Dział towarzyski > Kawiarnia

Znani i lubiani ustroniacy.

(1/8) > >>

mojeustronie:
Mam świadomość, że może mi być to poczytane za pewien zaściankowy kompleks, ale pomyślałem sobie, że fajnie byłoby przybliżyć znanych ustroniaków. Myślę, że na przestrzeni tych powojennych lat parę osób szerzej znanych na pewno się znajdzie. Tym z obecnego "haj-lajfu" zrobimy lokalną promocję a być może ich uda się skłonić do promocji naszej gminy w wielkim świecie :)

Zacznę w takim razie od wspomnianego już na tym forum aktora, Tomka Karolaka. Co prawda nie urodził się on w Ustroniu, ale spędził tu pierwsze 11 lat życia i zawsze ciepło wspomina naszą miejscowość.http://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Karolak

Mamy też już ugruntowaną gwiazdę światowej mody. To rodowity ustroniak, Krzysztof Stróżyna. Jest uznanym, londyńskim projektantem. Jego projekty goszczą na europejskich pokazach mody, na okładkach znanych pism. Projektuje również biżuterię dla firmy Yes.

http://www.krystofstrozyna.com/home

http://www.yes.pl/krystof-strozyna-for-yes

http://starybrowar5050.com/sklepy/krystofstrozyna

http://www.we-dwoje.pl/trudne%3Bnazwisko%3Bw%3Bswiecie%3Bmody%3B-%3Bstrozyna,artykul,16840.html

mojeustronie:
Dopisujmy śmiało następnych. Podbudujmy nasz lokalny patriotyzm, a co tam! Jak mawiał poeta: Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie :)

UsM:
Daria Onyśko-Korczyńska. Nie zapominajmy również o niej. Lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Daria_Korczy%C5%84ska

walus72:
oczywiście nie zapomnijmy o synu naszego wójta,który już zadebiutował w barwach LECHA POZNAŃ !!!!

mojeustronie:

--- Cytat: walus72 w Maj 13, 2011, 11:40:59 am ---oczywiście nie zapomnijmy o synu naszego wójta,który już zadebiutował w barwach LECHA POZNAŃ !!!!

--- Koniec cytatu ---
Myślę, że powyższa propozycja jest (przynajmniej na razie) nieco na wyrost, ale niech Ci będzie. Pozdrawiam kibica kolejorza :)

PS. Dzięki za info o Darii !!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej