pytań animatorom. Ten wątek znajdą Państwo w dziale Kawiarnia, gdyż dotyczy spraw lżejszych i miłych.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej