Witaj na Forum. Zaloguj się lub Załóż konto.

Ustronie Morskie noclegi blisko morza  e-wczasy.pl  Noclegi Ustronie Morskie

Autor Wątek: Sprawy Rady Gminy  (Przeczytany 182660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

new mayor

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 85
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #390 dnia: Kwiecień 26, 2018, 21:42:16 pm »
Oby rządzący mieli solidne wyjaśnienia. Dyrektor Gosiru powinien widzieć. Chociaż słyszałem, że to nie Gosir wycinał.

Wójt powiedział, że wycinał wykonawca, zdeponował na bazie, ale nie wie do końca co i jak. Musi się dowiedzieć. Nikt nie potrafił pomóc. Przebijał się głos kierownik referatu inwestycji, że specyfikacja budowy drogi zawierała wycinkę i karczowanie krzewów.

Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Konsultacje społeczne
« Odpowiedź #391 dnia: Kwiecień 27, 2018, 20:36:39 pm »
Radna Bernadeta Borkowska zawnioskowała o wycofanie projektu uchwały w sprawie sprzedaży terenu przy ośrodku zdrowia, uzasadniając odczytała pismo, pod którym blisko 900 mieszkańców złożyło podpisy oczekując konsultacji społecznych w sprawie „gminnego ośrodka zdrowia”.  Nieudolnie i nieskutecznie Przewodniczący Rady Basarab próbował zablokować przekazanie dokumentu, z dziesiątkami załączników – list z podpisami, Wójtowi ,nakazując złożenie ich w biurze podawczym. Na tym etapie sesji zwyciężyła dyscyplina klubowa i głosami radnych Samych Swoich uchwała pozostała w porządku obrad.
 
Głos mieszkańców zaskoczył Jerzego Kołakowskiego. Najpierw w omawianej sprawie wystąpiła  Pani Beata Szewczyk prosząc Wójta o wzięcie pod rozwagę setek głosów i zmianę decyzji. Kołakowski konfabulował, że mieszkańcy są wprowadzani w błąd. On nie chce sprzedać ośrodka zdrowia. Zamierza sprzedać tylko lokale lekarzom. Zmienia się prawo, lekarze będą musieli dostosować gabinety do nowych wymogów argumentował. Basarab przerywając Wójtowi dołożył, że nie sprzedają nieruchomości tylko udziały. Nie wytrzymał Sołtys Krzysztof Szydłowski, który w krótkiej logicznej wypowiedzi uzasadnił dlaczego nie zgadza się z proponowanym pomysłem, oświadczył, że nie da się wprowadzić w błąd bo dokładnie wie co oznacza zwiększenie udziałów, również o sprzedaży ośrodka zdrowia zabrany glos był bardzo wyraźny. Jego zdanie uzyskało gromkie brawa. Chwilę później Jerzy Kołakowski opuścił salę obrad. Powrócił niewiele przed czasem procedowania spornego projektu uchwały, który był jednym z końcowych punktów sesji. Po blisko czterech godzinach obrad i dwudziestominutowej przerwie przed uchwałą w sprawie zbycia nieruchomości Kołakowski oznajmił bez jakiegokolwiek uzasadnienia, że wycofuje projekt uchwały.

Gratulujemy Państwu mobilizacji i społecznej aktywności. Dwa dni wystarczyły, żeby wymagane co, najmniej 15% mieszkańców obszaru objętego konsultacjami posiadających czynne prawo wyborcze z terenu Gminy Ustronie Morskie poparło i spowodowało ważność wniosku o przeprowadzenie konsultacji społecznych, który mimo wszystko zrobił wrażenie nawet na Wójcie.

Czekamy na pismo zwrotne od Jerzego Kołakowskiego, który ma 30 dni na rozpoznanie sprawy.
Musicie Państwo wiedzieć, że  Wójt rozpatruje wniosek, uwzględniając zasadność przeprowadzenia konsultacji, w tym głównie celowość przedmiotu konsultacji dla społeczności lokalnej oraz racjonalność kosztów proponowanych form konsultacji.

Co „wytworzy się” w jego Głowie czas pokaże? Przewodniczący Rady w kuluarach zacytował enigmatyczną sentencję: „czasami trzeba zrobić krok do tyłu, żeby następnie wykonać dwa w przód”

Będziemy Państwo informować. Sesja była rejestrowana, dlaczego nie uruchomiono transmisji online piszcie do Tomasza Grobla, Andrzeja Basarab. Adresy mailowe: sekretarz@ustronie-morskie.pl, rada.gminy@ustronie-morskie.pl.                           
Może Wam uda się uzyskać odpowiedź.

Pozdrawiamy
Porozumienie Razem
GTW

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 128
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #392 dnia: Kwiecień 27, 2018, 22:42:00 pm »
to dopiero fantazja wydać prawie 20 000 zł na tablety żeby leżały i kurzyły się w kartonie bo na te pół roku się nie opłaca,
ale drukować materiały i płacić za każdą kartkę to gminę stać,
płacić abonament za transmisję sesji w internecie i nie robić tego

NAPRAWDĘ BOGATA GMINA

może lepiej obniżyć podatki mieszkańców jak tu taki RAJ i kasa przelewa się przez palce,
w gminie stać ich na niegospodarność, w ich prywatnych firmach umieją liczyć pieniądze

LEPIEJ BYŁO NIE KUPOWAĆ TEGO SPRZĘTU, BO ZA TĄ KASĘ MOŻNA BYŁO ZROBIĆ DUŻO INNYCH RZECZY, ALE PO CO

Czy ten Wójt ma coś do powiedzenia w tej gminie czy to już figurant?

Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Koncert życzeń rozpoczęty!
« Odpowiedź #393 dnia: Kwiecień 29, 2018, 13:31:17 pm »
Wójt chwali się wysoką pozycją wniosku złożonego przez Gminę Ustronie Morskie na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych, który przeszedł pozytywnie ocenę formalną i znalazł się na trzeciej pozycji listy rankingowej projektów rekomendowanych do dofinansowania z kasy Urzędu Marszałkowskiego Woj. Zachodniopomorskiego. Super!
Jednak podsumowując jest dość duże „ale”:
a)   1,53 mln przewidywany koszt inwestycji
b)   377 tys. dofinansowania (24% wartości całego zadania)
c)   750 tys planowany kredyt
d)   Różnica to wkład własny


Gmina zaciąga kredyt w wysokości 750 tys. zł żeby realizować budowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych, a w zasadzie do trzech domostw.

Czy naprawdę jest to inwestycja aż tak pierwszoplanowa żeby zadłużać Gminę? Jak często przejeżdża tam samochód, przechodzi człowiek?

Może inaczej. Ile kosztuje wybudowanie drogi z płyt betonowych wzorem Gminy Kołobrzeg, czy ostatnio również Dygowo?


Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Konsultacje społeczne
« Odpowiedź #394 dnia: Maj 01, 2018, 12:25:13 pm »
Czytając na fb Sami Swoi kłamliwy tekst nasuwa się myśl, że Jerzy Kołakowski wpadł w panikę z powodu konsultacji społecznych.
28 marca 2013 roku sprzedał też tylko lokale ( protokół – strony 7-11 http://bip.ustronie-morskie.pl/uploads/media/Sesja_nr_36_-_28.03.2013.pdf ). Radni poparli głos Wójta i Tomasza Grobli, którzy mówili o pro medycznym wykorzystaniu, podnosząc w większości karty do głosowania „za”. Dzisiaj obiekt z dużym prawdopodobieństwem będzie tylko w 1/3 związany z usługami medycznymi. 
Nie będziemy się za mocno zagłębiać w manipulacje językowe, ale kilka przykładów z owego tekstu:
1)   „Wójt Jerzy Kołakowski nie miał i nie ma w zamiarze likwidacji Ośrodka Zdrowia poprzez jego sprzedaż oraz gruntów przyległych do jego budynku.”, a kto ma?
2)   „Od 20 lat gabinety w ośrodku są prywatne.” – czyżby? Raczej w gabinetach gminnych jest prowadzona przez najemców działalność gospodarcza
3)   „Doktorzy Mieczysław Poniedziałek i Piotr Pawłowski wyrazili chęć wykupienia gabinetów z zamiarem kontynuacji swojej praktyki lekarskiej. Taką mieliby również możliwość stomatolodzy i położna, a w budynku pozostałaby jednostka GOPS, Klub TPD, Klub Uśmiech oraz apteka.” – z tym, że apteka jest już sprzedana, a lokale klubów mają osobne wejścia.
4)   „Chęć wykupu to nic innego jak starania o to, by nie przenosić gabinetów w inne miejsce.” – a to już prawdziwe cudo!
5)   „Pod tak fałszywie sformułowaną tezą z listą do podpisu dla Mieszkańców”-  dla przypomnienia treść wniosku znajduje się tutaj:
https://www.facebook.com/894873777299838/photos/pcb.1655950121192196/1655949557858919/?type=3&theater

http://www.ustronie-forum.pl/zycie-codzienne/odpowiedz-na-tendencyjny-artykul-939/msg17540/?topicseen#msg17540

6)   „Radni Porozumienia Razem nawet posiadając większość w Radzie Gminy nigdy zresztą nie zawnioskowali za takim rozwiązaniem.” – protokół z kontroli przeprowadzonej przez komisje rewizyjną, w której większość stanowili członkowie naszego klubu w wniosku końcowym wskazywali konieczność remontu, a w ostateczności sprzedaż.

http://bip.ustronie-morskie.pl/uploads/media/2016.11.04_-_Osrodek_Zdrowia_02.pdf

Sprzedaż obiektu, czy jak Pan Kołakowski ujmuje – lokali, zawsze z naszej strony warunkowana była przeprowadzeniem konsultacji społecznych i tego oczekujemy!

Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
4MLN „WOLNYCH ŚRODKÓW” NA PRZEDWYBORCZE POPISY!
« Odpowiedź #395 dnia: Maj 08, 2018, 23:52:52 pm »
Na ostatniej sesji radny Mirosław Dziewialtowicz złożył wniosek  do uchwały w sprawie zmian w budżecie. Zaproponował zabezpieczenie środków na budowę placu przy ul. Górnej w związku z możliwością aplikowania o dofinansowanie z „grupy rybackiej”. Mimo nawoływań Jerzego Kołakowskiego do swoich radnych, że on nie zagłosowałby za poprawką zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni 100% poparciem propozycji kolegi.
Na pytania radnych co spowodowało, że budowa parkingu na Jantarowej stała się priorytetem, że zadanie, które nie było zapisane w budżecie nagle ma być w pierwszej kolejności realizowane, nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Wójt jedynie stwierdzIŁ, że już wcześniej planował.
Ponadto, uchwalono głosami Samych Swoich zabezpieczenie finansowania budowy ul. Łąkowej, Krótkiej, Łącznika do „Alki” od ul. B.Chrobrego, chodnika na Sztormowej oraz ogrodzenia zabytkowego kościoła w Rusowie.
Oczywiście przedsięwzięcia ważne dla mieszkańców i absolutnie konieczne, niektóre z nich to nasze pomysły wprowadzone do poprzednich budżetów Gminy (Krótka, Sztormowa).  Jednak sposób finansowania  oraz wprowadzenie „kuchennymi drzwiami” dodatkowych zadań, nie pozwoliło odpowiedzialne poprzeć zapisów uchwały.

Wszystkie te inwestycje będę wykonane z tzw. wolnych środków  (art. 217 ust. 2 pkt 6 FinPubU), które powstały  z zaciągniętych, a nie wykorzystanych na potrzeby budżetu (lub planowanych do spłaty lub wykupu, a nie spłaconych, wykupionych) kredytów, pożyczek i wyemitowanych papierów wartościowych z lat ubiegłych.
Zaskakująca jest kwota wprowadzonych „oszczędności” – 4 mln złotych! 
Na Sali nie było osoby potrafiącej wyjaśnić zaistniałą sytuację. Kołakowski, burknął jedynie, co to ma do rzeczy! Naszym zdaniem ma. Oceniając poprzez pryzmat finansów domowych, niewiele wspólnego z gospodarnością ma gromadzenie nawet na lokatach niewykorzystanych kredytów.

Następnie z porządku zostały wycofane projekty uchwał dotyczące stref płatnego parkowania. Przedstawiane przez Urząd Gminy dokumenty zawierały zbyt dużo niedokładności, wymagały znacznej ilości poprawek na co radni w większości nie wyrazili zgody.
W projektach urzędnicy dalej nie widzą konieczności płatnych miejsc postojowych na ul. Kościuszki, ul. Jantarowej czy innych, gdzie wymuszenie rotacji pojazdów jest po prostu wskazane.

Podsumowując zakończoną sesję, martwi nas poszanowanie Statutu Gminy przez prowadzącego obrady, ale o tym innym razem…

new mayor

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 85
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #396 dnia: Maj 09, 2018, 14:50:04 pm »
Czytam i zastanawiam się. Urząd chce zakupić skuter wodny. Zapytanie cenowe publikuje na swojej stronie. Zachęcają lokalne firmy do współpracy w pierwszej chwili pomyślałem. Przeglądam dalej, Wójt podpisał umowę na budowę miejsc postojowych na ul. Jantarowej, kwota nie wymaga przetargu. Zastanawiam się czy widziałem takie zapytanie umieszczone na ustrońskim www. Szukam i nie znalazłem.  Tak sobie myślę, łatwiej w naszej Gminie znaleźć firmę handlującą skuterami czy budowlańców do układania bruku?

GTW

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 128
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #397 dnia: Maj 09, 2018, 18:37:21 pm »
Panie skuter to u nas w każdym sklepie można kupić, mały duży do wyboru
fachowców od układania bruku nie znajdziesz bo u nas same asfalty się kłado

markowal75

 • Nowy na forum
 • *
 • Wiadomości: 8
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #398 dnia: Maj 10, 2018, 13:25:06 pm »
Na Jantarowej parking budowany jak burza. Willa Marlena czuwa nad inwestycją. Szok, że brak funduszy na wiele niezbędnych działań a budowany jest parking przy UG który ma dwa duże parkingi. Dla kogo robią, jak nie dla brata radnego dla kogo??

markowal75

 • Nowy na forum
 • *
 • Wiadomości: 8
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #399 dnia: Maj 10, 2018, 13:49:42 pm »
Wójt powiedział, że wycinał wykonawca, zdeponował na bazie, ale nie wie do końca co i jak. Musi się dowiedzieć. Nikt nie potrafił pomóc. Przebijał się głos kierownik referatu inwestycji, że specyfikacja budowy drogi zawierała wycinkę i karczowanie krzewów.

Może i zawierała wycinkę i karczowanie to na pewno ale co z materiałem po wycince???! Jest to mienie gminy jak wiemy bardzo wartościowe? Gdzie jest drewno jeżeli sprzedane to gdzie zaksięgowane kwoty? Powinno być na stanie i rozdysponowane na wniosek lub przekazane do GOPS!

supergmina

 • Naprawdę lubię Ustronie
 • *****
 • Wiadomości: 246
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #400 dnia: Maj 10, 2018, 15:32:42 pm »
Wszyscy wiedzą dla kogo i cicho siedzą. Coś niesamowitego! A co z ulicą Okrzei Panie i Panowie radni? Nie wspominając o wójcie i przewodniczącym rady. Kiedy doczekamy się porządku na ul.T.Kościuszki? Co z prywatnymi ,,państwowymi"miejscami parkingowymi na tejże ulicy?
Nie wspominając o promenadzie na odcinku Wodnik-Muszla Koncertowa? Gdzie są darmowe wejścia na Basen dla mieszkańców?
A tak przy okazji co z relacjami na żywo z sesji rady? Czy łaskawca P.Grobla namyślił się w końcu i da zielone światło? A jak ośrodek zdrowia będzie rozprzedawany? Bo może też będę chętny z resztą na pewno nie tylko ja na kupno pomieszczenia w owym budynku w raz z miejscem na tzw. ,,parking'' .My prosty lud Ustroński wiemy co się dzieje w gminie i umiemy obsługiwać komputer podpięty do internetu,my nie są takie ciemne jak myślicie Panie i Panowie z gminy i naszej kochanej rady! Pozdrawiamy was serdecznie i oczekujemy od was nasi łaskawcy konkretnych odpowiedzi a najlepiej działań na rzecz mieszkańców tejże gminy, przecież do tego was wybraliśmy. ,,Wstyd mi za was kochani"
A wam?

supergmina

 • Naprawdę lubię Ustronie
 • *****
 • Wiadomości: 246
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #401 dnia: Maj 10, 2018, 15:40:02 pm »
Nie wspomniałem tu o stadionie ,poprawianiu chodnika przy O.W Raj ,płatnych parkingach dla mieszkańców,zejściach na plaże,budoie drogi na Bogusława,czy takiej błahostce jak energia odnawialna i związane z nią koszty (zatrudnienie duuuuuużej ilości<<fachowców>>)
to tak na marginesie,  myślę że chyba wszyscy o tym wiedzą? Czyż nie?
Życzę dobrego samopoczucia!

new mayor

 • Z nami na dłużej
 • ***
 • Wiadomości: 85
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #402 dnia: Maj 10, 2018, 22:02:15 pm »
cyt. "Ustronie potrzebuje miejsc postojowych i trzeba budować w każdym możliwym miejscu, ale na każdym musi stać parkometr. To co się tutaj dzieje to jest prywata do kwadratu. Nadzieja że za chwilę cwaniakom mieszkańcy powiedzą basta!"

https://miastokolobrzeg.pl/region/gmina-ustronie-morskie/17032-powstana-nowe-miejsca-parkingowe.html

Porozumienie Razem

 • Domownik
 • ****
 • Wiadomości: 123
  • Zobacz profil
Po prostu się należały...
« Odpowiedź #403 dnia: Maj 11, 2018, 08:38:13 am »
Swego czasu górnikom wypłacano 14-stki. W Ustroniu Morskim prawie wszyscy pracownicy Urzędu Gminy otrzymują nie tylko „14stki”, ale wierzymy, że za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, jeszcze „15stki” i „16stki”.
Tym razem analizujemy rok 2015. Średnia przypadająca na urzędnika sprawującego funkcje publiczne to 7,7 tys. złotych.
Tradycyjnie na najwyższe uznanie Szefa zapracowała Katarzyna Kruszyńska 25900zł (słownie – dwadzieścia pięć tysięcy dziewięćset złotych), dodatkowo wyróżniona „17stką”, kolejno Tomasz Grobla i kierownicy referatów, którzy otrzymali nagrody powyżej 10tys.

Dla porównania i zrozumienia skali procederu kilka linków:

http://www.kamienskie.info/w-dziwnowie-jak-w-bizancjum-grzegorz-jozwiak-srubuje-rekord-nagrod-i-premii-powiecie/

http://czluchow.naszemiasto.pl/artykul/przechlewo-ile-nagrod-i-premii-dostali-w-latach-2014-2017,4413462,art,t,id,tm.html

http://pila.naszemiasto.pl/artykul/nagrody-dla-urzednikow-ile-wydal-urzad-miasta-pily-a-ile,3136421,art,t,id,tm.html

http://gminakonopiska.pl/wiadomosci/nagrody-wojta-za-2015-rok/

W sumie na nagrody dla pracowników Urzędu Gminy w Ustroniu Morskim w 2015 roku wydatkowano blisko 250tys. złotych

Komentarz pozostawiamy Państwu!

supergmina

 • Naprawdę lubię Ustronie
 • *****
 • Wiadomości: 246
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
Odp: Sprawy Rady Gminy
« Odpowiedź #404 dnia: Maj 11, 2018, 08:43:52 am »
A co tu komentować? Nóż sam się otwiera w kieszeni.
To jest Ustrońskie piekiełko,dno i dwa metry mułu!
Kasta wybrańców robi co chce,to się w głowie nie mieści!