Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza  e-wczasy.pl  Noclegi Ustronie Morskie

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - cherokee

Strony: [1]
2
Kawiarnia / Czy dawni właściciele upomną się o swoją własność?
« dnia: Styczeń 24, 2016, 11:15:10 am »
  Oby się nie upomnieli o swój majątek

Wątek z wydzielenia

3
Sezon wakacyjny / Uświadamianie turystów w sprawach bezpieczeństwa
« dnia: Sierpień 25, 2012, 14:04:19 pm »
  Proponuję zamieszczać w tym wątku pomysły, które może zostałyby wykorzystane przez władze gminy w celu zwiększenia bezpieczeństwa turystów. Dwa pierwsze pomysły zakładają aktywny udział świadków zdarzenia (np tonięcia) w wezwaniu pomocy lub nawet bezpośredniego jej udzielenia.

Można też skorzystać z pomysłów już wdrożonych i je delikatnie zmodyfikować


Przykład 1. - znajdziemy na stronach policji, podobny tekst umieszczony byłby na tablicach rozstawionych przy wejściach na plażę. Istnieje duża szansa, że choćby niektórzy plażowicze zapoznawaliby się z ich treścią.

http://www.policja.pl/palm/pol/382/10316/Ratowanie_tonacego.html

Przykład 2. - budki bezpieczeństwa rozmieszczone co przykładowo 100m na plaży. Zawartość budki: koło ratunkowe, lina, apteczka, przycisk alarmowy uruchamiający sygnał dźwiękowy i świetlny (jasna informacja dla ratowników stacjonujących na plaży) oraz sprzężony bezpośrednio z numerem alarmowym 112 - policjant dyżurny od razu wiedziałby, w pobliżu której budki znajduje się osoba oczekująca na pomoc. Osoby dzwoniące pod numer 112 często nie umieją sprecyzować miejsca pobytu, mimo słupków orientacyjnych na plaży.

Strony: [1]