Dział towarzyski > Kawiarnia

Rzeźba Sarenki i jej lokalizacja

(1/2) > >>

mojeustronie:
W związku z tym, że pojawiły się głosy zarówno na forum jak i w realu o niezbyt szczęśliwej lokalizacji rzeźby pomyślałem, że można zasięgnąć opinii mieszkańców. Być może włodarze gminy uwzględnią głos mieszkańców. Z tego co zauważyłem, rzeźba posadowiona jest na płycie granitowej i zdaje się, że na razie nie jest przytwierdzona na stałe do podłoża. Nie byłoby zatem większego problemu przenieść ją w inne miejsce. Można byłoby ją dodatkowo efektownie podświetlić i ustawić przy niej ławeczki.Jedynym logicznym argumentem na rzecz lokalizacji przy Centrum Helios wydaje się być całodobowy monitoring tej okolicy. Proszę pamiętać, że mosiądz zawsze stanowi cenny łup dla zbieraczy złomu.

Zapraszam do głosowania w ankiecie a także do podawania swoich propozycji lokalizacji. Proszę również śmiało wyrażać swoje opinie na temat samej rzeźby i pomysłu jej wykonania.

 

WŁADECZEK:

--- Cytat: mojeustronie w Czerwiec 26, 2011, 08:02:08 am ---Proszę również śmiało wyrażać swoje opinie na temat samej rzeźby i pomysłu jej wykonania.

--- Koniec cytatu ---

W żadnej nadmorskiej miejscowości nie ma takiego syfu z handlem ulicznym z (kartonów i obskurnych stragano-garażo-bud) .
Nie słyszałem o zaczęciu rzędów od stawiania pomników i obwieszania ,,kumpli,, orderami !!
-Było to modne w minionej epoce  !!

Zamiast sarenki niech władza zajmie się parkowaniem aut na zakazach , i pseudo handlem - nie wspominając o zejściach na plażę.

Czy zamiast tego pomnika nie można by było dzieciom na wakacje zorganizować zajęć !  Na to kasy niema - pewno władza oszczędza na
następne medele i pomniki !!


zauważać:
sarenka przy basenach... uważam za plus, że stoi przy basenach, bo pomysł z rzeźbą sarenki jest tak samo nietrafiony jak "wielkie otwarcie i organizacja basenów", czyli pasują do siebie :)

andysol:
Sarenka i jej uratowanie było świetną promocją dla Ustronia. Dlatego ta rzeźba również jest cenna. Wszyscy odwiedzający Ustronie przypomną sobie lub poznają tę historię, a takie właśnie drobiazgi sprawiają, że dane miejsce to coś więcej niż tylko jeden z wielu punkt na mapie...

mojeustronie:
Samo uratowanie i statuetka sarenki jest oczywiście świetną formą ogólnopolskiej promocji. To fakt bezsporny. Jednak mieszkańcom zbyt silnie kojarzy się z mało popularnym Wójtem Kołakowskim, o czym przyjezdni już nie wiedzą. Musisz wiedzieć, że wielu z mieszkańców patrzy na to wydarzenie i rzeźbę właśnie przez pryzmat nie akceptowanego przez nich Wójta. Dlatego w Ustroniu jest to temat raczej kontrowersyjny :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej