Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza  e-wczasy.pl  Noclegi Ustronie Morskie

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - JJ222

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Życie codzienne / Odp: Elektrownia atomowa w Gąskach - to nie żart!
« dnia: Wrzesień 01, 2014, 22:04:10 pm »
Nie będzie elektrowni atomowej w Gąskach?
Jak podaje serwis  Energetyka Atomowa : Do końca 2014 r. ma zapaść decyzja o wyborze jednej z 3 rozważanych gmin, w której zlokalizowana zostanie elektrownia jądrowa. Obecnie rozpatrywane są trzy potencjalne lokalizacje elektrowni jądrowej: gmina Choczewo, Gniewino i Krokowa. Każda z nich jest położona niedaleko Jeziora Żarnowieckiego. W przeszłości rozważano jeszcze m.in. Gąski położone między Mielnem a Ustroniem Morskim.
Cały artykułhttp://energetyka.wnp.pl/energetyka_atomowa/pge-budowa-elektrowni-jadrowej-na-pomorzu-nie-zaszkodzi-gminom,231526_1_0_0.html

2
Historia Ustronia Morskiego i okolic / Odp: Lotnisko Bagicz
« dnia: Czerwiec 23, 2014, 00:32:04 am »
Dokładny opis bomboskładu wraz ze zdjęciami obiektów 8 i 9 znajduje się na stronie http://kukinkasolectwo.blogspot.com/p/1.html

Co do źródła informacji: pod koniec lat osiemdziesiątych handlowaliśmy z żołnierzami w okolicach bomboskładu (najczęściej paliwo), i oni opowiadali o bomboskładzie. Krótko przed opuszczeniem lotniska przez Rosjan miałem okazję zwiedzić ten teren. Większość tych magazynów była już pusta i otwarta, wewnątrz poniewierały się drewniane skrzynie po amunicji, a w magazynie ( 8 ) na podłodze walały się maski przeciwgazowe,pakiety ochrony chemicznej,ubrania przeciwskażeniowe itp. prawdopodobnie był tam magazyn chemiczny. W pobliżu magazynu (2) stał radar na podwoziu czołgowym, chyba jeszcze nie używany, bo na liczniku miał tylko 100 godzin pracy.

3
Historia Ustronia Morskiego i okolic / Odp: Lotnisko Bagicz
« dnia: Luty 20, 2014, 23:27:14 pm »
Lotnisko w Bagiczu jak każde wojskowe lotnisko posiadało skład amunicji tzw bomboskład.   
 Znajduje się on w południowo-wschodniej części lotniska, po prawej stronie drogi prowadzącej do Domu Pilota. Obecnie teren ten jest zarośnięty krzakami, i z drogi niewiele widać co tam się znajduje. Zajmuje obszar ok. 5 ha.
 Bomboskład zbudowano w latach pięćdziesiątych ub. wieku na miejscu dawnej wsi Bodenhagen (południowo-wschodniej części wsi) Do dziś zachowało się kilka obiektów, w dość dobrym stanie. Wokół każdego obiektu usypano wały ziemne, od strony lotniska i sąsiednich budynków.      Grzbiety tych wałów są wyższe niż budynki, zadaniem ich była ochrona sąsiednich budynków przed skutkami wybuchu składowanych tam materiałów.
Cały teren był podzielony na trzy strefy: pierwsza obejmowała magazyny (1),(2),(3),(4), do których prowadziły bramy A i B.
Strefa druga obejmowała pozostałą część bomboskładu do której prowadziła brama (C), strefa trzecia to magazyn (7).
Każda z tych stref była odgrodzona od sąsiednich ogrodzeniem z drutu kolczastego.
W magazynach na terenie bomboskładu składowana była amunicja i bomby lotnicze, a także materiały chemiczne m.in. środki do odkażania chemicznego.

Do bomboskładu prowadziły trzy bramy.
Bramy „A” i „B”prowadziły do kompleksu magazynów (1),(2), (3),(4).
Magazyn (1) i (3) to budynki murowane,wysokości ok. 6 m, szerokie ok. 10 m, pierwszy długości 20 m, a (3) ok. 30 m. Kiedyś zamknięte były ze szczytów potężnymi wrotami.Podłogi w tych magazynach były drewniane. Te dwa magazyny były ogrzewane przez kotłownię znajdującą się po drugiej stronie szosy(10).
Magazyn (2) i (4) betonowe, z góry i z boków są osypane ziemią, wewnątrz wysokie na ok 2 metry. W pobliżu bramy „A” znajdowała się wartownia (11).Obiekt (12) to ruiny małego budynku murowanego.
Od strony łąk znajdowały się garaże z prefabrykatów kryte eternitem, niestety zostały rozebrane (zaznaczone na mapce linią przerywaną).Ta część bomboskładu była odgrodzona podwójnym płotem od sąsiednich magazynów.
Co kilkadziesiąt metrów znajdowały się zbiorniki przeciwpożarowe.
Były to stalowe cysterny o pojemności 10 000 litrów każdy, posadowione na nasypie ziemnym wysokim na 2 m. i zasypane ziemią.
 Obecnie teren bomboskładu jest własnością prywatną.

Więcej na stronie http://kukinkasolectwo.blogspot.com/p/1.html

4
Uchwycone w obiektywie / Odp: Podziel się zdjęciami.
« dnia: Listopad 04, 2013, 23:42:13 pm »
Jesień w Lesie Kołobrzeskim


5
to obecnie mieszkające osoby w Kukince posiadają tablicę upamiętniającą??  - tak za żywota?? bardzo ciekawe :)  nie wiem czy zazdrościć czy współczuć  ;)

Tablica upamiętnia dawnych mieszkańców i pierwszych osadników Kukinki.


6
Życie codzienne / Odp: Podatek śmieciowy
« dnia: Kwiecień 23, 2013, 23:58:43 pm »
Trochę prawdy o ustawie śmieciowej:


Znowelizowana ustawa budzi sześć podstawowych wątpliwości:

• Po pierwsze, uzasadnienie dla wprowadzenia nowej regulacji zbudowane jest w oparciu o zużyty argument o konieczności dostosowania polskich rozwiązań do wymagań UE. Jest to argument nieprawdziwy.

• Po drugie, nie jest prawdą, że nowy model wdrażany w Polsce jest jedynym stosowanym w państwach UE,

• Po trzecie, nie jest oczywiste, że nowa ustawa rozwiąże problemy związane z gospodarowaniem odpadami, tak jak deklarują to jej autorzy.

• Po czwarte, nowa regulacja postawi na skraju bankructwa wiele małych firm zajmujących się wywozem odpadów,

• Po piąte, nowa regulacja będzie powodować deformację systemu gospodarczego, wprowadzając monopole, tworząc sytuacje sprzyjające korupcji oraz zmowom cenowym. Zwiększy się także zatrudnienie urzędników.

• Po szóste, nowa regulacja nie będzie korzystna dla mieszkańców gmin.


Funkcjonowanie systemu nie obejdzie się także bez dodatkowych kosztów związanych z jego obsługą - zatrudnić trzeba będzie urzędników do jego nadzoru oraz naliczania i egzekwowania opłat. Zakładając jeden urzędniczy etat na 10 tysięcy mieszkańców, nowy system będzie wymagał 3,8 tysiąca nowych urzędników. Szacunki Polskiej Izby Gospodarki Odpadami w oparciu o doświadczenia innych krajów wskazują, że wskaźnik ten bliższy jest 1 urzędnikowi na 4 tysiące mieszkańców, co daje armię 10 tysięcy urzędników i łączny roczny koszt na poziomie 1, 5 - 2 miliardy złotych w skali kraju. Równowartość 3-4 dużych, aglomeracyjnych spalarni odpadów.

Więcej :http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/niepotrzebna-i-szkodliwa-rewolucja-w-gospodarowaniu-odpadami,1911586,4206

7
Życie codzienne / Odp: Barszcz Sosnowskiego
« dnia: Kwiecień 14, 2013, 21:01:25 pm »
W kwietniu 2012 roku Barszcz Sosnowskiego został wpisany na listę roślin obcych i uznany za groźny dla zdrowia ludzkiego. Odpowiedzialnymi za zwalczanie tego chwastu będą gminy, i właściciele gruntów.
Obowiązek niszczenia barszczu został  wpisany do Uchwały NR XXXVI/240/2013
Rady Gminy Ustronie Morskie z dnia 28 marca 2013 r.

w sprawie przyjęcia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ustronie Morskie.
W wielu gminach robiono inwentaryzację stanowisk tego chwastu, u nas do tej pory cisza.
Może ja zacznę.
Największe skupiska tego chwastu znajdują się na pograniczu Kukini i Rusowa.Praktycznie wszystkie pobocza dróg i rowy melioracyjne między Kukinią a Rusowem i między szosą a lasem Koszalińskim są zarośnięte barszczem.Drugim dużym skupiskiem barszczu jest teren poradziecki w Gwiździe i przyległe pola po dawnym PGR Wieniotowo.
Na polach w Wienotowie ogniska barszczu były niszczone poprzez koszenie (trzykrotne co roku).Niestety nie dawało to dobrego wyniku.Od ubiegłego roku prowadzimy tam opryski chemiczne Jest to chyba jedyne stanowisko barszczu pod kontrolą w gminie.
Następnym miejscem jest droga z Olszyny do ulicy Malechowskiej:W Kukini jesienią firma budująca wiatraki robiła drogę dojazdową. Część ziemi z drogi została wywieziona między innymi
do Ustronia.Przy tej drodze rosło bardzo dużo barszczu Można się spodziewać że miejsca gdzie trafiła ta ziemia przez najbliższe kilka lat będą siedliskiem barszczu.
A tak wyglądała ta droga jesienią przed przebudową:I na koniec mała prośba. Każdy kto wie o miejscu występowania tego chwastu niech napisze na forum.

Więcej o Barszczu Sosnowskiego i jego zwalczaniu na stronie Sołectwa Kukinki:

http://kukinkasolectwo.blogspot.com/p/barszcz-sosnowskiego.html

8
Życie codzienne / Odp: Podatek śmieciowy
« dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:25:13 pm »
Szkolenie w zakresie prawidłowej segregacji jest obowiązkiem Gminy (podobno?),


Z segregacją to dopiero będą jaja,segregowane odpady muszą być czyste. A więc butelka po oleju umyta,kubek po lodzie dokładnie wylizany,puszka po śledziach w oleju dokładnie umyta żeby nie śmierdziała rybą.Jeśli tego nie zrobimy,nasze śmieci mogą być zakwalifikowane jako niesegregowane. A kontrole na pewno będą.Tutaj ciekawy wywiad z wiceministrem środowiska Piotrem Nowakiem:
http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=temat_dnia&dep=122204&data=&_CheckSum=-1150492488

9
Inwestycje na terenie gminy / Odp: Farma wiatrowa w Kukini
« dnia: Kwiecień 08, 2013, 23:28:39 pm »
Na farmie wiatrowej w Kukini prace dobiegają półmetka.Są już składane pierwsze turbiny.
W budowie tych siłowni zastosowano ciekawą technologię. Otóż wieża jest podzielona na elementy o wysokości czterech metrów, i wadze 20-35 ton .Turbina jest też przywożona na plac w elementach i składana na placu  budowy. W ten sposób wyeliminowano problem z transportem elementów wielkogabarytowych.
Więcej o farmie  http://kukinkasolectwo.blogspot.com/p/wkukini-powstaje-farma-wiatrowa.html
Poniżej kilka zdjęć z budowy:
10
Życie codzienne / Odp: Sprawdzajmy (rożne formy wyłudzeń)
« dnia: Kwiecień 05, 2013, 23:03:03 pm »
Alarm! Naciągacze polują na emerytów!

Dzisiaj odebrałem dwa telefony z ofertami darmowych badań rezonatorem biofonicznym, i rezonansem falowym.Jedno z tych badań ma się odbyć w dawnej Kaszubiance w sobotę a drugie w Remizie OSP w niedzielę. Poszperałem w internecie i oto opis działania tych urządzeń .
http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,14426432,wiadomosc.html?ticaid=1105be

11
Uchwycone w obiektywie / Odp: Podziel się zdjęciami.
« dnia: Marzec 21, 2013, 23:56:05 pm »
Dziś mamy pierwszy dzień wiosny, chociaż pogoda jak w środku zimy.Przesyłam kilka zdjęć z dzisiejszej "wiosennej" wycieczki po Lesie Kołobrzeskim .

Komandos atakuje zimę:Smok obudził się ze snu zimowego:Smiertelna walka:Akt stworzony przez naturę:Zimą grzyby też można spotkać w lesie:


12
Inwestycje na terenie gminy / Odp: Farma wiatrowa w Kukini
« dnia: Marzec 01, 2013, 23:12:05 pm »
Od kilku dni trwa już montaż wież wiatraków.
Elementy wieży na placu budowy:Montaż wieży 16 luty:

A tutaj 27 luty: I dzień później:Więcej o farmie wiatrowej w Kukini http://kukinkasolectwo.blogspot.com/p/wkukini-powstaje-farma-wiatrowa.html

13
Uchwycone w obiektywie / Odp: Podziel się zdjęciami.
« dnia: Grudzień 07, 2012, 23:39:02 pm »
I mamy zapowiadaną zimę. Trochę śniegu, lekki mróz, chciałoby się żeby taka pogoda była do wiosny.
Przesyłam kilka zdjęć Lasu Kołobrzeskiego w szacie zimowej.

Na ostatnim zdjęciu pozuje lis.

14
Życie codzienne / Odp: Podatek śmieciowy
« dnia: Grudzień 05, 2012, 22:19:47 pm »
Prezydent Koszalina wstrzymał prace nad uchwałami śmieciowymi.

Rano prezydent Koszalina wydał oficjalne oświadczenie, że podjął decyzję o wstrzymaniu prac legislacyjnych nad częścią projektów uchwał odpadowych. Bo premier Donald Tusk na spotkaniu z samorządowcami Podlasia skrytykował zapisy ustawy (przyjętej przez jego rząd - tak na marginesie) i zapowiedział, że szybko wprowadzi w niej zmiany..
- Mamy do wyboru dwa wyjścia: możemy przyjąć uchwały - mówi prezydent. - Ale jestem w stanie się założyć, że gdy przygotujemy procedurę przetargową, to wtedy wejdą zmiany w metodach określania stawki i ich wysokości stawki. Albo możemy zaczekać. A skoro taką decyzję ogłosił premier, to jak poczekamy dwa miesiące, to nic się nie stanie. Bo po co uchwalać teraz coś, co za dwa miesiące będziemy zmieniać.
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121205/KOSZALIN/121209748

15
Inwestycje na terenie gminy / Odp: Farma wiatrowa w Kukini
« dnia: Listopad 23, 2012, 00:06:54 am »
Kilka zdjęć z budowy Farmy:

Więcej o farmie wiatrowej w Kukini: http://kukinkasolectwo.blogspot.com/p/wkukini-powstaje-farma-wiatrowa.html

Strony: [1] 2 3 ... 5