Funkcjonowanie forum > Komunikaty od administratora i ocena Forum

Zmiana zasady korzystania z Forum

<< < (2/2)

Mizerykordia:
Chciałem coś jeszcze napisać, ale w obecnej sytuacji jest to bez sensu. Goodbye Panie adminie  :-[

tomasz:
Myślę że na forum w dalekiej przeszłości pisano same pozytywne rzeczy dotyczące bieżących spraw oraz historii. Powinno tak być ponownie. To jest forum pozytywne a nie negatywne. Być może forum powinno mieć formę tego np. z Dygowa. Jeśli chodzi o politykę wystarczyłyby tylko nagrania sesji gdzie każdy mieszkaniec mógłby wyrobić sobie własne zdanie a jeśli komuś mało to niech stawi się na sesji rady gminy i tam napiętnuje władzę jako realna osoba a nie ukryta po rożnymi nickami.

new mayor:
 Przeglądając historyczne wątki zawarte na forum natknąłem się wypowiedź w temacie „ Rezygnacja Tadeusza Krawczyka z funkcji prezesa Stow. "Sami Swoi", która pokazuje jak krótką mamy pamięć i jak łatwo poddaliśmy się.

Trzeba być wielce nieostrożnym, aby wchodzić na ten tonący statek. Ci, którzy na nim wciąż są, wykazują wręcz (w moje ocenie) instynkt samobójczy. Chyba, że nie dostrzega się bądź nie rozumie otaczającej rzeczywistości.
Śmiem przypuszczać, że niejeden baczny obserwator naszego życia publicznego już dawno doszedł do wniosku, że ten układ jest dyspozycyjny, moralnie przegrany a nawet skompromitowany.

Ku wierze w normalne wartości: Vaclav Havel wyraził wspaniałą myśl, …trzeba trwać na gruncie naszych wartości. Nie można odpuszczać, nie można dawać się konformizmawać. Trzeba dawać świadectwo prawdzie. Pokazywać, że jesteśmy, że się nie zgadzamy. To już jest duża siła.

doXXX:
...i umarło... adminie nie gniewaj się, ale zrobiłeś komus prezent, mimo całej przedstawionej argumentacji.

po dłuzszej domowej dyskusji doszliśmy chyba również do wniosku, że trzeba chyba jedynie zadbać o swoje własne, prywatne sprawy i za nie napie... tłustą kompanię. widać, zresztą od dawna, że myślący i rozumiejący jaki proceder jest w gminie uprawiany nie angażują się pilnując jedynie swojego wycinka spraw. walczący to jacyś idioci, szaleńcy, marnujący wręcz czas i siły nie wiadomo dla kogo i po co, bo większość nie rozumie i ma to wszystko gdzieś. może są zdrowsi nie wiedząc jak w gminie łamie się prawo, robi interesy, sprzyja jednym a gnoi się innych.
grupka nierobów trzymających władzę zaciera umazane łajnem łapki jeśli znajdzie oczywiście trochę czasu na pojawienie się na rolnej, bo mało zainteresowanymi ludźmi łatwo sie steruje - takich jest w naszej gminie niestety większość. za 18 miesięcy znowu się temu i owemu coś obieca, kogoś się czymś przestraszy, z tym i owym obali się winiaka za sklepem i kolejne cztery lata jak złoto. jakieś tabelki i lipne nagrody nie nabiorą ludzi myślących.

taktyka wojny totalnej się nie sprawdziła, zwyczajnie żołnierzy za mało, w większości bojących sie pokazać tożsamość. nikogo nie przekonują przepisy i brak ich poszanowania. skoro tak, no to zmieniamy taktykę. zajmiemy się swoimi sprawami, a przy okazji będziemy pilnować i notować i w sposób przystepny informować mieszkańców o tym co się dzieje. zrobimy to w przeciwienstwie do SS nie anonimowo ale pod nazwiskami i rzetelnie. szczegóły wkrótce :-)

ps - drogi politruku tomaszu -  planuj na przyszły rok więcej kasy na dziwne umowy na promocję, bo będą potrzebne nie tysiące, ale dziesiątki tysięcy ;-) zeby zamazać prawdziwy obraz sytuacji w gminie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej