Dział towarzyski > Kawiarnia

Problem z reklamą na drodze.

(1/3) > >>

mojeustronie:
Znalazłem taką ciekawostkę w sieci:

4 lutego rusza pierwszy w zachodniopomorskiem proces w sprawie zbyt jasnej reklamy przydrożnej.

Pierwszy w Zachodniopomorskiem proces w sprawie reklam wkrótce się rozpocznie, chodzi o trasę między Ustroniem Morskim a Kołobrzegiem. - Łuna tych reklam była widoczna z pięciu kilometrów. Stwarza to zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i zwracaliśmy się do właścicieli reklam, aby je usunęli i one nie zostały usunięte. Wysyłaliśmy zawiadomienie do policji, która wszczęła postępowanie sądowe - mówi Grzeszczuk.

źródło-->http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=3&idx=67096

Tyle tylko, że nie kojarzę żadnej zbyt oślepiającej reklamy na trasie Ustronie Morskie - Kołobrzeg. Czy może zatem chodzić o telebimy firmy RGB Technology z Tymienia? One rzeczywiście są bardzo jasne, ale są dosyć oddalone od krajowej 11-tki. Proszę o pomoc.

A przy okazji, co sądzicie o tych LED-owych telebimach reklamowych? czy faktycznie rozpraszają kierowców na drodze?

Przykładowe zdjęcie telebimu LED-owego.

um:
Zabijcie mnie, a nie wciąż nie mam pojęcia, gdzie, kiedy i na jakim odcinku drogi usadowiona została taka reklama :o

W sprawie zapytania, czy owe oświetlenie podobnych telebimów niekorzystnie wpływają na koncentrację kierujących pojazdami. Uważam jednogłośnie, że tak. Zbyt jasne światło rozprasza, powoduje roztargnienie. Widziane z dużego dystansu i w miarę pokonywania odległości, wciąż uderzające po oczach, nie pomaga w skupieniu i męczy oczy. Osobiście mam zdanie, że podobne reklamy led-owe powinny być umieszczane w odległości nie mniejszej niż 10 metrów od pasa drogowego. Co więcej, również wyłączane, podczas opadów, kiedy drogi są mokre lub przysypane śniegiem. Stanowi to bowiem wzmożone niebezpieczeństwo z racji odbijającego się od mokrej nawierzchni światła, które dodatkowo razi po oczach.
mojeustronie:

--- Cytat: um w Styczeń 24, 2011, 21:17:24 pm ---Zabijcie mnie, a nie wciąż nie mam pojęcia, gdzie, kiedy i na jakim odcinku drogi usadowiona została taka reklama :o

--- Koniec cytatu ---
Zdjęcie jest zupełnie przypadkowe. Miało tylko przybliżyć nam, o jakich telebimach rozmawiamy.

Ja jednak myślę. że zapowiadany proces dotyczy telebimów z Tymienia. Tak więc najprawdopodobniej w news wkradł się błąd. Tylko one dają łunę widoczną z odległości 5km. Co prawda są daleko od szosy, ale gdy spojrzy się w ich stronę, to oślepiają niemiłosiernie.

um:
Aaa przypadkowe zdjęcie, ale się z siebie uśmiałam. Zaczęłam zastanawiać się czy ze mną, aby jest wszystko oki ;D

Czytałam, ze w skali ogólnopolskiej, wiele miejscowości procesuje się w związku z nagminnie powstającymi reklamami tego typu. Zwłaszcza "upierdliwe" są one w centrum miast na skrzyżowaniach.

mojeustronie:

--- Cytat: um w Styczeń 24, 2011, 21:31:03 pm ---Czytałam, ze w skali ogólnopolskiej, wiele miejscowości procesuje się w związku z nagminnie powstającymi reklamami tego typu. Zwłaszcza "upierdliwe" są one w centrum miast na skrzyżowaniach.

--- Koniec cytatu ---
Naprawdę jestem ciekaw wyniku tego procesu. Nie słyszałem, aby w Polsce zapadł prawomocny wyrok nakazujący demontaż takiego telebimu. W dużych aglomeracjach jest już multum takich ekranów reklamowych. Stoją przy drogach, na krzyżówkach wiszą na ścianach. Oślepiają tragicznie, ale jakoś nie ubywa ich a wręcz przeciwnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej