Dyskusje o Ustroniu Morskim > Życie codzienne

Przedszkole w Ustroniu Morskim

(1/2) > >>

xxx:
Aktualności
2012-11-19 Wielki Konkurs Ekologiczny Biedroneczek

http://przedszkole.ustronie-morskie.pl/wielki-konkurs-ekologiczny--biedroneczek,120,l1.html


 Dzieci w przedszkolu uczą się dużo ciekawych rzeczy. Czterolatki dowiedziały się jak należy dbać o nasze środowisko. Widzą co to jest ekologia i zachowanie proekologiczne.
Wzięliśmy udział w konkursie ekologicznym z odpadów (kartony). Wykonaliśmy makietę pt.: Eko łąka. Dzieci po raz pierwszy wykonały pracę o tak dużych rozmiarach.
Nasza praca została umieszczona na stronie organizatora konkursu ( www.buliba.pl ). Wszystkich chętnych prosimy o rejestrację na stronie i zagłosowanie na naszą pracę.

mojeustronie:
Dzień Dziecka w Przedszkolu

(zobacz)


Fot: UG Ustronie Morskie

Morpheus:
Zajęcia dodatkowe w przedszkolach nie znikają” 30.08.2013
– Ustawa, która wprowadza „opłatę za złotówkę”, nie zabrania organizacji w przedszkolach dodatkowych zajęć atrakcyjnych dla dzieci. Dyrektor może zatrudnić nauczyciela albo swojego, albo zewnętrznego, ale warunek jest jeden, to musi być uwzględnione w opłacie, którą rodzic wnosi za przedszkole. Nie może być sytuacji, w której za tę samą godzinę rodzic płaci podwójnie – raz samorządowi, raz firmie, która prowadzi zajęcia – powiedziała w TVP Info minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas.

Nauczyciele zajęć dodatkowych w przedszkolach od września mogą zostać bez pracy. Nowe przepisy zabraniają przedszkolom publicznym organizować zajęcia, za które rodzice płacą dodatkowo. Wszystko dlatego, że rząd postanowił zmniejszyć opłaty pobierane przez przedszkola i w efekcie za szóstą i siódmą godzinę zajęć (pięć godzin jest darmowych), którą dziecko spędzi w placówce, rodzice zapłacą maksymalnie złotówkę. Kwota ta, zdaniem dyrektorów niektórych placówek, może nie wystarczyć na opłacenie zajęć dodatkowych, których prowadzenie zlecane jest firmom, czy nauczycielom zewnętrznym.

Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas uspokajała w TVP Info, że „zajęcia dodatkowe nie znikną z przedszkoli”. – Te zajęcia będą organizowane na terenie przedszkola przez jednego nauczyciela i to będzie nauczyciel, który zarazem będzie opiekował się grupą.

Zdaniem minister wprowadzenie zmian w przepisach jest uzasadnione, bo „często było tak, że tylko część rodziców opłacała dodatkowe zajęcia swoim dzieciom, a pozostałe dzieci czuły się gorzej”. – Umożliwienie sytuacji, w której wszystkie dzieci mogą korzystać z dodatkowych zajęć w ramach opłaty za przedszkole, jest bardzo dobrym rozwiązaniem – podkreślała Krystyna Szumilas.

Jak zapowiedziała pani minister, „od września każdy samorząd otrzyma dotację z budżetu państwa, by rozwijać ofertę przedszkolną i ilość miejsc wychowania przedszkolnego” . – W przyszłości nie będziemy mieć problemów z miejscami, rodzice ze spokojem będą oczekiwali nowego roku szkolnego. Zależy nam, by opłaty za przedszkola nie były barierą dla rodziców – zapewniała Krystyna Szumilas w TVP Info.

http://tvp.info/informacje/polska/zajecia-dodatkowe-w-przedszkolach-nie-znikaja/12242129

Jak zawsze, pani minister nie słyszy co mówi, albo co prędzej wprowadza opinię publiczną w błąd.
Już widzę jak panie wychowawczynie rwą się do nauczania angielskiego, niemieckiego, tańca czy rytmiki w ramach obecnego, skromnego wynagrodzenia, że nie wspomnę o konieczności posiadania odpowiednich kwalifikacji

plus minus:
z informacji zamieszczonych na stronie urzędu wynika ze w lipcu powinien być konkurs na dyrektora przedszkola - czy mamy nowego dyrektora ?

piwniczanka15:
tez jestem ciekawa, ktoś coś wie? :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej